Shoutbox

Pro přidání zprávy se musíte přihlásit.

23-02-2019 16:38
Už jsem ho našel Úsměv Ten zelený zákal je sviňa.

23-02-2019 15:58
Byl tady článek -video o Visual Studio Code. Jsem slepý a nemohu jej najít Smutný Je někde?

23-01-2019 12:33
Pokus o Teslovu cievku na PCB https://www.youtu.
..2SEBqSLDsI
Zatial ziadne vrazdiace iskry. Inak ako vzdy, nemam sajnu ako to fuguje Úsměv

14-01-2019 15:53
To Petus: diky. Po zaregistrovani obdrzite e-mailovou adresu nick@chipned.cz, v menu Prihlaseni je pristupna moznost predavat soukrome zpravy (zapnout upozorneni).

11-01-2019 10:28
mohu psát

10-01-2019 21:41
Tak to udelame jinak. Kdo tu chce mit ucet, napise mi na chiptron@chipned.c
z svou prezdivku. Ja mu vygeneruju heslo, ktere si zmeni a psat sem budou moci jen registrovani.

Sdílejte násRSS feeds

Články: Čidla, indikátory / Sensors

Zapojení a otestování IOT LPWAN SigFox Node UART Modemu s měřičem vlhkosti a teploty - DHT11 na vývojové desce - Arduino
Adam Huml (facebook, linkedin) mi zaslal článek popisující komunikaci přes IoT síť SigFox na server ThingSpeak. Za zaslání článku děkuji. Dnes jsem si připravil poněkud složitější projekt založený na odesílání dat z DHT11 do SigFox sítě a posléze směrování dat na ThingSpeak, avšak věřím, že pokud budete následovat mé kroky, i vám se zadaří. Po zakoupení samotného modemu doporučuji projít jeho instalaci na webu: https://tinyurl.com/sigfox-node Poté si vytvořte profil na thingspeaku a při vytváření "channelu" napište do kolonek přesně toto:

Přehled čidel, kterými můžete vylepšit svou meteostanici
Máte doma nějakou meteostanici nebo máte dokonce tuto řídící desku pro meteostanici? A jaká čidla máte připojená? Teplota, vlhkost a možná i tlakoměr? Co vaši meteostanici vylepšit o tato čidla. Čidla teploty, vlhkosti, tlaku, UV záření, intenzity světla, ...

Hlídač napětí baterie (auto, kamion)/Battery voltage (car, truck)
Hlídač napětí (podpětí) pro automobily (12V), kamiony (24V) nebo hlídání jiného napětí (napětí baterie pro svítilny, modeláře). Napětí je možné nastavit pomocí víceotáčkového trimru. Indikace podpětí je indikováno LED (popřípadě samoblikající LED) a piezo buzzerem. Obvod je chráněn proti přepólování napájení. <#EN>Battery voltage monitor for a car (12V), a truck (24V) or monitoring other battery voltage (flashlight, modeler). The voltage can be set using a multi-turn trimmer. The LED and piezo buzzer indicates a low voltage. The circuit is protected against reverse polarity.

Kapacitní snímač
Kapacitní snímač

Indikátor zaseknutého ventilátoru
Jedná se o jednoduché zapojení operačního zesilovače s několika součástkami okolo.

Popis: V sérii s ventilátorem je rezistor R1,který zde slouží jako převodník proud/napětí.Podle jeho úbytku napětí vyhodnocuje komparátor podle nastaveného referenčního napětí (rezistory R3,R4 a trimrem Rt) zda má aktivovat led diodu či nikoliv.

Upozornění

Administrátor těchto stránek ani autor článků neručí za správnost a funkčnost zde uvedených materiálů.
Administrátor těchto stránek se zříká jakékoli odpovědnosti za případné ublížení na zdraví či poškození nebo zničení majetku v důsledku elektrického proudu, chybnosti schémat nebo i teoretické výuky. Je zakázané používat zařízení, která jsou v rozporu s právními předpisy ČR či EU.
Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva.
Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ.