Sdílejte chiptron.cz na sociálních sítíchRSS feeds

Hiearchie článků

Články: Software

TMEP.cz - uživatelsky přívětivá online služba pro ukládání a vizualizaci dat z nejen meteostanic. A umí toho mnohem víc.
TMEP.cz tedy online službu k ukládání a vizualizaci dlouhodobých statistik z mých meteostanic používám už řadu let. Za poslední půlrok ale služba dospěla ke značným vylepšením a celkově větší uživatelské přívětivosti. Jsem proto rád, že zde můžu zveřejnit článek o tmep.cz - ryze české službě k ukládání a vizualizaci dat (a nejen to).

The IoT Guru - cloudové řešení pro data z vašich čidel s aplikací v telefonu k tomu
The IoT Guru je název kompletního cloudové řešení, které ukládá data z vašich čidel a kromě toho navíc nabízí notifikace v případě nízkého stavu baterie nebo nedostupnosti vašeho čidla. Dále si můžete stáhnout stejnojmenou aplikaci, kde si jednoduše připojíte a zobrazíte vámi zvolená čidla v přehledném grafu.

Maple Mini uploader v0.1
Při čištění počítače jsem našel jeden mini projektík (čti bash script) určený pro nahrávání *.bin souboru (já zkoušel z Arduino IDE) do Maple Mini. http://docs.leaflabs.com/docs.leaflabs.com/index.html A protože fungoval a často jsem ho při používání Maple Mini využíval, podělím se o něj.

ScriptCommunicator - výborný serial terminal pro každého
Hledal jsem nějaky dobrý serial terminal který umí zobrazit časové značky, vytvořit logy aj. a našel jsem naprosto výborný ScriptCommunicator! Proč? To vám zkusím ukázat v tomto obrázkovém článku. Hlavní okno: Vzhled je jednoduchý a přehledný. Chcete-li poslat asci znak, vyberete si ho z nabídky. Dále si můžete vybrat hex, bin, uint8, uint16, uint32, int8, int16, int32.

Recenze Eagle 7.0/Review Eagle 7.0
Nová verze CAD softwaru Eagle verze 7. Co je u této verze nového? To se dozvíte v následujícím článku.

CalculatorAttenuation
Tento program slouží k výpočtu útlumu antény pro danou frekvenci a vzdálenost./ This program can calculate attenuation antenna for frequency and distance.

ADCalc&SetMSP430
Tento program slouží k nastavení AD převodníku a výpočtu nejmenšího možného kroku. / This program setting AD converter and calculates least step AD converter.

CalcTimerMSP430
Jak název napovídá, jedná se o výpočet 16-bit timeru pro MSP430. /The program calculates the 16-bits timer for MSP430.

Upozornění

Administrátor těchto stránek ani autor článků neručí za správnost a funkčnost zde uvedených materiálů.
Administrátor těchto stránek se zříká jakékoli odpovědnosti za případné ublížení na zdraví či poškození nebo zničení majetku v důsledku elektrického proudu, chybnosti schémat nebo i teoretické výuky. Je zakázané používat zařízení, která jsou v rozporu s právními předpisy ČR či EU.
Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva.
Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ.
10,351,301 návštěv