Sdílejte chiptron.cz na sociálních sítíchRSS feeds

Začalo to nevinně. Teď se Meshtastic velmi rychle rozrůstá do celého Česka. Připoj se i ty.TiskMeshtastic - decentralizovaná a samoorganizující se síť pro textovou komunikaci mezi body. Co začalo jako zábava pro pár jednotlivců je momentálně ve fází desítek viditelných bodů a další rychle přibývají.

Novinky v českých e-shopech #45TiskZa měsíc duben jsem vybral 13 novinek od dvou českých distributorů. Vývojová sada pro pěstování rostlin, Arduino Nano 33 BLE v2, Zigbee tester původní vlhkosti, nebo LoRa měřák CO2, teploty a vlhkosti.

Ryze české Arduino. Řduino chce ještě více zjednodušit začátečníkům vstup do světa elektroniky.TiskRaspberry Pi, Orange Pi, Banana Pi... variací na populární jednodeskový počítač Pi je spousta. A co takhle Arduino? ŘDUINO - název vývojové desky založené na ATmega328 od party lidí z Kladna. Teď se snaží vybrat potřebnou částku na Hithit.

Až bude zombie apokalypsa, ještě budete rádi, že tu máme MeshtasticTiskNadpis je sice ze sekce sci-fi, ale mít nějakou decentralizovanou a samoorganizující síť je a může být v budoucnu více než potřebné. Ano, řeč o síti Meshtastic - open-source platforma, která slouží pro komunikaci a je založená na mesh sítích. Ty využívají moduly komunikující prostřednictvím LoRa.

Celý článek na https://chiptron.cz/articles.php?article_id=336

Barometr s měřením teploty a vlhkosti. Ale pozor! Ne tak ledajaký. Wi-Fi manažer, webové rozhraní, TMEP.TiskKdyž jsem viděl nadpis článku "Barometr s měřením teploty a vlhkosti" a navíc s použitím součástek "Wemos D1 mini a BME280". říkal jsem si - zase? jako by jich nebylo dost!
Štěstí, že jsem četl dále - je to skvělý projekt. Kombinuje v sobě totiž dvě skvělé funkce. Autor využil wifimanažer a navíc propojil se službou TMEP - službou sloužící k uložení a zobrazení dat z vašich (nejen) meteostanic.

Dron s ESP32 o rozměrech 10x10cm za cca tři kilča. Celá konstrukce je plošný spoj.Tisk10x10 cm dron řízený populárním modulem ESP32 s výrobní cenou tři sta korun? Ano, jedna chytrá hlava v Indii, jmenovitě Jobit Joseph, se do takového projektu pustil a tady je. Malý dron jehož celé konstrukce je vlastně plošný spoj zveřejnil na webu s kompletní dokumentací i aplikačním kódem. Dron se ovládá přes mobilní telefon a zveřejnil aplikaci jak pro Android, tak i iOS.

Maker Faire Praha volá! Přijďte na největší výstavu zlatých českých ručiček.TiskMaker Faire Praha volá. Už za měsíc se uskuteční největší výstava zlatých českých ručiček v České repubice. Od bastlířů, 3D tiskařů až po umělce a roztodivné projekty.
Pokud chcete vystavovat, můžete se přihlásit. Uzávěrka je 21. dubna.
O víkendu 11. a 12. května v Křižíkových pavilonech Výstaviště Praha vás čeká přes 130 expozicí a vystavovatelů.

Novinky v českých e-shopech #44TiskMáme tu duben a s ním rovnou deset novinek od třech distributorů za měsíc březen. Vývojový kit, programovatelný ovladač, kamera nebo sada Raspberry Pi.

CHytrý octovač: Co Skrývají Se Za Chemtrails a Jak Se OchránitTiskVŠICHNI VÍME, CO SPŮSOBUJE CHEMTRAILS!!! JSOU TO NEJRŮZNORODĚJŠÍ PROBLÉMY SVĚTA - OD PŘÍRODY, POČASÍ AŽ PO ZDRAVÍ ČLOVĚKA!!!! VIVINUL JSEM NOVOU METODU OCTOVÁNÍ - CHYTRÉ OCTOVÁNÍ, KTERÉ MŮŽE OCHRÁNIT NE JEDNOTLIVCE, ALE CELLOU SPOLEČNOST!!!!!!!

V TOMTO ČLÁNKU SE DOZVÍTE, JAK SE MŮŽETE OCHRÁNIT I VY!!!!!!

Užitečné knihovny pro ESP32TiskS čipy ESP32 lze zažít spoustu legrace a vymyslet/vytvořit spoustu zajímavých projektů.
Pebr0u sepsal seznam těch, z jeho pohledu, nejzajímavějších. V seznamu najdete dekódování stacktrace, asynchronní čtení dat ze sériového portu na pozadí nebo samoorganizující MESH síť. A to není všechno, tipů je rovnou třináct.

Zobrazení aktuálních údajů z fotovoltaické elektrárny založených na VictronTiskMáte fotovoltaickou elektrárnu? A můžu jí vidět? parafráze ze známého českého filmu se ale do této novinky hodí. Pokud máte fotovoltaickou elektrárnu založenou na výrobcích firmy Victron, bude se vám hodit návod zařízení určené ke vzdálenému sledování právě této fotovoltaiky.

Odjezdy pražské MHD na ESP32TiskKdy jede další autobus? A tramvaj? A stihneme to? Díky Karlovi můžete zobrazit aktuální odjezdy autobusu, tramvají v pražské MHD na ESP32.

Novinky v českých e-shopech #43TiskÚnor nám přinesl devět novinek od třech distributorů. Robot, klikátko, vývojové desky, napájecí stanice, chladič vody s Peltierovým článkem a spousta dalších.

Arduino Day už 23.3. od 10h na MFF UK (kampus Troja, pavilon N - Impakt)TiskArduino Day je každoroční celosvětová „narozeninová oslava“ platformy Arduino. Jako obvykle, náš program v Praze plánujeme širší – kromě Arduina chceme mít na programu i jiné platformy, například Micro:bit, ESP32 nebo Raspberry Pi.

V rámci Arduino dne se budou konat přednášky, workshopy a ukázky. Ale to velmi záleží na vás, protože Arduino den není „my ukazujeme vám“, ale hlavně „ukazujeme si navzájem“. Proto, máte-li co ukázat nebo můžete-li ostatní něco naučit, prosíme, zaregistrujte se do 2. března zde.
https://robodoupe.cz/2024/arduino-day-2024/

Lampička s Chasem z Tlapkové patroly - 3D tisk, pájení, společná aktivitaTiskPotřebovali jsme do dětského pokoje lampičku. Protože momentálně u nás jede Tlapková patrola a na printables jsem našel jeden model, myslel jsem si, že to bude brnkačka.
Bohužel u toho modelu neseděly jednotlivé díly a tak jsem se dal do úprav původního návrhu.
Celý článek najdete na https://chiptron.cz/articles.php?article_id=335

Čeští bastlíři se zbláznili. Z náhradní vyhřívané podložky XLka vytvořili ohřívač kafe. A nejen to.TiskBěhem prohlídky Průša Research dostali přítomní bastlíři a 3D tiskaři jako dárek vyhřívané podložky pro 3D tiskárnu XL. A co s takovou podložkou?
Čeští bastlíři vytvořili ohřívač na kafe/čaj s připojením na internet. A to není všechno, co se s takovou podložkou dá dělat.

Odhalte, jací ptáci jsou u vás na zahradě. Pomocí AI a Raspberry Pi.TiskUmělá inteligence, Raspberry Pi a projekt BirdNet. Díky tomu rozpoznáte ptáka na vaší zahradě. Táta Geek sepsal velmi podrobný návod jak celý projekt rozchodit a zapojit se třeba do celosvětové sítě. Svoje úlovky pak posíláte na tuto mapu nebo třeba do Home Assistant.

Novinky v českých e-shopech #42TiskLeden, peněženku vytáhnem. To je zase nálož lednových novinek pro bastlíře a 3D tiskaře. 12 novinek od 4 distributorů. Dalo práci vybrat ty nejzajímavější - takže v této novince najdete PLCčko, modul pro biometrické ověřování, 30W nabíječku s USB-C a USB-A a nebo 3D tiskárnu od PWS.

Pájím, pájíš, pájíme. A taky 3D tiskneme nejrůznější pomocníky pro pájení. Soutěž na printables.Tisk3D tiskařské soutěže na printables nejsou nic nového. Naušnice, doplňky do kuchyně nebo k autu. Tentokrát se ale jejich blesková soutěž týká pájení. Vybral jsem pár zajímavých modelů ale za zhlednutí nebo přímo 3D tisk si říkají všechny!

Malý regulovatelný zdroj RK6006 v parádním kabátu. 3D tištěná krabička, která má všechno, co potřebujete.TiskRK6006 je zmenšená verze RD6006 - nabízí kompaktní velikost podobnou dalšímu populárnímu regulovatelnému zdroj DPS5005. Uživatelské prostředí je intuitivní a ve spojení s kompaktním designem dělá RK6006 velmi zajímavého pomocníka do každé dílny.
Jenže, do čeho ho dát?

Upozornění

Administrátor těchto stránek ani autor článků neručí za správnost a funkčnost zde uvedených materiálů.
Administrátor těchto stránek se zříká jakékoli odpovědnosti za případné ublížení na zdraví či poškození nebo zničení majetku v důsledku elektrického proudu, chybnosti schémat nebo i teoretické výuky. Je zakázané používat zařízení, která jsou v rozporu s právními předpisy ČR či EU.
Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva.
Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ.
10,196,396 návštěv