Sdílejte chiptron.cz na sociálních sítíchRSS feeds

Jak jsem měřil zimu, zjistil zajímavou vlastnost eInk displeje a objevil problém mrazáku, který ale nebyl.TiskCo dokáže způsobit jedna fotka je neuvěřitelné - občas je to rozpad manželství, jindy zase potrestání viníka nehody jindy je to objevení zajímavé vlastnosti eInk displeje následováné hrůzou z toho, že správně nemrazí mrazák. Tenhle článek bude o všem výše jmenovaném - kromě rozpadu manželství a potrestání viníka nehody.
Celý článek najdete na https://chiptron.cz/articles.php?article_id=331

Slevy, Black Friday, Cyber Monday a bastlířiTiskTady najdete slevy, kter mají zajímavý distributoři a vývojáři na Black Friday popřípadě i Cyber Monday. Arduino, ESP32, jednodeskové počítače, robotoy, slevové kupóny.

[Článek bude aktualizován] Vánoční tipy na dárky (nejen) bastlířům z XkaTiskDíky široké komunitě bastlířů, kutilů a 3D tiskařů na sociální síti X (Twitter) máme velmi zajímavý výčet zajímavých dárků, kteří by si dotyční přáli. Tipy pro manželky, manžele, přítelkyně, přítele, partnerky a partnery, kteří neví, co by jim napsali do dopisu Ježíškovi.

Elektronika opravdu pro každého – pájení pro začátečníky a jak pájet elektroniku?TiskV první části článku jsme již probrali rozdíly mezi analogovou a digitální elektronikou, představili jsme také seznam zařízení a materiálů, které stojí za to koupit při plánování svých prvních projektů. Pokud jsme tedy již připraveni k práci, pak je namístě přejít k činům. Začněme pájením.
Článek od TME najdete na https://chiptron.cz/articles.php?article_id=330

Novinky v českých e-shopech #40TiskŘíjen přináší 7 zajímavých novinek od dvou distributorů - potřebujete vypnout přívod vody nebo plynu? Tuya má řešení. Ve výběru přistály rovnou dvě pájecí pera - FlatPro2 a Pine64 Pinecil a nechybí ani knížky od Martina Malého.

Jaké budou ty nejlepší fotky? O tom rozhodnete právě vy! A za sdílení můžete dostat voucher na nákup.TiskMožnost nahrát vaše fotky do Bastlířského kalendáře pro rok 2024 a s tím i možnost vyhrát voucher na nákup sice skončila, ale hlasování právě dnes odstartovalo. Právě vy rozhodnete o tom, které fotky budou v té vysněné TOP 12 a za sdílení odkazu https://bastlirskykalendar.eu/ můžete dostat voucher na nákup, nezapomeňte přidat hashtag #BastlirskyKalendar2024 a sdílet příspěvek veřejně (abychom ho dokázali dohledat).

Děkujeme sponzorům https://www.laskakit.cz/, https://pajenicko.cz/ a https://makerfaire.cz/

První ESP community meeting v Česku - fotografie a přednáškyTiskPrvní ESP community meeting se odehrál 20.10. v Brně a navštívilo jej hned několik desítek kutilů a vývojářů.
Na akci bylo možné se zúčastnit 7 přednášek - USB na ESP32, Micropython, tipy a tricky v C++ a další.
Fotografie z akce jsou dostupné na google drive - fotogalerie a samotné přednášky najdete na google drive - přednášky

Jen pár dní zbývá do možnosti vyhrát voucher na nákup elektronických součástek a stavebnic. Stačí nahrát povedenou fotku do Bastlířského kalendáře.TiskUž se nám pomalu blíží ten moment, kdy bude nahrávání fotek do Bastlířského kalendáře zastaveno a rozběhne se hlasování.
Na webu https://bastlirskykalendar.eu/ můžete nahrát vaše vlastní fotografie - vaši dílu, projekt, pájecí pracoviště, cokoliv zajímavého a hezkého. Pokud vás další bastlíři vyberou mezi TOP 12 fotografií, dostanete 500 Kč voucher na nákup u jednoho za našich sponzorů.

Interaktivní mapa České republiky s adresovatelnými RGB LED ve spojení s hrou podobného stylu jako Dobyvatel.TiskMáte rádi populární hru Dobyvatel? Martin Velíšek, známý projektem 3D tištěného katamaránu, sdílel zajímavé využití interaktivní mapy České republiky s adresovatelnými RGB LED v každém okresu Česka. Na základě správně zodpovězených otázek dobýváte jednotlivá území - okresy.

Novinky v českých e-shopech #39TiskDeset novinek od třech distributorů na nás čeká v "Novinky v českých e-shopech", díl 39, měsíc Září.
Jednodeskový počítač Raspberry Pi 5, herní konzole PicoPad, obří ePaper nebo stavebnice robota, nejen to najdete v tomto přehledu novinek.

BastlPivo s chiptron.cz na after párty brněnského Maker FaireTiskBěhem výstavy kutilů MakerFaire Brno není moc času si pokecat, protože je toho tolik k vidění!
V sobotu ale bude After párty a i když nejsi vystavovatel, můžeme se tam potkat a pokecat. Stačí když mě odchytíš na stánku LáskaKit nebo na mé sobotní přednášce - dostaneš speciální lístek.
A pak dáme takové BastlPivo.
https://makerfaire.cz/brno/

zivyobraz.eu přináší naprosto jednoduchou možnost zobrazení dat z meteostanice, kalendáře a nejrůznějších grafů na ePaperTiskDo ePaper nahrajete jeden kód, na webu zivyobraz.eu vytvoříte účet a pak celá konfigurace, milión možností zobrazení čehokoliv, se pak upravuje jenom přes webové rozhraní.
Je libo kalendář? Zobrazení dat z vaší meteostanice nebo fotorámeček?

Všestranný pomocník EasyTerm dostal upgrade - komunikaci skrze Wi-Fi, podporu MODBUS aj.TiskNa stránkach zařízení EasyTerm přibyl nový článek napěchovaný novinkami. EasyTerm nově umí komunikovat po WIFI skrze připojitelný modul zasílaný spolu s EasyTermem - umožňuje tak bezdrátovou obsluhu, ovládání různých IOT udělátek a navíc jej konečně můžete pohodlně použít s různými automatizačními technologiemi (Node-RED, Home Assistant atd.).
Data můžete zasílat/získávat skrze nové HTTP a MQTT příkazy ...

A je to venku. Raspberry Pi 5.TiskNení Apríl. Opravdu. Je 28.9. a právě vyšla informace o nové verzi Raspberry Pi. Tentokrát s číslovkou 5 - takže, Hello Raspberry Pi 5. Ale jakým způsobem? Element14 poslal do e-mailů informaci o této novince.
2-3 vyšší výkon procesoru, dvojitý 4Kp60 výstup pro displej, LPDDR4 RAM (4 a 8GB), 802.11 ac Wi-Fi a Bluetooth 5.0/BLE, PCIe 2.0 - dostupný skrze rozšiřující shield.

Postav si svůj Boron LanderTiskI kdyby tohle zařízení nefungovalo, vypadalo by naprosto skvěle kdekoliv. Řeč je o projektu Boron Lander od Mohit Bhoite. Že je vám tohle jméno známé? Jistě - psal jsem o něm v souvislosti s dalšími dvěma projekty.
Základem je deska Particle Boron s čidlem teploty a vlhkosti SHT31 s 1.3" displejem a to celé v originálním provedení.

Kniha "Poznámky k jazyku C"TiskNová knižka - Poznámky k jazyku C - nie je učebnicou a ani sa nesnaží byť systematickým popisom jazyka.
Na pozadí konkrétneho programu pre mikrokontrolér AVR popisuje niektoré viac či menej známe zvláštnosti jazyka

3D tiskárna Průša Mini(+) dostala významný upgrade. Díky tomu můžete tisknout rychleji a kvalitněji. Problém s "Homing Error Y" - napněte řemen.TiskVývojáři a programátoři z dílny Průša Research se opět vyznamenali - v dobrém slova smyslu. 3D tiskárna Průša Mini(+) dostala nový firmware obsahující vylepšení v podobě vychytávek nazvaných Input Shaper, Pressure Advance a Precise Stepping. Díky těmto vychytávkám, které už má větší a mladší brácha MK4, se Mini(+) dostalo opravdu významné vylepšení - vyšší rychlost i pohledově kvalitnější tisk.

Home Assistant Green - jednodeskový počítač určený pro domácí automatizaciTiskKdo by neznal Home Assistent - službu pro domácí automatizaci. Home Assistant teď přichází s produktem nazvaným Green. Jednodeskový počítač s taktem čtyřjádrového procesoru až 1.8 GHz, 4GB RAM, 32 GB eMMC a cenou 99 USD.

Způsoby chlazení elektronických zařízeníTiskEfektivní chlazení elektronických zařízení vyžaduje nejen výběr správného řešení, ale také jeho sladění z hlediska účinnosti a technických parametrů. Výrobci nabízejí řešení přizpůsobená specifickým potřebám a velmi přísným požadavkům. V tomto článku se seznámíme s řešeními dostupnými na trhu a poukážeme na jejich nejsilnější stránky.
Celý článek od TME najdete na https://chiptron.cz/articles.php?article_id=329

Novinky v českých e-shopech #38TiskSrpen a rovnou 19 novinek od třech distributorů - spousta robotů, spousta čidel, osciloskop nebo svářečka. Nejen tohle najdete v srpnové náloži novinek.

Upozornění

Administrátor těchto stránek ani autor článků neručí za správnost a funkčnost zde uvedených materiálů.
Administrátor těchto stránek se zříká jakékoli odpovědnosti za případné ublížení na zdraví či poškození nebo zničení majetku v důsledku elektrického proudu, chybnosti schémat nebo i teoretické výuky. Je zakázané používat zařízení, která jsou v rozporu s právními předpisy ČR či EU.
Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva.
Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ.
9,664,464 návštěv