Sdílejte násRSS feeds

Univerzální UPS - připravte své zařízení na výpadek energie, od Arduino po Raspberry PiTiskVždy připraven. Buďte i vy a vaše zařízení připraveni na nenadálý výpadek elektrické energie, který by mohl i poškodit vaše zařízení.
Zálohovaný zdroj nemusíte nutně použít jen pro zálohu napájení, ale i jako hlavní zdroj energie na místě, kde není zásuvka.

Důležitými parametry jsou univerzální konektory pro vstup, výstup, konektor baterie, výstupní napětí a dostatečný proud, která je UPS schopna dodat. ...

IoT praktický seminář a webinář od HardwarioTiskSpolečnost Hardwario se aktivně angažuje na nejrůznějších akcích, kde vývojáři předávají svoje know-how dalších lidem ať už z bastlířského světa nebo jiných firem.
Tento měsíc přichází Hardwario s praktickým seminářem o IoT (LPWAN) a také online webinářem o myšlence Průmysl 4.0. ...

Raspberry Pi 4 testuje nový firmware, měl by razantně zlepšit problém s chlazenímTiskRaspberry Pi Foundation aktivně řeší problém s vyšší teplotou procesoru respektive desky jako takové oproti předcházejícím modelu 3B+.
V článku najdete, jak inženýři z Raspberry Pi Foundation testovali jednotlivé nápady na snížení vyzařovaného tepla z procesoru a jak vlastně celé jejich snažení dopadlo.

Celý článek najdete na https://www.raspberrypi.org/blog/thermal-testing-raspberry-pi-4/

Porovnání páječek - USB, Weller, JBC, TS100, TS80TiskLukáš Kymla věnoval svůj čas a páječky na jejich testování. Ve videu se zároveň dozvíte i spoustu zajímavých poznatků.

Co si koupíte nechává jen na vás, ale jeho testování vám určitě pomůže v rozhodnování jakou páječku koupit. ...

Black Friday a Cyber Monday - pravidelně aktualizovaný seznam zlevněných výrobků pro bastlířeTiskBlack Friday po kterém následuje Cyber Monday - dva svátky plné zbytečných nákupů věcí, které byste vlastně nepotřebovali - jsou tady.
V tomto článku najdete pravidelně aktualizovaný seznam zajímavých a zlevněných výrobků, které najdete na nejrůznějších e-shopech.

Pokud najdete nějakou zajímavou akci, dejte mi, prosím, vědět na chiptron(zavinac)chipned.cz nebo mě označte na sociálních sítích facebook a twitter.

Aktualizace: Orange Pi 4 a 4B (AI accelerator chip) s RK3399, 4 GB RAM, 16 GB eMMC od 50 USDTiskOrange Pi tweetnul fotku dvou nových Orange Pi jednodeskových počítačů s označením 4 a 4B.
Z výpisu níže se dozvíme, že rozdíl mezi 4 a 4B je v tom, verze 4B obsahuje AI akcelerátor Lightspeeur 2801S, který je ale připojený k procesoru RK3399 skrze USB3.0, tento konektor tak chybí na desce 4B.

Aktualizace: Jsou známé ceny jednodeskových počítačů - cenu najdete na konci článku

NextPCB - 5ks DPS s rozměry 100x100mm pouze za poštovnéTiskČínský výrobce plošných spojů NextPCB má právě akci.
Za 5 kusů DPS s rozměry maximálně 100x100 mm, pouze se zelenou nepájivou maskou nezaplatíte ani dolar. Výroba do 24 hodin.
Poštovné 8.80 USD přes China Post Airmail, 26.40 USD přes DHL.
Stránky výrobce jsou https://www.nextpcb.com/

Máte zkušenosti s tímto výrobce? Napiště mi na chiptron(zavinac)chipned.cz

Vypořádejte se s DVB-T2 jednoduše s pomocí Kodi a doplňkem sledovanitv.czTiskVšichni řešíme přechod na nový standard televizního vysílání DVB-T2.
Jedním z řešení je koupě TV uHAT a instalaci TVheadend, který jednoduše nastavíte s jednodeskovým počítačem Raspberry Pi.
Pokud používáte multimediální centrum založeném na Kodi a chcete DVB-T2 získat co nejjednodušeji, řešením je naprosto jednoduchá instalace neoficiálního doplňku SledovaniTV do Kodi. ...

Pokit Pro - všestranný multimetr se zobrazením údajů na mobilním telefonuTiskMultimetr Pokit je takový netradiční pojetí multimetru - samotný Pokit měří danou veličinu a údaje jsou přenášeny do vašeho mobilního telefonu skrze Bluetooth.
Na kickstartéru pomalu končí kampaň na úplně novou verzi označenou jako Pro. ...

Bastlířský kalendář 2020 - objednávkyTiskChvíle, na kterou jsme dlouho čekali, už je tady. Po výběru fotek a hlasování, které ty fotky chceme v našem úplně prvním Bastlířském kalendáři a výrobě prototypu už tu máme čas objednávek.

Takže, ti kdo mají zájem o první bastlířský kalendář určený pro rok 2020 přejdou na stránky kalendáře a poznamenají si všechny důležité údaje.
Jenom připomenu, že se nejedná o komerční službu, ale o hromadnou objednávku.
A pravidla jsou jednoduchá, na číslo účtu pošlete peníze a do poznámky váš e-mail. Z toho daného e-mailu pak pošlete e-mail na calendar@bytegarden.eu, kam napíšete poštovní adresu, kam chcete váš vánoční dárek doručit.

Všechny informace naleznete na http://calendar.bytegarden.eu/

Bastlfest 2019 - veletrh zručnosti kutilů v zábavním vědeckém parku VIDA! v BrněTiskČekají vás tři dny nabité programem pro malé i velké kutily, který připravily více než dvě desítky vystavovatelů.

Zaparkuje u nás pojízdná dílna FabLab Experience, kde najdete třeba elektronový mikroskop, laserovou řezačku nebo 3D tiskárnu. Děti i dospělé čeká spousta dalších tvořivých dílen. Vyzkouší si například vyfukování skla, opravu starého budíku, práci radioamatérů nebo výrobu vlastního plyšáka ze starých hraček.

Při příležitosti 30. výročí sametové revoluce jsme se připojili k celobrněnské akci Osmdesátky v Brně a připravili i několik speciálních stanovišť věnovaných retrokutilství.

Vstupné je zdarma.
Více informací najdete na https://vida.cz/doprovodny-program/bastlfest

Aktualizace: Rock Pi S - jednodeskový počítač s RK3308 od 9.99 USD ve verzích s 256/512 MB RAM, s/bez 1GB NAND FLASH a s/bez PoETiskJednodeskových počítačů je na světě jako máku, každý nabízí něco jiného a každý je nejlepší. Radxa po úspěšném vydání Rock Pi 4 přichází na trh s Rock Pi S, miniaturním jednodeskovým počítačem, s procesorem Rockchip RK3308, ethernet portem a jedním USB.

Slevy na aliexpress, co bastlíři z twitteru nakupujíTiskNa twitteru se sešlo několik bastlířů, kteří sdíleli své nákupy, které udělali během slev na aliexpress 11/11.

Seznam najdete v článku.

Nový díl HWDEV Podcast - Turris MoxTiskVyšel nový díl HWDEV Podcast. Tento díl je už třináctý a dnešní povídání je o Turris Mox - https://soundcloud.com/hwdevpodcast/13-turris-mox.

Všechny doposud vydané díly najdete na https://soundcloud.com/hwdevpodcast.

Router Turris Mox se po úspěchu na Indiegogo přesouvá do volného prodejeTiskSdružení CZ.NIC, správce české národní domény, oznámilo, že první sestavy Turris MOX z Indiegogo kampaně již byly rozeslány a projekt vstupuje do běžného prodeje.
Ten je díky automatickým updatům a včasnému zachytávání aktuálních síťových hrozeb jasnou volbou pro uživatele, kteří si chtějí být jisti svým bezpečím na Internetu. Jedinečná je také hardwarová konstrukce systému MOX, která díky své modularitě umožňuje sestavit síťové zařízení, které je v danou chvíli žádoucí, například router, server, access point (AP) nebo switch. Ideální variantu síťového zařízení si uživatelé mohou sestavit v praktickém konfigurátoru.

AT&T Hackathon v Brně - buďte nejlepší a získejte 4000 USDTiskAT&T pořádá hackathon 2019 v Brně a bude to velká akce na kterou se mohou přihlásit jak jednotlivci, tak i týmy. Organizátoři hackathonu očekávají velkou účast a i proto budou skvěle připraveni - čeká na vás kromě vašeho projektu i občerstvení, relax zóna, připravené zázemí a infrastruktura, zároveň si můžete půjčit hromadu hardwaru - od Raspberry Pi a Arduino až po platformu BigClown a Turrisy - a hlavně tam bude spousta zajímavých lidí, bastlířů a odborníků na slovo vzatých.

Kdy: 22.11. od 8:00 až do 23.11. 17:00
Kde: BVV Pavilon E, Výstaviště 405/1, Brno
Kateogrie:
- Smart Village
- Smart Factory
- Smart Office
- Device, Grid&Infrastructure security

Nepromeškejte jedinečnou akci a registrujte se na https://www.hackathons.cz/registration-form/

Více info na https://www.hackathons.cz/registration-to-att-hackathon-2019-is-open/

#2 Bastlířský mišmaš aneb co se děje na sítích - vánoční nákupyTiskVánoce se nezadržitelně blíží, už jen 61 dní. Že co blázním? A nechali jste si doručit něco Českou poštou před Vánocemi? Tak vidíte!
Na twitteru se už nakupuje a v této novince právě zjistíte, co si můžete nadělit pod stromeček. ...

Aktualizace 1: Miniaturní digitální osciloskop se vzorkovací frekvencí 5 MHz a generátorem signálů.
Aktualizace 2: Další miniaturní osciloskop s lepšími parametry, vzorkovací frekvence 500 MHz
Aktualizace 3: Měřící zařízení kombinující multimetr a osciloskop za 2350 Kč.
Aktualizace 4: Mikropáječka TS100 se slevou 42%.

Objednávka PCB u LocoPCBTiskDneska přišla moje první objednávka PCB od LocoPCB.
5ks PCB za 2 USD.
Pošta za 8.84 USD (EUPost).

A PCB nevypadají vůbec špatně. ...

2.8" LCD a vývojový kit s RISC-V GD32VF103TiskSeeedstudio nepolevuje a připravuje další vývojový kit s open-hardware jádrem RISC-V, který si můžete v předprodeji objednat.
SeeedStudio GD32 RISC-V kit obsahuje kromě samotné desky i LCD o velikosti 2.8" s ...

Arduino Pro IDE (alpha verze) - konečně použitelné Arduino IDE?TiskArduino.cc příchází s alpha verzí vývojového studia nazvaného Arduino IDE Pro. A konečně se jedná o IDE s pokročilejším editorem.
Už nyní je ke stažení pro všechny tři hlavní operační systémy - Windows, Linux, OSX.

Arduino IDE Pro vypadá po grafické stránce mnohem atraktivněji (je založeno na Eclipse Theia Open Source IDE), je možné ho ...

Spolupracujeme s:

Upozornění

Administrátor těchto stránek ani autor článků neručí za správnost a funkčnost zde uvedených materiálů.
Administrátor těchto stránek se zříká jakékoli odpovědnosti za případné ublížení na zdraví či poškození nebo zničení majetku v důsledku elektrického proudu, chybnosti schémat nebo i teoretické výuky. Je zakázané používat zařízení, která jsou v rozporu s právními předpisy ČR či EU.
Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva.
Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ.
4,973,516 návštěv