Sdílejte chiptron.cz na sociálních sítíchRSS feeds

Raspberry Pi Pico s Wi-Fi. Třikrát Raspberry Pi Pico a pokaždé jinak.TiskTéměř před rokem a půl se objevila na trhu malá, velmi výkonná ale ultralevná deska Raspberry Pi Pico s výbornou dokumentací. Už by si zasloužila nějaké vylepšení, ne? Jasně, řekli si vývojáři. Dáme tam Wi-Finu! A tak je tady. Raspberry Pi Pico s Wi-Fi.

Hackujeme routerTiskOndřej Doležal sepsal článek na svůj github o tom, jak hackoval router Zcomax WA-2204A-TX. Motivací byla čistě zvědavost.
Což zmiňuje hned v úvodu článku.
Motivace provádět hacking na tak starém zařízení byla čistě ze zvědavosti s vědomím, že faktická důležitost potencionálně objevených zranitelností bude více méně nulová.
Takže proč
Tzv. na ostro si vyzkoušet vědomosti nabyté čtením teorie.
Pochopit principy a ověřit obecně platné postupy. PoC.
A hlavně se také zabavit :)

Celý článek najdete na https://github.com/odolezal/zcomax_wa-2204a-tx

[Komerční článek] Vývojová platforma Curiosity Nano od společnosti MicrochipTiskV posledních letech jsou stále populárnější integrované platformy vybavené mikrokontroléry (nejznámější značkou je zde pravděpodobně Arduino). Díky všeobecné dostupnosti a široké podpoře od výrobců a komunity uživatelů se jedná o snadno naučitelné, všestranné vývojové nástroje. V profesionálních podmínkách, např. v procesu prototypování mobilních zařízení, je však nevýhodou těchto produktů omezený počet podporovaných systémů.
Celý článek najdete na https://chiptron.cz/articles.php?article_id=312
Originální článek z www.tme.eu

Zapojte se s námi do Maker Faire Prague!TiskMilí tvůrci a makeři,
hlásíme se vám s letošním ročníkem pražského Maker Faire! 17. - 18. září 2022 se uskuteční další ročník pražského Maker Faire – chystáme jej netradičně do Pražské tržnice, kam se pro letošek uchylujeme z důvodu rekonstrukce Výstaviště.

A jelikož si myslíme, že na Maker Faire mají vaše projekty své místo, rádi bychom vás přizvali, abyste na nich vystavovali! Přihlášky máme otevřeny ještě do 18. srpna! Z přihlášených projektů k tomuto datu pak vylosujeme jednoho výherce 3D tiskárny Prusa Mini.
https://makerfaire.cz/vystavuj/

Stavíme seismograf - s Arduino, ESP32 nebo Raspberry PiTiskK hledání konstrukce seismografu v domácích podmínkách mě přiměl tweet o tom, že seismografy zachytily koncert Rammstein v Německu. Začal jsem tak hledat a našel jsem velmi zajímavé konstrukce seismografů s Arduino, ESP32 nebo Raspberry Pi.

Nová produktová řada ESP - ESP8684TiskEspressif System, výrobce populárních čipů ESP8266, ESP32, přichází s novou produktovou řadou nazvanou ESP8684.
Čipy budou v nabídce jednoho z největších distributorů mouser.com, ten nabídne samotné čipy se 4MB FLASH za 1.43 USD, vývojový kit pak za 10.50 USD.

Nemá tvoje 3D tiskárna co tisknout? Zapoj se do komunitního projektu a vytiskni společně s dalšími Pla(s)teosaura o délce 5,5m!TiskI tvůj 3D výtisk Plasteosaura může být v Národním muzeu. Stačí se zapojit do komunitního 3D tiskařského projektu.
Na webu si vybereš, jakou část sochy chceš tisknout, do e-mailu ti přijde STL soubor a DPD ti přiveze filament.
Odměnou je dobrý pocit a také vstupenka do Národního muzea zdarma.

Naprogramuj si svůj poštář.TiskGeekmom na twitteru sdílela svůj projekt LED polštáře. LED pásky zašila a nastříhala tak, aby docílila rozložení 10 x 10 LED. LED polštář je ovládaný skrze ESP32 - vývojovou deskou PixelBlaze.

Nano Pi R5S jednodeskový počítač s třemi ethernet porty, 8 GB eMMC, M.2 slotTiskFriendlyElec přichází s novým jednodeskovým počítačem, který rozhodně překvapí. Tři RJ45 porty - jeden 1 Gbps, dva 2.5 Gbps dále 8 GB eMMC paměti přímo na desce, 2/4 GB LPDDR4 RAM a nadupaný čtyřjádrový procesor Rockchip RK3568B2.

Konec spekulací. ESP32-C5 oficiálně oznámeno. První ESP32 s podporou Wi-Fi 6 v pásmech 2.4 a 5 GHz.TiskVypadalo to jako neověřitelná zpráva, která vzbudila rozruch v bastlířské komunitě. ESP32 s podporou Wi-Fi 6 na 2.4GHz i 5 GHz?
Jakože cože?
Dnes už víme, že je tato informace oficiálně potvrzená.

Inspirace na večerní bastlení z twitteru: Hodiny s měřením tlaku, teploty a vlhkosti a navíc synchronizované skrze GNSSTiskNa twitteru se dá najít spousta zajímavých projektů jako inspirace na večerní bastlení nebo do různých zájmových kroužků. Takzvaný free-form není nic nového a největší známou osobností je český kutil, Jiří Praus.

Neověřená informace o ESP32-C5. První RISC-V s podporou Wi-Fi 6 pro 2.4 a 5 GHz.TiskDostal se ke mě odkaz na čínskou stránku zmiňující ESP32-C5. C5? Co to je?
Následující informace nelze nezávisle ověřit, protože jsem je našel pouze na této čínské webstránce.
ESP32-C5 by měl být první SoC (System-on-Chip) s jádrem RISC-V podporující Wi-Fi 6 v pásmech 2.4 GhZ a 6 GHz.

Programátor a debugger STLINK-V3 v nové verzi s USB-CTiskSTMicroelectronics nabízí za téměř výrobní cenu svůj programátor STLINK-V3 MINI. Teď přichází s upgradem STLINKu-V3 MINI o USB-C konektor. A konektor není jediná změna.

Vytiskni si svoje město Antiků - stačí čtyři kilogramy filamentu a desítky hodin tisku. A svítí!TiskNa facebookové skupině o 3D tisku se objevil jeden projekt - kompletně vytisknuté město antiků - Atlantida z populárního seriálu StarGate (Hvězdná Brána).
Autor výtisku zároveň vymyslel osvětlení jednotlivých budov, takže i v noci je to pěkná podívaná.

Postavte si vlastní sekačku. S Raspberry Pi.TiskPostavit si meteostanici, multimediální centrum, kameru, to všechno jsme tu už měli. Ale postavit si vlastní sekačku*, tedy ještě ne.
*Vlastní sekačku je myšleno - zneužití mechanické části a nahrazení elektroniky za jinou.

Miniaturní deska s ESP32-C3 a miniaturním LCD o velikosti 0.42"TiskNa aliexpressu se objevil vývojový kit s ESP32 o velikosti 23.5x18mm. Na takhle malém plošném spoji je osazen ESP32-C3 (Wi-Fi a Bluetooth) a navíc i miniaturní LCD o velikosti 0.42".

Dětský den nejen s robotikou, kousek od Českých Budějovic.TiskPřijďte si společně užít dětský den nejen s robotikou.
Čekají na Vás zábavná stanoviště, kde si děti zasportují a poznají moderní technologie.

Tak tohle kickstarter už dlouho nezažil. Hardware, který překonává jednu metu za druhou.TiskNa kickstarteru není v oblasti technologie moc projektů, které by dokázali během pár desítek hodin naplnit cíl a ještě jej překonat. A stále zbývá 28 dní kampaně. Řeč je o desce Turing Pi 2 Cluster Computer. Cluster kam můžete zapojit až 4 Raspberry Pi CM4, Nvidia Jetson nebo Turing RK1.

Zajímavost z twitteru, kterou ale zatím nekoupíte.TiskNa twitteru najdete spoustu a spoustu zajímavých různých vývojových desek a modulů. Jedním takovým je třeba výrobek od Yong Xiang Xu. Vyrobil miniaturní desku o velikosti 24x18mm s ESP32-C3 a

Prusa Research navázal spolupráci s americkým Printed Solid Inc.TiskJosef Průša se po dlouhé době, kvůli covidu, zase podíval do USA a hned tam něco domluvil. Spolupráci s Printed Solid Inc.
Pro českého, potažmo evropského zákazníka, to zatím asi nic moc neznamená, nicméně zákazníci v USA to jistě ocení!

Upozornění

Administrátor těchto stránek ani autor článků neručí za správnost a funkčnost zde uvedených materiálů.
Administrátor těchto stránek se zříká jakékoli odpovědnosti za případné ublížení na zdraví či poškození nebo zničení majetku v důsledku elektrického proudu, chybnosti schémat nebo i teoretické výuky. Je zakázané používat zařízení, která jsou v rozporu s právními předpisy ČR či EU.
Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva.
Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ.
8,035,417 návštěv