Shoutbox

Pro přidání zprávy se musíte přihlásit.

23-02-2019 16:38
Už jsem ho našel Úsměv Ten zelený zákal je sviňa.

23-02-2019 15:58
Byl tady článek -video o Visual Studio Code. Jsem slepý a nemohu jej najít Smutný Je někde?

23-01-2019 12:33
Pokus o Teslovu cievku na PCB https://www.youtu.
..2SEBqSLDsI
Zatial ziadne vrazdiace iskry. Inak ako vzdy, nemam sajnu ako to fuguje Úsměv

14-01-2019 15:53
To Petus: diky. Po zaregistrovani obdrzite e-mailovou adresu nick@chipned.cz, v menu Prihlaseni je pristupna moznost predavat soukrome zpravy (zapnout upozorneni).

11-01-2019 10:28
mohu psát

10-01-2019 21:41
Tak to udelame jinak. Kdo tu chce mit ucet, napise mi na chiptron@chipned.c
z svou prezdivku. Ja mu vygeneruju heslo, ktere si zmeni a psat sem budou moci jen registrovani.

Sdílejte násRSS feeds

ESP32 VGA - návod od úplného začátkuTiskPropojit vývojovou desku s ESP32 s velkým displejem s VGA může být velmi užitečné.
Videonávod vás provede od úpravy VGA kabelu přes instalaci knihovny až po nahrání vlastního FW do desky ESP32.
Vyzkoušíte si vypsání jednoduchého textu na displej i zobrazení textu pomocí WiFi terminálu (z mobilního telefonu). ...

STMicroelectronics představilo svůj první mikroprocesor s Cortex-A7 a Cortex-M4, reálné fotografie v článkuTiskSTMicroelectronics představilo svůj vůbec první mikroprocesor (neplést s mikrokontrolérem), procesor řady STM32MP1 využívá mikroprocesor ARM® Cortex®-A7 32-bit RISC s taktem až 650 MHz kterému sekunduje mikrokontrolér ARM® Cortex®-M4 s taktem až 209 MHz.

Mezi klíčové vlastnosti patří ...

Porovnání 21 mikrokontrolérů s cenou do 1 USD - periferie, IDE, možnosti laděníTiskAutor stránky jaycarlson.net zveřejnil opravdu obsáhlý článek o porovnání nejrůznějších mikrokontrolérů na originálních vývojových deskách výrobců.
Do svého porovnání zahrnul nejen periferie, maximální frekvenci nebo velikost RAM, ale také vývojové prostředí ve kterém mikrokontroléry programujete popřípadě ladíte.

Článek je delší, ale obsahuje spoustu zajímavých informací - například popis jader mikrokontrolérů. Dále se dozvíte, že IDE založeném na Eclipse má 8 z celkových 21 mikrokontrolérů.
Grafické nástroje pro generování kódu nemá pouze rodina mikrokontrolérů STM32 a jejich STM32CubeMX, ale také Atmel START, STC-ISP nebo MCUXpresso Config Tools.

Celý článek najdete na https://jaycarlson.net/microcontrollers/#1508136887413-c1e94ebd-c312

Visuino - nová verze grafického programování pro ArduinoTiskVisuino, nástroj pro programování Arduino pomocí grafických prvků, se dočkalo nového a velkého vydání.
O programu Visuino jste tu mohli poprvé číst už v roce 2015.

Tento program je takovou nadstavbou - jednoduše, pomocí několika prvků dokážete nastavit bezpočet periférií a modulů s vývojovým kitem Arduino a také ESP32. ...

TerraDome - Tropické terárium pro rostliny i zvířata řízené ArduinoTiskPěstovat tropické rostliny nebo chovat zvířata není často tak jednoduché. Vyžadují specifickou teplotu, vlhkost a jiné mikroklimatické podmínky. Ale s tímto projektem to bude mnohem snažší! TerraDome - tropické terárium řízené deskou Arduino. ...

Jiří Praus a jeho bastleníTiskPokud si pamatuju dobře, novinku o bastlíři, jednotlivci, jsem tu ještě nepsal. Ale Jiří Praus si to rozhodně za svoje bastlení zaslouží. A bastlení myslím jenom v tom nejlepším slova smyslu.

A proč zrovna Jiří? Protože bastlí originálním způsobem. Jeho poslední videa ...

Instalujte Windows 10 na RaspberryPi 3B (plus) s neoficiální aplikací WoATiskUž nyní můžete oficiálně nainstalovat a používat Windows 10 IoT pro RaspberryPi 3B i 3B plus. Windows 10 IoT jsou upravené speciálně pro tento jednodeskový počítač. Nyní s neoficiální aplikací WoA Installer for Raspberry Pi 3 jste schopni nainstalovat plnou verzi Windows 10 ARM na váš jednodeskový počítač.

Vybíráme pro RaspberryPi krabičku s LCD, UPS, SATA a mSATA rozšiřující deskaTiskNa webu geekworm jsem našel spoustu zajímavých modulů (k prodeji i na aliexpress) k jednodeskovému počítači RaspberryPi. Moduly můžete použít i na jiné jednodeskové počítači.
Dnešní novinka představí UPS HAT s LiPol baterií, krabičku s vestavěným 3.5" LCD, rožiřující desku pro mSATA SSD disk a desku pro klasický 2.5" SATA HDD.

Banana Pi M4 - jednodeskový počítač s RTD1395, eMMC a USB 2.0 Type CTiskSinovoip, výrobce populárních jednodeskových počítačů Banana Pi, zveřejnil specifikaci nového mini počítače Banana Pi M4 s neobvykým procesorem RealTek RTD1395.
Procesor RealTek obsahuje RTD1395 s 64-bit ARM Corte M53 a GPU Mali 470 MP4. Na desce dále najdete 1 GB RAM (max 2 GB RAM), 8 GB eMMC paměť (64 GB), 10/100 Mbit ethernet s RJ45 a Wi-Fi 802.11 b/g/n/ac s Bluetooth 4.2. ...

Další klon(?) STM32F103 na vývojové desce BluePillTiskVývojová deska Minimum System Development board with STM32 (nebo také nazvaná jako BluePill či BlackPill) je tak populární, stejně jako původní mikrokontrolér STM32F103C8T6, že se objevil další klon(?) tohoto "mainstream" mikrokontroléru.

Není to první klon tohoto procesoru, už před delší dobou čínská firma Giga Device představila GD32F103 - s papírově mnohem lepšími parametry. ...

Robot sledující čáru a neuronová síťTisk

Před nějakou dobou vyšel článek o experimentu s neuronovou sítí pro robota sledující čáru na webu robodoupe.cz
V článku najdete teoretickou část, kde je popsán princip učení neuronové sítě a najdete tam i odkaz na simulátor neuronové sítě.
V experimentu byl použit robot Parallax Boe-Bot s lištou s pěti senzory a knihovna Neataptic.js, která neuronovou síť implementuje.

Jak experiment dopadl najdete na http://robodoupe.cz/2018/slechtime-roboty-line-follower-pomoci-evoluce/

Visual Studio Code, Arduino IDE a ESP8266 (NodeMCU)Tisk

V tomto videonávodu se dozvíte, jak nastavit Visual Studio Code a Arduino IDE tak, abyste mohli pohodlně psát váš kód pro Arduino vývojové kity. Dozvíte se základní funkcionalitu Visual Studio Code, nahrání programu i použití serial monitoru. ...

Raspberry Pi 4 bude Raspberry Pi 4, 28 nm procesor za 35 USD a to možná v roce 2020Tisk

Eben Upton (zakladatel Raspberry Pi Foundation) v rozhovoru pro Tom's hardware nastínil několik zajímavostí o budoucí verzi rodiny jednodeskových počítačů Raspberry Pi.

- nový přírůstek do Raspberry Pi se opravdu bude jmenovat Raspberry Pi 4
- nový procesor pro RPi4 bude vyroben "technologií" 28 nm
- RPi4 určitě nebude v roce 2019, pravděpobonější je rok 2020 ...

Kodi 18.0 - retrohry, DRM, hudební knihovna a Android LeanbackTisk

Po dvou letech vývoje, 10 000 commitech, 9 000 upravených souborů je konečně tu. Kodi 18.0 "Leia" a přínáší spoustu novinek.
Změny jsou napříč všemi platformami - Windows, Linux, MacOS, Raspberry Pi i iOS verze.

A co vás nové verzi čeká? Lehce upravené uživatelské rozhraní, podpora retroher a také ovladačů, podpora DRM i novou hudební knihovnu. ...

[recenze] Zakázkový 3D tisk - sharplayers.czTiskNa internetu jsem narazil na novou službu - zakázkový 3D tisk - a tak jsem se jí rozhodl vyzkoušet.

Proč podobnou službu používat? Pokud nemáte vlastní tiskárnu či kamaráda/známého, nic jiného vám nezbude. Na druhou stranu, čas je drahý. Tak proč se trápit s něčím, co potřebujete jednou za čas.

Celou recenzi naleznete na https://chiptron.cz/articles.php?article_id=217

RaspberryPi Compute Module 3+ (CM3+) v prodeji od 25 USDTiskRaspberry Pi Foundation zveřejnila další verzi Compute Module, tentokrát s označením 3+ (CM3+).
Compute Module 3+ je dostupný v několika variantách (velikost eMMC paměti) s cenou od 25 USD až do 40 USD....

RFID otevírání dveří s NodeMCU a webovým prostředímTiskZdar bastlíři, dnes by som rád predstavil systém, ktorý som vyvíjal pred niekoľkými mesiacmi.
Vyhotovil som RFID systém na otváranie dverí s elektomagnetickým jazýčekom na základe overenia užívateľa po priložení karty s takmer okamžitou odpoveďou. Systém je postavený na komponentoch pre Arduino, teda čítačka kariet a kľúčeniek na 13.56MHz RC522, kompatibilné karty a kľúčenky, relé.

Celý článek najdete na https://chiptron.cz/articles.php?article_id=216

STM32duino od STMicrocelectronics podporuje STM8 mikrokontroléryTisk

STM32duino, Arduino knihovna které je vyvíjena STMicroelectronics, přidala podporu mikrokontrolérů STM8.
Mikrokontroléry STM8 jsou velmi levné a také velmi populární.
V tento moment knihovna podporuje STM8L152R8 (Nucleo STM8L152R8) a STM8S208RB ( Nucleo STM8S208RB). ...

Smart Mirror s RaspberryPiTiskChytré zrcadlo tady, chytré zrcadlo tam, ale je vážně tak jednoduché ho vytvořit?
S tímto návodem určitě je. ...

DIY ovládání klimatizace přes WiFi s NodeMCU ESP8266TiskŘídit svépomocí můžete hodně věcí, ale klimatizaci, tu jsme tu ještě neměli.
A přitom, podle tohoto návodu, to není nic složitého. Pokud tedy máte typ, který je podporován v knihovně IRremoteESP8266. ...

Spolupracujeme s:

Upozornění

Administrátor těchto stránek ani autor článků neručí za správnost a funkčnost zde uvedených materiálů.
Administrátor těchto stránek se zříká jakékoli odpovědnosti za případné ublížení na zdraví či poškození nebo zničení majetku v důsledku elektrického proudu, chybnosti schémat nebo i teoretické výuky. Je zakázané používat zařízení, která jsou v rozporu s právními předpisy ČR či EU.
Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva.
Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ.