Shoutbox

Pro přidání zprávy se musíte přihlásit.

28-04-2019 22:48
Hm, nenašel jsem...

26-04-2019 18:00
Nevíte někdo v čem programovat ESP32 - IDF pod Win bez příkazové řádky?

16-04-2019 11:17
Ahoj vespolek, bavím se čtením signálu pro modelářské servo pomocí Microchip PIC s použitím CCP (capture every edge). ... a-ha, text je omezen na malou délku ...

09-04-2019 01:36
Prosim zahlasujte za moje projekty v Hackaday prize 2019 https://hackaday..
..cker/13133
Diky moc Mrknutí

23-02-2019 16:38
Už jsem ho našel Úsměv Ten zelený zákal je sviňa.

23-02-2019 15:58
Byl tady článek -video o Visual Studio Code. Jsem slepý a nemohu jej najít Smutný Je někde?

Sdílejte násRSS feeds

[recenze] Zakázkový 3D tisk u Rv electronicTiskNení to tak dlouho, co jsem zde zveřejnil článek s fotografiemi krabičky vytištěné na 3D tiskárně ze služby sharplayers.cz.
Dnes to opět bude recenze na službu určenou pro 3D tisk, ale od Rv electronic.

Rv electronic nabízí zakázkový 3D tisk na nejnovějších tiskárnách Prusa MK3S s materiály prusament PLA a PETG.

Celý článek a fotografie výrobku najdete na https://chiptron.cz/articles.php?article_id=221

RockPi 4B - test rychlosti (2.4GHz, 5GHz, ethernet) a benchmark sysbenchTiskNa stůl mi přistál jednodeskový počítač RockPi 4B s příslušenstvím - eMMC modul, zdroj, krabička a PoE modul.
Jak si vede v porovnání s RaspberryPi 3B plus v benchmark testu a jaká je reálná rychlost spojení skrze WiFi (2.4 a 5 GHz) a Gigabit ethernet?

To najdete na https://chiptron.cz/articles.php?article_id=220

Pine H64 Model B - USB3.0, WiFi&BT, Gigabit ethernet (fotografie uvnitř článku)Tisk


Pine H64 Model B je novým přírůstek do stávajících jednodeskových počítačů firmy Pine64. Pine H64 je druhou revizí původního H64 jednodeskového počítače.

Pine H64 Model B byl představen ...

Power Shield pro řízení výkonových součástek určený pro Arduino (Nano, Uno, Mega)TiskDo poštovní schránky mi přistál modul (shield) určený pro vývojové desky Arduino Nano, Uno i Mega.
Z tohoto pohledu se jedná o velmi univerzální modul, ale co dokáže?

Celý článek najdete na https://chiptron.cz/articles.php?article_id=218

Maker Faire Prague 2019 - Česko hledá bastlíře, kutily a vynálezce!TiskTermín druhého ročníku festivalu Maker Faire Prague potvrzen: novodobí kutilové a tvůrci se sejdou o víkendu 22. a 23. června 2019 na holešovickém Výstavišti v Praze. Tento týden jsme spustili výzvu pro všechny makery, kteří by se chtěli na akci přihlásit a představit svou tvorbu. Nekomerční vystavovatelé opět dostanou prostor zdarma. ...

Ladění programu na ESP32 z visual studio code a použití raspberry pi jako JTAG adaptéru.TiskDaniel Skopalík sdílel návod, jak použít populární jednodeskový počítač RaspberryPi jako JTAG programátor například ESP32.

Celý článek najdete na https://chiptron.cz/articles.php?article_id=219

STM32WB55 a Nucleo pack s Bluetooth Low Energy 5.0 a IEEE 802.15.4 (fotografie Nucleo kitu uvnitř článku)TiskMikrokontrolér STM32WB55 je dlouho očekávaná novinka na poli mikrokontrolérů v kombinaci s RF komunikačním rozhraním.
V této novince zároveň uvidíte fotografie a popis reálného vývojového kitu právě s tím to mikrokontrolérem řady STM32. ...

ESP32 VGA - návod od úplného začátkuTiskPropojit vývojovou desku s ESP32 s velkým displejem s VGA může být velmi užitečné.
Videonávod vás provede od úpravy VGA kabelu přes instalaci knihovny až po nahrání vlastního FW do desky ESP32.
Vyzkoušíte si vypsání jednoduchého textu na displej i zobrazení textu pomocí WiFi terminálu (z mobilního telefonu). ...

STMicroelectronics představilo svůj první mikroprocesor s Cortex-A7 a Cortex-M4, reálné fotografie v článkuTiskSTMicroelectronics představilo svůj vůbec první mikroprocesor (neplést s mikrokontrolérem), procesor řady STM32MP1 využívá mikroprocesor ARM® Cortex®-A7 32-bit RISC s taktem až 650 MHz kterému sekunduje mikrokontrolér ARM® Cortex®-M4 s taktem až 209 MHz.

Mezi klíčové vlastnosti patří ...

Porovnání 21 mikrokontrolérů s cenou do 1 USD - periferie, IDE, možnosti laděníTiskAutor stránky jaycarlson.net zveřejnil opravdu obsáhlý článek o porovnání nejrůznějších mikrokontrolérů na originálních vývojových deskách výrobců.
Do svého porovnání zahrnul nejen periferie, maximální frekvenci nebo velikost RAM, ale také vývojové prostředí ve kterém mikrokontroléry programujete popřípadě ladíte.

Článek je delší, ale obsahuje spoustu zajímavých informací - například popis jader mikrokontrolérů. Dále se dozvíte, že IDE založeném na Eclipse má 8 z celkových 21 mikrokontrolérů.
Grafické nástroje pro generování kódu nemá pouze rodina mikrokontrolérů STM32 a jejich STM32CubeMX, ale také Atmel START, STC-ISP nebo MCUXpresso Config Tools.

Celý článek najdete na https://jaycarlson.net/microcontrollers/#1508136887413-c1e94ebd-c312

Visuino - nová verze grafického programování pro ArduinoTiskVisuino, nástroj pro programování Arduino pomocí grafických prvků, se dočkalo nového a velkého vydání.
O programu Visuino jste tu mohli poprvé číst už v roce 2015.

Tento program je takovou nadstavbou - jednoduše, pomocí několika prvků dokážete nastavit bezpočet periférií a modulů s vývojovým kitem Arduino a také ESP32. ...

TerraDome - Tropické terárium pro rostliny i zvířata řízené ArduinoTiskPěstovat tropické rostliny nebo chovat zvířata není často tak jednoduché. Vyžadují specifickou teplotu, vlhkost a jiné mikroklimatické podmínky. Ale s tímto projektem to bude mnohem snažší! TerraDome - tropické terárium řízené deskou Arduino. ...

Jiří Praus a jeho bastleníTiskPokud si pamatuju dobře, novinku o bastlíři, jednotlivci, jsem tu ještě nepsal. Ale Jiří Praus si to rozhodně za svoje bastlení zaslouží. A bastlení myslím jenom v tom nejlepším slova smyslu.

A proč zrovna Jiří? Protože bastlí originálním způsobem. Jeho poslední videa ...

Instalujte Windows 10 na RaspberryPi 3B (plus) s neoficiální aplikací WoATiskUž nyní můžete oficiálně nainstalovat a používat Windows 10 IoT pro RaspberryPi 3B i 3B plus. Windows 10 IoT jsou upravené speciálně pro tento jednodeskový počítač. Nyní s neoficiální aplikací WoA Installer for Raspberry Pi 3 jste schopni nainstalovat plnou verzi Windows 10 ARM na váš jednodeskový počítač.

Vybíráme pro RaspberryPi krabičku s LCD, UPS, SATA a mSATA rozšiřující deskaTiskNa webu geekworm jsem našel spoustu zajímavých modulů (k prodeji i na aliexpress) k jednodeskovému počítači RaspberryPi. Moduly můžete použít i na jiné jednodeskové počítači.
Dnešní novinka představí UPS HAT s LiPol baterií, krabičku s vestavěným 3.5" LCD, rožiřující desku pro mSATA SSD disk a desku pro klasický 2.5" SATA HDD.

Další klon(?) STM32F103 na vývojové desce BluePillTiskVývojová deska Minimum System Development board with STM32 (nebo také nazvaná jako BluePill či BlackPill) je tak populární, stejně jako původní mikrokontrolér STM32F103C8T6, že se objevil další klon(?) tohoto "mainstream" mikrokontroléru.

Není to první klon tohoto procesoru, už před delší dobou čínská firma Giga Device představila GD32F103 - s papírově mnohem lepšími parametry. ...

Robot sledující čáru a neuronová síťTisk

Před nějakou dobou vyšel článek o experimentu s neuronovou sítí pro robota sledující čáru na webu robodoupe.cz
V článku najdete teoretickou část, kde je popsán princip učení neuronové sítě a najdete tam i odkaz na simulátor neuronové sítě.
V experimentu byl použit robot Parallax Boe-Bot s lištou s pěti senzory a knihovna Neataptic.js, která neuronovou síť implementuje.

Jak experiment dopadl najdete na http://robodoupe.cz/2018/slechtime-roboty-line-follower-pomoci-evoluce/

Visual Studio Code, Arduino IDE a ESP8266 (NodeMCU)Tisk

V tomto videonávodu se dozvíte, jak nastavit Visual Studio Code a Arduino IDE tak, abyste mohli pohodlně psát váš kód pro Arduino vývojové kity. Dozvíte se základní funkcionalitu Visual Studio Code, nahrání programu i použití serial monitoru. ...

Raspberry Pi 4 bude Raspberry Pi 4, 28 nm procesor za 35 USD a to možná v roce 2020Tisk

Eben Upton (zakladatel Raspberry Pi Foundation) v rozhovoru pro Tom's hardware nastínil několik zajímavostí o budoucí verzi rodiny jednodeskových počítačů Raspberry Pi.

- nový přírůstek do Raspberry Pi se opravdu bude jmenovat Raspberry Pi 4
- nový procesor pro RPi4 bude vyroben "technologií" 28 nm
- RPi4 určitě nebude v roce 2019, pravděpobonější je rok 2020 ...

Kodi 18.0 - retrohry, DRM, hudební knihovna a Android LeanbackTisk

Po dvou letech vývoje, 10 000 commitech, 9 000 upravených souborů je konečně tu. Kodi 18.0 "Leia" a přínáší spoustu novinek.
Změny jsou napříč všemi platformami - Windows, Linux, MacOS, Raspberry Pi i iOS verze.

A co vás nové verzi čeká? Lehce upravené uživatelské rozhraní, podpora retroher a také ovladačů, podpora DRM i novou hudební knihovnu. ...

Upozornění

Administrátor těchto stránek ani autor článků neručí za správnost a funkčnost zde uvedených materiálů.
Administrátor těchto stránek se zříká jakékoli odpovědnosti za případné ublížení na zdraví či poškození nebo zničení majetku v důsledku elektrického proudu, chybnosti schémat nebo i teoretické výuky. Je zakázané používat zařízení, která jsou v rozporu s právními předpisy ČR či EU.
Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva.
Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ.