Sdílejte násRSS feeds

PCBs.io - necháváme si vyrábět prototypové DPSTiskPlošné spoje si můžeme vyrobit sami nebo využít nějakou službu - hodně známá je prototypová výroba u plosnaky.cz, využít můžete i poolservisu (například gatema.cz) nebo si můžete nechat vyrobit plošňáky i v Číně.
Tam sice zaplatíte pár dolarů za 10ks o velikosti 100x100mm s výrobou typicky 48 nebo 72 hodin, ale dodací doba může být až 30 dní díky volbě nejlevnější = nejpomalejší pošty.

PCBs.io je služba zajišťující výrobu plošných spojů s cenou, která je počítána pro 4 kusy na základě velikosti - 3 až 4 USD za čtvereční palec s poštou zdarma.

Celý článek najdete na https://chiptron.cz/articles.php?article_id=247

Pronikněte do světa jádra RISC-V s minimální investicí, vývojový kit za pouhé 3 USDTiskRISC-V už není žádná neznámá. Je to open-hardware jádro procesorů a mikrokontrolérů, které není zatíženo poplatky za licenci. Díky komunitě a otevřenosti projektu přichází každý měsíc nový vývojový kit nebo zajímavý projekt.
Pokud se chcete pustit do bádání jádra RISC-V, stačí vám k tomu 5 USD - například Sipeed Longan Nano.
Teď vám k tomu stačí pouhé 3 USD - Polos GD32VF103 Alef Board, miniaturní vývojový kit s GD32VF103 od AnalogLamb. ...

Vyrobte si vlastní chytré hodinky nebo fitness náramek za 18 USDTiskČínská vývojářská společnost TTGO, která se proslavila svými vývojovými deskami T-Display, T-Higrow a T-Camera příchází s geniální myšlenkou, tedy vývojovým kitem o velikosti fitness náramku, který si můžete naprogramovat a vytvořit vlastní funkcionalitu a další rozšíření vlastní chytré domácnosti - T-Wristband.
Zařízení je založeno na ESP32-PICO-D4 a kromě tohoto integrovaného modulu s Wi-Fi a Bluetooth konektivitou obsahuje i tříosý akcelerometr, gyroskop a magnetometr MPU9250, obvod reálného času PCF8563, a také IPS displej o velikosti 0.96" u kterého můžete regulovat jas podsvícení. ...

Ohlednutí se za rokem 2019Tisk

Máme tu rok 2020 a tak sem patří i ohlédnutí za rokem minulým. Jaké jsou nejčtenější články a novinky? A co videa? A jaká byla návštěvnost?

[CZ/SK] PCB/PCBA u Seeedstudio (generování výrobních a osazovacích dat)TiskMrkněte na kompletní videonávod, jak vygenerovat výrobní podklady i osazovací data pro osazení vašich plošných spojů u seeedstudio.com

Aktualizace: NewLogic - simulátor logických obvodů + LogiSim a SimcirJSTiskAktualizace: Další dva simulátory logických obvodů najdete na konci článku.

NewLogic - simulátor logických obvodů vyniká svou naprostou jednoduchostí a jasným užitím. Uživatel propojí všechny logické bloky a pomocí spínačů (vstupů) a LED (výstupů) simuluje chování celého bloku. ...

12 let chiptron.czTiskPrávě před dvanácti lety vznikl web chiptron (8:41:31, 20.12.2007), tehdy ještě na hostingu webzdarma.cz
A co se za poslední rok událo?

Kromě veselých zpráv život bohužel nese i ty negativní.

Celý článek najdete na https://chiptron.cz/articles.php?article_id=246

Notifikace z vašeho zařízení na chytrý telefon s OS AndroidTiskVytvořit si vlastní hlídací zařízení je prvním krokem k finálnímu využití, druhou důležitou částí je, jak se dozvíte, že se někde něco stalo. K tomu vám může sloužit notifikace a dnešní novinka je právě návodem, jak vytvořit notifikaci pro operační systém Android. ...

Stavíme NAS z Raspberry Pi 4 nebo Rock Pi 4 s pomocí SATA HATuTiskPostavte si NAS s HATem od Radxa, který můžete použít jak s Rock Pi 4, tak i Raspberry Pi.
Radxa představil HAT, který slouží k propojení SATA disků s jednodeskovými počítači. Nabízí je hned ve dvou. Dual/Quad je dostupný pro oba výše jmenované jednodeskové počítače, verzi Penta pak můžete připojit pouze k Rock Pi 4.. ...

Univerzální UPS - připravte své zařízení na výpadek energie, od Arduino po Raspberry PiTiskVždy připraven. Buďte i vy a vaše zařízení připraveni na nenadálý výpadek elektrické energie, který by mohl i poškodit vaše zařízení.
Zálohovaný zdroj nemusíte nutně použít jen pro zálohu napájení, ale i jako hlavní zdroj energie na místě, kde není zásuvka.

Důležitými parametry jsou univerzální konektory pro vstup, výstup, konektor baterie, výstupní napětí a dostatečný proud, která je UPS schopna dodat. ...

IoT praktický seminář a webinář od HardwarioTiskSpolečnost Hardwario se aktivně angažuje na nejrůznějších akcích, kde vývojáři předávají svoje know-how dalších lidem ať už z bastlířského světa nebo jiných firem.
Tento měsíc přichází Hardwario s praktickým seminářem o IoT (LPWAN) a také online webinářem o myšlence Průmysl 4.0. ...

Raspberry Pi 4 testuje nový firmware, měl by razantně zlepšit problém s chlazenímTiskRaspberry Pi Foundation aktivně řeší problém s vyšší teplotou procesoru respektive desky jako takové oproti předcházejícím modelu 3B+.
V článku najdete, jak inženýři z Raspberry Pi Foundation testovali jednotlivé nápady na snížení vyzařovaného tepla z procesoru a jak vlastně celé jejich snažení dopadlo.

Celý článek najdete na https://www.raspberrypi.org/blog/thermal-testing-raspberry-pi-4/

Porovnání páječek - USB, Weller, JBC, TS100, TS80TiskLukáš Kymla věnoval svůj čas a páječky na jejich testování. Ve videu se zároveň dozvíte i spoustu zajímavých poznatků.

Co si koupíte nechává jen na vás, ale jeho testování vám určitě pomůže v rozhodnování jakou páječku koupit. ...

Black Friday a Cyber Monday - pravidelně aktualizovaný seznam zlevněných výrobků pro bastlířeTiskBlack Friday po kterém následuje Cyber Monday - dva svátky plné zbytečných nákupů věcí, které byste vlastně nepotřebovali - jsou tady.
V tomto článku najdete pravidelně aktualizovaný seznam zajímavých a zlevněných výrobků, které najdete na nejrůznějších e-shopech.

Pokud najdete nějakou zajímavou akci, dejte mi, prosím, vědět na chiptron(zavinac)chipned.cz nebo mě označte na sociálních sítích facebook a twitter.

Aktualizace: Orange Pi 4 a 4B (AI accelerator chip) s RK3399, 4 GB RAM, 16 GB eMMC od 50 USDTiskOrange Pi tweetnul fotku dvou nových Orange Pi jednodeskových počítačů s označením 4 a 4B.
Z výpisu níže se dozvíme, že rozdíl mezi 4 a 4B je v tom, verze 4B obsahuje AI akcelerátor Lightspeeur 2801S, který je ale připojený k procesoru RK3399 skrze USB3.0, tento konektor tak chybí na desce 4B.

Aktualizace: Jsou známé ceny jednodeskových počítačů - cenu najdete na konci článku

NextPCB - 5ks DPS s rozměry 100x100mm pouze za poštovnéTiskČínský výrobce plošných spojů NextPCB má právě akci.
Za 5 kusů DPS s rozměry maximálně 100x100 mm, pouze se zelenou nepájivou maskou nezaplatíte ani dolar. Výroba do 24 hodin.
Poštovné 8.80 USD přes China Post Airmail, 26.40 USD přes DHL.
Stránky výrobce jsou https://www.nextpcb.com/

Máte zkušenosti s tímto výrobce? Napiště mi na chiptron(zavinac)chipned.cz

Vypořádejte se s DVB-T2 jednoduše s pomocí Kodi a doplňkem sledovanitv.czTiskVšichni řešíme přechod na nový standard televizního vysílání DVB-T2.
Jedním z řešení je koupě TV uHAT a instalaci TVheadend, který jednoduše nastavíte s jednodeskovým počítačem Raspberry Pi.
Pokud používáte multimediální centrum založeném na Kodi a chcete DVB-T2 získat co nejjednodušeji, řešením je naprosto jednoduchá instalace neoficiálního doplňku SledovaniTV do Kodi. ...

Pokit Pro - všestranný multimetr se zobrazením údajů na mobilním telefonuTiskMultimetr Pokit je takový netradiční pojetí multimetru - samotný Pokit měří danou veličinu a údaje jsou přenášeny do vašeho mobilního telefonu skrze Bluetooth.
Na kickstartéru pomalu končí kampaň na úplně novou verzi označenou jako Pro. ...

Bastlířský kalendář 2020 - objednávkyTiskChvíle, na kterou jsme dlouho čekali, už je tady. Po výběru fotek a hlasování, které ty fotky chceme v našem úplně prvním Bastlířském kalendáři a výrobě prototypu už tu máme čas objednávek.

Takže, ti kdo mají zájem o první bastlířský kalendář určený pro rok 2020 přejdou na stránky kalendáře a poznamenají si všechny důležité údaje.
Jenom připomenu, že se nejedná o komerční službu, ale o hromadnou objednávku.
A pravidla jsou jednoduchá, na číslo účtu pošlete peníze a do poznámky váš e-mail. Z toho daného e-mailu pak pošlete e-mail na calendar@bytegarden.eu, kam napíšete poštovní adresu, kam chcete váš vánoční dárek doručit.

Všechny informace naleznete na http://calendar.bytegarden.eu/

Bastlfest 2019 - veletrh zručnosti kutilů v zábavním vědeckém parku VIDA! v BrněTiskČekají vás tři dny nabité programem pro malé i velké kutily, který připravily více než dvě desítky vystavovatelů.

Zaparkuje u nás pojízdná dílna FabLab Experience, kde najdete třeba elektronový mikroskop, laserovou řezačku nebo 3D tiskárnu. Děti i dospělé čeká spousta dalších tvořivých dílen. Vyzkouší si například vyfukování skla, opravu starého budíku, práci radioamatérů nebo výrobu vlastního plyšáka ze starých hraček.

Při příležitosti 30. výročí sametové revoluce jsme se připojili k celobrněnské akci Osmdesátky v Brně a připravili i několik speciálních stanovišť věnovaných retrokutilství.

Vstupné je zdarma.
Více informací najdete na https://vida.cz/doprovodny-program/bastlfest

Upozornění

Administrátor těchto stránek ani autor článků neručí za správnost a funkčnost zde uvedených materiálů.
Administrátor těchto stránek se zříká jakékoli odpovědnosti za případné ublížení na zdraví či poškození nebo zničení majetku v důsledku elektrického proudu, chybnosti schémat nebo i teoretické výuky. Je zakázané používat zařízení, která jsou v rozporu s právními předpisy ČR či EU.
Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva.
Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ.
5,219,735 návštěv