Shoutbox

Pro přidání zprávy se musíte přihlásit.

16-04-2019 11:17
Ahoj vespolek, bavím se čtením signálu pro modelářské servo pomocí Microchip PIC s použitím CCP (capture every edge). ... a-ha, text je omezen na malou délku ...

09-04-2019 01:36
Prosim zahlasujte za moje projekty v Hackaday prize 2019 https://hackaday..
..cker/13133
Diky moc Mrknutí

23-02-2019 16:38
Už jsem ho našel Úsměv Ten zelený zákal je sviňa.

23-02-2019 15:58
Byl tady článek -video o Visual Studio Code. Jsem slepý a nemohu jej najít Smutný Je někde?

23-01-2019 12:33
Pokus o Teslovu cievku na PCB https://www.youtu.
..2SEBqSLDsI
Zatial ziadne vrazdiace iskry. Inak ako vzdy, nemam sajnu ako to fuguje Úsměv

14-01-2019 15:53
To Petus: diky. Po zaregistrovani obdrzite e-mailovou adresu nick@chipned.cz, v menu Prihlaseni je pristupna moznost predavat soukrome zpravy (zapnout upozorneni).

Sdílejte násRSS feeds

Další klon(?) STM32F103 na vývojové desce BluePillTiskVývojová deska Minimum System Development board with STM32 (nebo také nazvaná jako BluePill či BlackPill) je tak populární, stejně jako původní mikrokontrolér STM32F103C8T6, že se objevil další klon(?) tohoto "mainstream" mikrokontroléru.

Není to první klon tohoto procesoru, už před delší dobou čínská firma Giga Device představila GD32F103 - s papírově mnohem lepšími parametry. ...

Robot sledující čáru a neuronová síťTisk

Před nějakou dobou vyšel článek o experimentu s neuronovou sítí pro robota sledující čáru na webu robodoupe.cz
V článku najdete teoretickou část, kde je popsán princip učení neuronové sítě a najdete tam i odkaz na simulátor neuronové sítě.
V experimentu byl použit robot Parallax Boe-Bot s lištou s pěti senzory a knihovna Neataptic.js, která neuronovou síť implementuje.

Jak experiment dopadl najdete na http://robodoupe.cz/2018/slechtime-roboty-line-follower-pomoci-evoluce/

Visual Studio Code, Arduino IDE a ESP8266 (NodeMCU)Tisk

V tomto videonávodu se dozvíte, jak nastavit Visual Studio Code a Arduino IDE tak, abyste mohli pohodlně psát váš kód pro Arduino vývojové kity. Dozvíte se základní funkcionalitu Visual Studio Code, nahrání programu i použití serial monitoru. ...

Raspberry Pi 4 bude Raspberry Pi 4, 28 nm procesor za 35 USD a to možná v roce 2020Tisk

Eben Upton (zakladatel Raspberry Pi Foundation) v rozhovoru pro Tom's hardware nastínil několik zajímavostí o budoucí verzi rodiny jednodeskových počítačů Raspberry Pi.

- nový přírůstek do Raspberry Pi se opravdu bude jmenovat Raspberry Pi 4
- nový procesor pro RPi4 bude vyroben "technologií" 28 nm
- RPi4 určitě nebude v roce 2019, pravděpobonější je rok 2020 ...

Kodi 18.0 - retrohry, DRM, hudební knihovna a Android LeanbackTisk

Po dvou letech vývoje, 10 000 commitech, 9 000 upravených souborů je konečně tu. Kodi 18.0 "Leia" a přínáší spoustu novinek.
Změny jsou napříč všemi platformami - Windows, Linux, MacOS, Raspberry Pi i iOS verze.

A co vás nové verzi čeká? Lehce upravené uživatelské rozhraní, podpora retroher a také ovladačů, podpora DRM i novou hudební knihovnu. ...

[recenze] Zakázkový 3D tisk - sharplayers.czTiskNa internetu jsem narazil na novou službu - zakázkový 3D tisk - a tak jsem se jí rozhodl vyzkoušet.

Proč podobnou službu používat? Pokud nemáte vlastní tiskárnu či kamaráda/známého, nic jiného vám nezbude. Na druhou stranu, čas je drahý. Tak proč se trápit s něčím, co potřebujete jednou za čas.

Celou recenzi naleznete na https://chiptron.cz/articles.php?article_id=217

RaspberryPi Compute Module 3+ (CM3+) v prodeji od 25 USDTiskRaspberry Pi Foundation zveřejnila další verzi Compute Module, tentokrát s označením 3+ (CM3+).
Compute Module 3+ je dostupný v několika variantách (velikost eMMC paměti) s cenou od 25 USD až do 40 USD....

RFID otevírání dveří s NodeMCU a webovým prostředímTiskZdar bastlíři, dnes by som rád predstavil systém, ktorý som vyvíjal pred niekoľkými mesiacmi.
Vyhotovil som RFID systém na otváranie dverí s elektomagnetickým jazýčekom na základe overenia užívateľa po priložení karty s takmer okamžitou odpoveďou. Systém je postavený na komponentoch pre Arduino, teda čítačka kariet a kľúčeniek na 13.56MHz RC522, kompatibilné karty a kľúčenky, relé.

Celý článek najdete na https://chiptron.cz/articles.php?article_id=216

STM32duino od STMicrocelectronics podporuje STM8 mikrokontroléryTisk

STM32duino, Arduino knihovna které je vyvíjena STMicroelectronics, přidala podporu mikrokontrolérů STM8.
Mikrokontroléry STM8 jsou velmi levné a také velmi populární.
V tento moment knihovna podporuje STM8L152R8 (Nucleo STM8L152R8) a STM8S208RB ( Nucleo STM8S208RB). ...

Smart Mirror s RaspberryPiTiskChytré zrcadlo tady, chytré zrcadlo tam, ale je vážně tak jednoduché ho vytvořit?
S tímto návodem určitě je. ...

DIY ovládání klimatizace přes WiFi s NodeMCU ESP8266TiskŘídit svépomocí můžete hodně věcí, ale klimatizaci, tu jsme tu ještě neměli.
A přitom, podle tohoto návodu, to není nic složitého. Pokud tedy máte typ, který je podporován v knihovně IRremoteESP8266. ...

Vortex Manipulator s Teensy 3.2TiskDoctor Who a jeho Vortex Manipulator. Pokud nemáte páru o čem píšu, pak jste na tom stejně jako já.
Vortex Manipulator je zařízení (počítač na zápěstí), které bylo na výsluní zejména v seriálu Doctor Who.
"Počítač" obsahuje spoustu vychytávek tak, jak je to v seriálech běžné.
Zajišťuje komunikaci, projekci hologramů, vzdálené ovládání zařízení, skenování těla a spoustu dalšího. ...

Orange Pi 3 - Allwinner H6, 1/2 GB RAM, 0/8 GB eMMC, GbE, USB 3.0, WiFi a/b/g/n/ac, BT 5.0TiskAktualizace: Android 7.0 dostupný na čínském download centru.

Jednodeskových počítačů OrangePi je na světě už velké množství, množí se i ty s procesorem Allwinner H6. Nově Xunlong přichází s verzí OrangePi 3.

Výbava Orange Pi 3 je opravdu pestrá
Allwinner H6 Quad-core 64 bit @1.8GHz
GPU Mali T720
1 GB LPDDR3 ...

Aktualizace: RockPi 4 - výkonný klon RaspberryPi s RK3399 - 5G WiFi, Gbps ethernet a USB3.0 v prodejiTiskReview RockPi 64 od techrepublic.com. Na odkazu níže naleznete popis jednodeskového počítače RockPi 64, porovnání s RaspberryPi, i výkonnostní testy, benchmarky, které vychází velmi dobře.

Absolutně neznámý, ale velmi zajímavý.
Do světa jednodeskových počítačů chce vtrhnout čínská společnost ALLNET Co., Ltd se svým jednodeskovým počítačem RockPi 4 a to rovnou ve dvou verzích.

Za tímto jednodeskovým počítače stojí i tým Radxa za kterým stojí Tom ...

Píšeme kód přehledně v jazyku CTisk

Napsat si vlastní kód, který po hodinách ladění funguje podle očekávání, je úžasný pocit.
Vrátit se k vlastnímu kódu po několika týdnech a nerozumět mu... to už úžasný pocit rozhodně není.

K tomu, aby váš kód byl srozumitelný i po několika měsících od ukončení vašeho snažení je zapotřebí několika návyků a čím dříve se je programátor naučí, tím bude pro něj život jednodušší a šťastnější. ...

3V/140uAh baterie o velikosti 4x2x2mmTiskMiniaturizujeme. Rezistory i kondenzátory jsou stále menší se stejným či větším odporem/kapacitou stejně tak i mikrokontroléry. A miniaturizujeme i baterie. Baterie o kapacitě 140uAh při napětí 3V.

Firma FDK vyvinula unikatní baterii o velikosti pouhých ...

ESP32 / ESP8266 MicroPython návod: Spouštění skriptů z počítačeTiskCílem tohoto příspěvku je vysvětlit, jak spustit MicroPython skript z počítače nástrojem ampy. Návod je platný jak pro ESP32, tak pro ESP8266.

Celý článek na https://chiptron.cz/articles.php?article_id=213

Konec olovnatých pájek v ČecháchTiskVýrobci nejrůznějších zařízení, kromě několika vyjímek, musí vyrábět zařízení v souladu s RoHS (Směrnice Evropského parlamentu a Rady 2011/65/EU).

Pro bastlíře se v zásadě nic nezměnilo (kromě případu, kdy jste opravovali elektroniku, která byla pájena levnou-nekvalitní bezolovnatou pájkou) až do letošního roku.
Nařízení Komise 2017/1510 změnilo dodatky k příloze XVII Nařízení Evropského parlamentu a Rady (ES) č. 1907/2006 a dodalo "zákaz prodeje olova a jeho slitin široké veřejnosti" s platností od 1. března 2018. ...

IQRF Summit 2019Tisk

Termín: 9. - 10. dubna 2019
Místo: Clarion Congress Hotel Prague WWW: www.iqrfsummit.org

Čtvrtý ročník konference o Internetu věcí s bezdrátovou technologií IQRF® přinese novinky ze světa průmyslu, chytrých měst i budov. Členové IQRF Alliance řeší nové výzvy z nejrůznějších oblastí života, například zdravotnictví, chovatelství nebo zemědělství. ...

HScope, HS101 osciloskop s mobilním telefonem a BluePill s STM32F103TiskOsciloskopů, "ukazovátek", můžete koupit hned několik typů za pár stovek korun. Nebo si je také můžete postavit (STM32 a Arduino IDE, Miniscope v2, Arduino FIO LCD osciloskop).
Jedním z takových je i opravdu jednoduchý osciloskop HS101, kde základní jednotkou je ...

Upozornění

Administrátor těchto stránek ani autor článků neručí za správnost a funkčnost zde uvedených materiálů.
Administrátor těchto stránek se zříká jakékoli odpovědnosti za případné ublížení na zdraví či poškození nebo zničení majetku v důsledku elektrického proudu, chybnosti schémat nebo i teoretické výuky. Je zakázané používat zařízení, která jsou v rozporu s právními předpisy ČR či EU.
Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva.
Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ.