Sdílejte násRSS feeds

Aktualizace: Rock Pi S - jednodeskový počítač s RK3308 od 9.99 USD ve verzích s 256/512 MB RAM, s/bez 1GB NAND FLASH a s/bez PoETiskJednodeskových počítačů je na světě jako máku, každý nabízí něco jiného a každý je nejlepší. Radxa po úspěšném vydání Rock Pi 4 přichází na trh s Rock Pi S, miniaturním jednodeskovým počítačem, s procesorem Rockchip RK3308, ethernet portem a jedním USB.

Slevy na aliexpress, co bastlíři z twitteru nakupujíTiskNa twitteru se sešlo několik bastlířů, kteří sdíleli své nákupy, které udělali během slev na aliexpress 11/11.

Seznam najdete v článku.

Nový díl HWDEV Podcast - Turris MoxTiskVyšel nový díl HWDEV Podcast. Tento díl je už třináctý a dnešní povídání je o Turris Mox - https://soundcloud.com/hwdevpodcast/13-turris-mox.

Všechny doposud vydané díly najdete na https://soundcloud.com/hwdevpodcast.

Router Turris Mox se po úspěchu na Indiegogo přesouvá do volného prodejeTiskSdružení CZ.NIC, správce české národní domény, oznámilo, že první sestavy Turris MOX z Indiegogo kampaně již byly rozeslány a projekt vstupuje do běžného prodeje.
Ten je díky automatickým updatům a včasnému zachytávání aktuálních síťových hrozeb jasnou volbou pro uživatele, kteří si chtějí být jisti svým bezpečím na Internetu. Jedinečná je také hardwarová konstrukce systému MOX, která díky své modularitě umožňuje sestavit síťové zařízení, které je v danou chvíli žádoucí, například router, server, access point (AP) nebo switch. Ideální variantu síťového zařízení si uživatelé mohou sestavit v praktickém konfigurátoru.

AT&T Hackathon v Brně - buďte nejlepší a získejte 4000 USDTiskAT&T pořádá hackathon 2019 v Brně a bude to velká akce na kterou se mohou přihlásit jak jednotlivci, tak i týmy. Organizátoři hackathonu očekávají velkou účast a i proto budou skvěle připraveni - čeká na vás kromě vašeho projektu i občerstvení, relax zóna, připravené zázemí a infrastruktura, zároveň si můžete půjčit hromadu hardwaru - od Raspberry Pi a Arduino až po platformu BigClown a Turrisy - a hlavně tam bude spousta zajímavých lidí, bastlířů a odborníků na slovo vzatých.

Kdy: 22.11. od 8:00 až do 23.11. 17:00
Kde: BVV Pavilon E, Výstaviště 405/1, Brno
Kateogrie:
- Smart Village
- Smart Factory
- Smart Office
- Device, Grid&Infrastructure security

Nepromeškejte jedinečnou akci a registrujte se na https://www.hackathons.cz/registration-form/

Více info na https://www.hackathons.cz/registration-to-att-hackathon-2019-is-open/

#2 Bastlířský mišmaš aneb co se děje na sítích - vánoční nákupyTiskVánoce se nezadržitelně blíží, už jen 61 dní. Že co blázním? A nechali jste si doručit něco Českou poštou před Vánocemi? Tak vidíte!
Na twitteru se už nakupuje a v této novince právě zjistíte, co si můžete nadělit pod stromeček. ...

Aktualizace 1: Miniaturní digitální osciloskop se vzorkovací frekvencí 5 MHz a generátorem signálů.
Aktualizace 2: Další miniaturní osciloskop s lepšími parametry, vzorkovací frekvence 500 MHz
Aktualizace 3: Měřící zařízení kombinující multimetr a osciloskop za 2350 Kč.
Aktualizace 4: Mikropáječka TS100 se slevou 42%.

Objednávka PCB u LocoPCBTiskDneska přišla moje první objednávka PCB od LocoPCB.
5ks PCB za 2 USD.
Pošta za 8.84 USD (EUPost).

A PCB nevypadají vůbec špatně. ...

2.8" LCD a vývojový kit s RISC-V GD32VF103TiskSeeedstudio nepolevuje a připravuje další vývojový kit s open-hardware jádrem RISC-V, který si můžete v předprodeji objednat.
SeeedStudio GD32 RISC-V kit obsahuje kromě samotné desky i LCD o velikosti 2.8" s ...

Arduino Pro IDE (alpha verze) - konečně použitelné Arduino IDE?TiskArduino.cc příchází s alpha verzí vývojového studia nazvaného Arduino IDE Pro. A konečně se jedná o IDE s pokročilejším editorem.
Už nyní je ke stažení pro všechny tři hlavní operační systémy - Windows, Linux, OSX.

Arduino IDE Pro vypadá po grafické stránce mnohem atraktivněji (je založeno na Eclipse Theia Open Source IDE), je možné ho ...

Piráti na magistrátu a chytré kontejnery. Neuvěříte, co skrývají!TiskAktualizace: Chytré podzemní kontejnery se testují, na ty nadzemní maloobjemnové bychom mohli použít toto - více informací na konci článku.

Primátor hlavního města Prahy Zdeněk Hřib sdílel na twitteru informaci o instalaci 424 zařízení do podzemních kontejnerů, které mají sdílet jejich zaplněnost. Sdílená data neslouží pouze službám odpovědným za vývoz odpadu, ale občanů města Prahy, kteří si nainstalují aplikaci "Moje Praha". ...

OctopusLab - workshop micropython - 3. dílTiskDalší článek o Micropythonu na ESP32. Jak se popasoval tým Octopuslabu s aktualizací micropython a jaké příklady vám pro dnešní článek připravili?
To se dočtete v tomto článku https://chiptron.cz/articles.php?article_id=245

Original Prusa Mini - i3 MK3S v polovičním balení s poloviční cenouTiskVýrobce 3D tiskáren Průša představil novou 3D tiskárnu. Je menší, tižší, tiskne z LAN nebo USB a stojí výrazně méně než i3 MK3S.
Prusa Mini stojí polovinu toho, co i3 MK3S a tisknutelný objem je 55% i3 MK3S (62% plochy) . ...

Docházkový systém se snímačem otisku prstuTiskKontrola docházky zaměstnanců, povolení přístupu, odemykání místnosti... u věch těchto projektů můžete povýšit zabezpečení o řád výše - díky snímači otisku prstu.
Na electronicsinnovation.com se objevil právě projekt přenositelné kontroly docházky zaměstnanců se snímačem otisku prstů, vývojovou deskou NodeMCU. Data jsou jednoduše přístupná přes webový server, na který NodeMCU posílá data ze snímače. ...

Další vývojový kit s otevřeným jádrem RISC-V a Wi-Fi modulem s ESP8266TiskJádro RISC-V je vyvíjeno od roku 2010 na Kalifornské univerzitě v Berkeley a v posledních měsících je mu věnována čím dál větší pozornost. A to oprávněně. Jedná se o otevřené jádro, které nepodléhá licenci a je jej možné volně upravit.

Teď seeedstudio vydalo další vývojovou desku s mikrokontrolérem GD32VF103 of firmy Giga Devices.
Deska Wio Lite RISC-V obsahuje kromě samotného mikrokontroléru i Wi-Fi modul založený na ESP8266.

Jak jsem hledal prodloužené dutinkové lišty za rozumnou cenuTiskDlouho jsem hledal konektor, který se často používá na vývojových deskách Arduino a jejich rozšiřujících deskách.
Najít ale kvalitní prodlouženou THT dutinkovou lištu za "normální peníze" není vůbec jednoduché. Vyzkoušel jsem jich několik a nakonec mohu říct, že jsem konečně našel.
Zároveň v tomto článku najdete i porovnání kvalitních s těmi méně kvalitními.

Celý článek najdete na https://chiptron.cz/articles.php?article_id=244

DVB-T2 se blíží. Zjistěte, jak nastavit Raspberry Pi TV HAT se službou TVheadendTiskOficiální český distributor jednodeskových počítačů Raspberry Pi rpishop.cz publikoval na svém blogu velmi podrobný návod, jak zkompletovat TV HAT podporující jak DVB-T tak i DVB-T2 s Raspberry Pi a zároveň nainstalovat a nastavit službu TVheadend, která slouží k přehrávání, nahrávání i streamování digitální televize včetně rádia.

Článek naleznete na http://blog.zonepi.cz/raspberry-pi-tv-hat-kompletni-pruvodce/

TinyPICO - miniaturní deska s ESP32TiskAdafruit představilo desku s WiFi a Bluetooth modulem - miniaturní vývojový kit s ESP32, 4 MB RAM, MicroUSB, RGB LED a také nabíjecím obvodem LiPol baterie, kterou zanedlouho začne prodávat na svém e-shopu. ...

První brněnský Mini Maker Faire - 19. - 20. říjnaTiskV Brně najdete spoustu zajímavých věcí - od historických kulturních památek přes budoucí vlakové nádraží Brno - Šalingrad až po PRVNÍ BRNĚNSKÝ MINI MAKER FAIRE.
Ano, i v Brně bude Mini Maker Faire, kde bastlíři a kutilové ukáží, co člověk může dokázat, když chce.

Brněnský Mini Maker Faire se bude konat na brněnském Výstavišti ve dnech od 19. do 20. října 2019.
Pokud jste se stále jako vystavovatel nepřihlásili, stále máte možnost zapojit se do úžasného koletivu zajímavých lidí a ještě zajímavější projektů.

Přihlásit se můžete na tomto odkaze https://brno.makerfaire.com/2019/07/24/vyzyvame-makery-prihlaste-se/

Pokud raději zůstanete pouze návštěvníkem, lístky koupíte na https://goout.net/

USB RF Gateway s NRF24L01 nebo RFM69TiskDnes se snažíme mít všechny přístroje bezdrátově propojené, protože odpadá nutnost propojení zařízení pomocí kabelů. Chcete-li udělat gateway z vlastního počítače, je třeba mít zařízení - vysílač/přijímač - které budete mít zapojen třeba do USB konektoru. Abyste takové zařízení nemuseli vyvíjet od nuly, můžete využít existující projekty. A proč ne přímo tento projekt USB gateway kombinující NRF24L01 a RFM69. ...

ESP32 / ESP8266 MicroPython: Lambda výrazyTiskCílem tohoto návodu je ukázat, jak lze používat lambda výrazy a jaká je jejich výhoda oproti obvyklým funkcím. Lambda výrazy jsou běžnou praxí ve spoustě programovacích jazyků. Jejich výhodou je jejich definice přímo na místě, kde je chceme použít. Není tedy nutné definovat funkci někde mimo náš výkonný kód pomocí def.

Celý článek najdete na https://chiptron.cz/articles.php?article_id=238

Upozornění

Administrátor těchto stránek ani autor článků neručí za správnost a funkčnost zde uvedených materiálů.
Administrátor těchto stránek se zříká jakékoli odpovědnosti za případné ublížení na zdraví či poškození nebo zničení majetku v důsledku elektrického proudu, chybnosti schémat nebo i teoretické výuky. Je zakázané používat zařízení, která jsou v rozporu s právními předpisy ČR či EU.
Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva.
Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ.
5,219,928 návštěv