Sdílejte násRSS feeds

Postavte si páječku s Arduino (i STM32) na nepájivém poliTiskVěděli jste, že si během 40 minut můžete postavit páječku na nepájivém poli? Ve videu níže se dozvíte jak na to. Můžete použít Arduino Nano nebo třeba i BluePill s STM32. Díky podpoře mikrokontrolérů STM32F103, který je na desce BluePill osazen, můžete Arduino Nano ...

Předpověď deště nebo sledování pozice metra pomocí matice z LED a ESP8266TiskÚhledně srovnané matice z LED se používají pro zobrazení písmen či symbolů. Když ale matici z LED rozsekáte a navrhnete v nějakém tvaru, může z toho vyjít i něco mnohem lepšího.
Třeba aktuální pozice metra ve městě nebo směr a pozice bouřkových mraků.

Programování ATtiny85 pomocí Arduino UnoTiskPo vydání článků o USB testeru a TinyLoad - oba projekty jsou založené na mikrokontroléru ATtiny85 - mi několik bastlířů napsalo, jak se to vlastně programuje v Arduino IDE.
Naprogramování ATtiny85 v Arduino IDE je velmi jednoduché a bude vám k tomu stačit Arduino Uno. ...

Uživatelská recenze Pinebook ProTiskV tomto článku najdete uživatelskou recenzi Petra Hodiny, který si pořídil notebook Pinebook Pro s procesorem Rockchip RK3399 a 4 GB RAM. Co na něm Petr oceňuje, co by vylepšil a co ho štve? To najdete v tomto článku.

Celý článek najdete na https://chiptron.cz/articles.php?article_id=264

Pájecí stanice pro Hakko T12 s ATmega328PTiskPájecí hroty T12 patří mezi velmi populární díky své nízke ceně a dostupnosti. K nim můžete dokoupit i řídící desku. Nebo si jí i posavit. Stefan Wagner jednu takovou postavil a já mám pár plošňáků navíc. ...

Jako MacGyver - netbook a vývojový kit v jednomTiskAgentem 007 se díky CrowPi-2 asi nestanete, ale určitě budete blíž MacGyverovi.
Tento STEAM edukační set (S - Science, T - Technology, E - Engineering, A - Arts, M - Mathematics) v sobě kombinuje možnost netbooku a velké vývojové desky umístěné pod klávesnicí. ...

Využití rozšířené reality pro bastlířeTiskRozšířená realita (Augmented Reality) je novodobou technologií se ke kterou se běžný smrtelník moc často nepotká. Využití rožšířené reality ale můžeme najít a použít i v našem bastlířském světě. A to úplně zdarma. ....

ESP32 Micropython memoryTisk


V tomto článku se dozvíte, jak připojit externí paměti RAM a SD karty k ESP32, jak je použít v Micropythonu a odzkoušet jejich funkčnost v emulátoru Linuxového shellu.


Celý článek najdete na https://chiptron.cz/articles.php?article_id=263

Streamujte video z ESP32-CAM do vašeho telefonu jednoduše díky aplikaci BlynkTiskVývojová deska ESP32-CAM patří mezi velmi populární desky a to díky své kompaktní velikosti a přítomnosti kamery. V tomto videonávodu během necelých 7 minut zjistíte, jak streamovat video z ESP32-CAM do vašeho telefonu. S aplikací Blynk je to neskutečně rychlé a jednoduché. ...

TinyLoad - elektronická zátěž s ATtiny85TiskMáte elektronickou zátěž? Že ne? A co si takhle postavit elektronickou zátěž, která se vám vejde do kapsy.
TinyLoad je projekt Stefana Wagnera. Tato zátěž je řízena mikrokontrolérem ATtiny85, údaje o napětí, proudu, výkonu a odporu jsou zobrazované na OLED o velikosti 0.96". ....

Plošné spoje pod mikroskopem. PCBWay, jaké plošné spoje dělají?TiskNedávno mě oslovil výrobce plošných spojů PCBWay, jestli bych měl zájem si u nich nechat vyrobit plošné spoje. No proč ne, taková nabídka se přece neodmítá. A byl jsem hodně zvědavý na rychlost výroby a hlavně kvalitu - jak potisku a vrtání tak i masky.

Celý článek najdete tady https://chiptron.cz/articles.php?article_id=262

Najdete tam i detailní fotografie desek.

Vyřešeno: Arduino IDE spadne ihned po spuštěníTiskZa posledních 12 hodin se ozvalo hodně bastlířů, že jich Arduino IDE nefunguje.
Ihned po spuštění programu, Arduino IDE spadne. Zdá se, že nezáleží, jaký operační systém máte - problém se projevuje jak u Windows, tak i Ubuntu aj.

Problém byl vyřešen. Jednalo se o poškozený soubor na straně arduino.cc. Chyba je opravena a všechny starší verzy by měly fungovat.

Novinky v českých e-shopech #2TiskNový měsíc, nová nálož novinek v podobě nových modulů, stavebnic a přístrojů od českých distributorů. Pro měsíc květen jsem vybral 14 novinek od pěti českých dodavatelů.
V tomto výběru najdete USB-C triggery, robotické podvozky, USB přijímač pro sledování letového provozu a v neposlední řadě i kapesní osciloskop. ...

Webinář o LoRaWAN, The Things Network a stavbě vlastní GatewayTiskZnáte pojmy jako LoRa, LoRaWAN, The Thing Network nebo Gateway? Chcete si postavit svou vlastní IoT síť? Nebo se chcete jenom připojit do nějaké stávající?
Co všechno to obnáší a co byste měli vědět než začnete vám řeknou vývojováři z HARDWARIO s.r.o. na hodinovém webináři. ...

ATtiny85 USB TesterTiskMeteostanici jste si už postavili, zdroj určitě taky, ale nechcete si postavit třeba USB Tester? Modul měřící napětí a procházející proud s 0.91" OLED displejem.
Jistě, dá se to koupit za pár stovek, ale tohle si můžete upravovat dle své libosti. Na githubu projektu najdete jak výrobní poklady (gerber soubory), tak i schéma, BOM a firmware si jednoduše upravíte v ...

ESP-Now: jak to funguje a jak to použítTiskPopularita ESP8266 a ESP32 stále stoupá a není divu, díky čipu za pár korun dokážete své zařízení připojit do celosvětového internetu během několika chvil.
Bastlíři ESP8266/32 používají i jako klasický server a k němu připojují další ESP jako klienty - čidla. To není vhodné řešení, když máte zařízení napájeno z akumulátoru a používáte klasické http spojení. ....

První Maker Faire Prague online - od pátku do sobotyTiskDnes začíná historicky první Maker Faire Prague, který bude vysílán pouze online.
Můžete se z pohodlí vašeho domova zúčastnít jak workshopů, tak i přednášek.
První, páteční, den pořadatelé zahájí v Průša Labu od 16:00.

Celý program najdete na stránkách Maker Faire Prague - https://www.makerfaireprague.online/

Raspberry Pi 4B ve verzi s 8GB RAM za 75 USD už teď i v ČRTiskDlouho se spekulovalo o tom, že Raspberry Pi 4B by mohla mít i 8 GB RAM. Právě dnes Raspberry Pi Foundation zveřejnilo oficiální zprávu o tom, že si můžete koupit verzi Raspberry Pi 4B s 8 GB RAM!

Už teď si tuto variantu můžete koupit u českého distributora ...

Aktualizace: Instalace Dosbianu a Windows 95 na Raspberry Pi 4B - kompletní návodTiskČlánek o operačním systému, který vám připomene hry ze začátku počítačové éry jsem tu publikoval nedávno.
Z verze 1.0 beta se po několika týdnech stala verze 1.5, na které spustíte nejen hry pro DOS 3.11, ale i Windows 95 nebo Windows 98.
To vám umožní hrát legendární hry jako Red Alert nebo Diablo. ...

Aktualizace: Instalace Windows 95 na Dosbian s Raspberry Pi 4B

Programování pro děti - speciál z redakce časopisu ComputerTiskRedakce časopisu Computer vydala speciál, kde (nejen) dětem představuje možnosti programování. V časopise se dozvíte informace, jak mohou děti začít s programováním, jaké nástroje a "hračky" mohou použít, jak pro výuku programování využít populární hru Minecraft nebo k čemu použít roboty Ozobot nebo Lego Boost. ...

Upozornění

Administrátor těchto stránek ani autor článků neručí za správnost a funkčnost zde uvedených materiálů.
Administrátor těchto stránek se zříká jakékoli odpovědnosti za případné ublížení na zdraví či poškození nebo zničení majetku v důsledku elektrického proudu, chybnosti schémat nebo i teoretické výuky. Je zakázané používat zařízení, která jsou v rozporu s právními předpisy ČR či EU.
Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva.
Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ.
5,794,712 návštěv