Sdílejte chiptron.cz na sociálních sítíchRSS feeds

CO2 Ampel - komerčně prodávaný open-source monitor CO2TiskKomerčně prodávaný produkt, který je ale kompletně open-source opravdu člověka potěší. Jedním z takových produktů je CO2 Ampel. Deska s CO2 čidly SCD30 nebo SCD41, mikrokontrolérem Microchip ATSAMD21 a čtyřmi RGB LEDkami indikující koncentraci CO2 v místě měření.

Chyba při kompilaci programu s The IoT Guru cloud a oprava během 48 hodinTiskChtěl jsem po dlouhé době upravit svou venkovní meteostanici s ESP12F (ESP8266). Už dlouho využívám službu The IoT Guru Cloud a teď jsem při kompilaci upravného programu narazil na tuhle chybu. ...

SOQuartz - kompatibilní s Raspberry Pi Compute module od 35 USDTiskPine64 vydal novinku v podobě Compute Module. Ano, takový už prodává Raspberry Pi. Pine64 zachoval pinovou kompatibilitu, ale změnil procesor. V nabídce jsou verze se 2/4 nebo 8 GB RAM.

Průša představuje 3D tiskárnu XL s rozměry tisku 36×36×36 cmTiskPrůša zveřejnil na svém webu novinku v podobě obří 3D tiskárny s tisknutelnou plochou 36×36×36 cm.
Verze XL bude mít novou generaci extrudérů nazvanou Nextruder - cykloidní převodovka s nulovou vůlí, trysky vyměnitelné za provozu a systémem na bázi Load Cell pro plně automatickou kalibraci první vrstvy.

Jak je to s upgradem z Raspberry Pi Zero W na Dvojku? Stačí jenom přehodit microSD kartu?TiskKoupili jste si novinku Raspberry Pi Zero 2 W v naději, že svůj projekt se starším Zero W vylepšíte prostou výměnou za dvojku tím, že prostě jen přehodíte microSD kartu? Téměř ano a Petr vám ukáže jak!

Postavte si svůj vlastní jednodeskový počítačTiskJednodeskových počítačů je na světě celá řada - Raspberry Pi, Orange Pi, Rock Pi, ale postavit si svůj vlastní jednodeskový počítač, to už je výzva. S tímhle projektem to ale budete mít jednodušší. Xassette Asterisk je založen na Allwinner F133, který obsahuje RISC-V jádro na kterém běží OpenWRT.

Novinky v českých e-shopech #19TiskNový měsíc, nové produkty u českých distributorů - za měsíc říjen tu máme rovnou 13 novinek od dvou distributorů. Najdete tu jednoduchý bezdrátový ovladač, 3D pero, roboty, stavebnice a samozřejmě i novinku v podobně Raspberry Pi Zero 2 W.

Raspberry Pi 4B s novým operačním systémem přetaktujete až na 1.8 GHzTiskRaspberry Pi OS má novou aktualizaci a najdete tam spoustu změn. Tou nejdůležitější je ale, že Raspberry Pi 4B můžete přetaktovat z původních 1.5 GHz až na 1.8 GHz. Další změnou je Debian 11 a použití GTK+3, které nyní budou používat všechny aplikace.

Raspberry Pi Zero 2 W pod drobnohledemTiskRaspberry Pi Zero 2 W bylo podrobeno detailnímu rozboru na stránkách electronupdate. Na stránce najdete detailní fotografii silikonu - naskytne se vám pohled na 50 až 100 miliónů tranzitorů a křemíku za pár dolarů.

Pi Sniffer - Wi-Fi sniffer s Raspberry PiTiskBlíží se zima, pojďme se poohlédnout po nějakém zajímavém projektu na dlouhé zimní večery. Třeba takový Wi-Fi sniffer s Raspberry Pi Zero a OLED displejem.

Domácí monitor vzduchu se dvěma čidly CO2, čidlem teploty a vlhkosti, ePaper a odesíláním dat do IoTGuruCloud - to vše s ESP32.TiskVytvořil jsem si domů monitor vzduchu, který měří koncentraci CO2 pomocí čidel SCD41 a CozIR-LP a teplotu a vlhkost s SHT40. Data jsou odesílána do The IoTGuruCloud a celé to běží na ESP32.

Celý článek najdete na https://chiptron.cz/articles.php?article_id=299

Přes tisíc českých škol objevuje kouzlo 3D tisku. Josef Průša jim věnuje své tiskárny zdarmaTiskVíce než tisíc českých škol, knihoven a kroužků se už přihlásilo do programu, který před rokem spustila firma Prusa Research českého podnikatele a investora Josefa Průši. V rámci akce nazvané Průša pro školy mohou všechny tuzemské vzdělávací instituce zažádat o 3D tiskárnu zdarma.

Projekty s Raspberry Pi Zero u kterých oceníte vyšší výkon DvojkyTiskRaspberry Pi Zero 2 W je vylepšenou verzí svého předchůdce. Dostal nový - výkonější - procesor. K čemu se ale nová verze hodí? Kde se nám hodila malá velikost ale tížil nás nízký výkon? Vybral jsem několik zajímavých projektů.

5x více výkonu. Raspberry Pi Zero 2 W je venku!TiskEben Upton se 26.10. zmínil o připravované novince - Raspberry Pi Zero 2 W. A dnes, o den později, je venku. Za 15 USD dostanete 5x vyšší výkon oproti předchozí verzi. Dostanete tak mnohem více muziky.

Hackni si svůj Xiaomi teploměrTiskMáte doma krabičku s názvem Xiaomi Mi Temperature and Humidity Monitor za cca 200 Kč? Zkuste ho hacknout a nahrát tam vlastní firmware. Stejně, jako to udělal Aaron, který se pochlubil na twitteru a navíc nahrál celý projekt github.

Vývojový kit s ESP32, LCD, gyroskopem, čidlem teploty a vlhkosti - ESP32_eZ_Display_2TiskMike Rankin vytvořil miniaturní vývojový kit s ESP32 Pico D4, USB rozhraním, gyroskopem, napájením z LiPol s názvem ESP32_eZ_Display_2. Na githubu jsou dostupné jak výrobní podklady, tak i ...

Halloween se blíží - postavte si mini dýni s pohybujícím se oken. Dýně, ping-pongový míček, servo a Arduino Pro Micro.TiskBlíží se Halloween - keltský lidový svátek, který připadá na 31. října, se slaví snad na celém světě. Pokud patříte mezi jeho příznivce, mrkněte na tenhle návod na stavbu dýně s pohybujícím se okem - ohromíte a neuděláte chybu. ...

Modul napájený ze solárního panelu nebo USB-C s výstupem pro LiPol akumulátor a se stabilizovaným výstupním napětím pro zařízení.TiskPotřeboval jsem malinký nabíjecí modul pro LiPol akumulátor, který by byl napájen ze solárního panelu nebo USB-C a jeho výstup by byl jak na akumulátor, tak zároveň i stabilizované napětí 3.3V do zařízení - a stvořil!

Celý článek najdete na https://chiptron.cz/articles.php?article_id=298

Raspberry Pi zdražuje - prý dočasněTiskNedostatek součástek a s tím spojená jejich vyšší cena, dražší výroba DPS, dražší dovoz i lidé - to všechno dává dohromady vyšší cenu - vyšší cenu za populární jednodeskový počítač Raspberry Pi 4B ve variantě se 2 GB RAM. Jeho cena se zvyšuje ...

Raspberry Pi Build HAT - HAT pro připojení raspberry Pi a LEGO® Education SPIKE™, LEGO® Technic™ a LEGO® MINDSTORMS®TiskPřipojení stavebnic LEGO® k Raspberry Pi nebylo nikdy jednodušší. Díky BUILD HATu, který obsahuje 4 konektory pro připojení motorů a čidel. HAT můžete připojit ke všem 40 pinovým headerům Raspberry Pi.

Upozornění

Administrátor těchto stránek ani autor článků neručí za správnost a funkčnost zde uvedených materiálů.
Administrátor těchto stránek se zříká jakékoli odpovědnosti za případné ublížení na zdraví či poškození nebo zničení majetku v důsledku elektrického proudu, chybnosti schémat nebo i teoretické výuky. Je zakázané používat zařízení, která jsou v rozporu s právními předpisy ČR či EU.
Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva.
Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ.
7,504,112 návštěv