Sdílejte násRSS feeds

Měření teploty úsporně s Wi-Fi modulem ESP01TiskVšeobecně se Wi-Fi připojení nepovažuje za vhodný koncept pro bateriově napájené zařízení. Navázání spojení a komunikace trvá dlouho a spotřeba je vysoká. Prodloužit životnost zařízení na baterie můžete prodloužením intervalu komunikace. A nebo taky ne. ...

TTGO T-Call - deska s ESP32, GPRS modulem SIM800L a USB-CTiskLilyGO je známý výrobce vývojových desek, kitů a modulů TTGO, které obsahují ty nejrůznorodější kombinace součástek a funkcí.
Dnes přichází s deskou s názvem TTGO T-Call obsahující WiFi a Bluetooth modul ESP32 spolu s GPRS modulem SIM800L. Zařízení je napájeno pomocí USB-C konektoru nebo akumulátoru. ...

Raspberry Pi 4B - měření teploty termokamerou a benchmarkTiskNová verze Raspberry Pi 4B sem přiletěla jako blesk z čistého nebe a hned vyvstaly desítky otázek bastlířů, jak, kde a proč.
Já jsem vyzkoušel standardní test - benchmark - sysbench a zároveň změřil teplotu termokamerou.

Celý článek najdete na https://chiptron.cz/articles.php?article_id=232

Arduino není jenom ATmega328 - zkuste ATtiny88TiskNa internetu můžete zakoupit nepřeberné množství nejrůznějších Arduino kompatibilních vývojových desek. Povětšinou jsou založeny na mikrokontrolérech, které používají originální Arduino desky. Tato deska je jiná, používá mikrokontrolér ATtiny88.

Tato vývojová deska s názvem MH Tiny s ATtiny88 je v Arduino IDE podporována ...

Tvořit může každý, připomněl Čechům víkendový festival Maker Faire Prague 2019TiskPraha, 23. června 2019 – Tvořit může každý. Kutilství v Česku stále vzkvétá a díky světovým trendům získává nové podoby. Kreativním projektům se dobře daří i v českých školách. To jsou podle organizátorů hlavní sdělení úspěšného druhého ročníku festivalu Maker Faire Prague. Průmyslový palác Výstaviště Praha o víkendu opět zaplnilo 10 000 návštěvníků, minulý ročník byl překonán už v počtu lístků prodaných v předprodeji. ...

Fotogalerie: Raspberry Pi 4B - 1/2/4 GB RAM, USB-C, 4K video - 35 USDTiskDlouho očekáváná nová verze Raspberry Pi 4 je konečně tady.
Vývojáři z Raspberry Pi Foundation dlouho vyvraceli spekulace o budoucí verzi Rapberry Pi. A právě dnes jí můžete koupit i na českém e-shopu.

Aktualizace: LibreELEC - multimediální centrum, už nyní podporuje Raspberry Pi 4B
Výkonnostní testy RPi 4B
Článek českého prodejce popisující RPi 4 a porovnání s předchozími modely
Další test výkonu RPi 4B na hackster.io
Aktualizované vydání knížky o RPi a jak jej nastavit, programovat a ovládat LEDky a čidla
...

Rock Pi S - jednodeskový počítač s RK3308 za 9.90 USDTiskJednodeskových počítačů je na světě jako máku, každý nabízí něco jiného a každý je nejlepší. Radxa po úspěšném vydání Rock Pi 4 přichází na trh s Rock Pi S, miniaturním jednodeskovým počítačem, s procesorem Rockchip RK3308, ethernet portem a jedním USB.

Před vysvědčením na Maker Faire Prague! Sedm aktivit, které s dětmi můžete vyzkoušet na festivalu kreativityTiskDruhý ročník festivalu Maker Faire Prague je světová akce pro celou rodinu. Konat se bude o víkendu 22. a 23. června 2019 na pražském Výstavišti
S dětmi si můžete užít tvořivé dílny, vlastnoručně vyrobené atrakce, soutěže a kutilské vynálezy od téměř 200 autorů! ...

Aktualizováno: Banana Pi M4 - jednodeskový počítač s RTD1395, eMMC a USB 2.0 Type CTiskSinovoip, výrobce populárních jednodeskových počítačů Banana Pi, zveřejnil specifikaci nového mini počítače Banana Pi M4 s neobvykým procesorem RealTek RTD1395.
Procesor RealTek obsahuje RTD1395 s 64-bit ARM Corte M53 a GPU Mali 470 MP4. Na desce dále najdete 1 GB RAM (max 2 GB RAM), 8 GB eMMC paměť (64 GB), 10/100 Mbit ethernet s RJ45 a Wi-Fi 802.11 b/g/n/ac s Bluetooth 4.2. ...

ATTO - nejmenší kompatibilní Arduino vývojová deskaTiskNejmenší sem, nejmenší tam. Vlastnost, která nebývá nejdůležitějším parametrem při výběru vývojové desky. Ale přece, někomu na velikosti záleží a proto tu je vývojová deska ATTO - kompatibilní Arduino vývojový kit. ...

6. ročník letního setkání příznivců technických výpočtů a počítačových simulacíTisk

Datum: 5.-6.9.2019 (čtvrtek až pátek), registrace od 8:30
Místo: Hotel Fontána, Brněnská přehrada, Česká republika
Vstupné: ZDARMA

Hlavní témata
- Deep Learning, Machine Learning a nástroje pro Big Data.
- Model-Based Design a vývoj embedded aplikací, Low-Cost Hardware.
- Internet věcí a prediktivní údržba systémů, Robotika.
- Computer Vision, systémy ADAS a autonomní řízení vozidel.
- Simulace v reálném čase, Rapid Control Prototyping a HIL.
- Počítačové simulace fyzikálních dějů. ...

PC Revue - články o moderních technologiích, IoT a vývojových kitechTisk

Stránka PC Revue je na Slovenku velmi populární díky širokému záběru informací, které tam můžete najít.
Pro zaměření této stránky bych rád vyzdvihnul kategorii "Technológie".

V této rubrice najdete přehled nejrůznějších vývojových kitů - Micro:bit, BigClown, STM32, Arduino, ESP8266, jak s nimi začít pracovat, v čem se liší a také praktická zapojení.

https://www.pcrevue.sk/internet-veci/technologie

Tachyon - 120 MHz Arduino Zero (kickstarter)TiskTachyon - kickstarterový projekt Arduino Zero s mikrokontrolérem SAMD51 (32-bit ARM M4F) s taktem až 120 MHz.
Pokud se vám líbí velikost Arduino Zero, ale chyběl vám do vašeho projektu vyšší výkon, pak byste Tachyon neměli přehlédnout.

ESP32-S2 jednojádrový procesor s frekvencí až 240 MHz a Wi-Fi rozhraním (bez Bluetooth)Tisk

Espressif před několika dny zveřejnil novinku ESP32-S2, jednojádrový procesor s taktem až 240MHz, Wi-Fi konektivitou 802.11 b/g/n (bez Bluetooth) a pamětí 320 kB SRAM a 128 kB ROM.
ESP32-S2 tak doplňuje rodinu čipů pro bezdrátovou komunikaci ESP8266 a ESP32.
Verze S2 nedisponuje takovým výkonem jako jeho starší brácha ESP32, a tak by se mělo jednat o levnější variantu, která by měla být určená pouze proto nejdůležitější - zabezpečenou Wi-Fi komunikaci s vaším serverem nebo cloudem s lepší cenou než ESP32. ...

Aktualizace: Nástroje, udělátka a pomocníčci před 30ti letyTiskUživatel twitteru @pklosko mi poslal svůj vlastní výtvor v podobně testovacího háčku. Háček si vytvořil před ~30ti lety a dodnes jej používá. A co používáte za vychytávky vy? Napište mi na chiptron(zavinac)chipned.cz

Sbírku všech zveřejněných udělátek najdete na https://chiptron.cz/articles.php?article_id=102

Arduino Nano Every a 33 - Bluetooth, čidla, IoTTiskArduino Nano je velmi populární vývojovou deskou z dílny arduino.cc zejména pro příjemný poměr cena/výkon a také vhodné velikosti pro použití v nejrůznějších projektech.
Kamil Zmeškal zveřejnil na svém twitteru informaci o nových typech Arduino Nano nazvaný Every a 33 (IoT, BLE), které kromě samotného mikrokontroléru a potřebného smetí nově obsahují například Bluetooth rozhraní, čidla tlaku, vlhkosti a teploty, nebo verze 33 IoT s kryptografickou jednotkou ATECC608A. Velikost deseky je stejná jako desky nazvané MKR.

Nová kniha Martina Malého: Porty, bajty, osmibityTisk

Po úspěchu s knížkou Hradla, volty, jednočipy přichází Martin Malý s další knížkou Porty, bajty, osmibity.
Na své si dozajista přijdou nadšenci do vlastního hardwaru protože se zde naučí, jak si poskládat vlastní kus železa, jako ho oživit i naprogramovat.
Knihu si můžete zakoupit za 399 Kč v tištěné formě nebo stáhnout ve formátech PDF, EPUB, MOBI.

Knihu naleznete na https://knihy.nic.cz/

Zdroj: https://www.root.cz/zpravicky/porty-bajty-osmibity-nova-kniha-martina-maleho-ke-stazeni-zdarma

Ovládáme Raspberry Pi pomocí aplikace Telegram odkudkolivTisk

Vzdáleně ovládat jednodeskový počítač Raspberry Pi (nebo Orange Pi, Banana Pi, aj.) můžete hned několika způsoby - mít věřejnout IP adresu, použít tunel nebo třeba využít komunikační platformy Telegram. A jak? To se dozvíte právě v tomto návodu.

K ovládání využijete robota, kterého nabízí Telegram úplně pro všechny. V českém návodu se dozvíte, jak ho vytvořit a také naučit Raspberry Pi poslouchat povely a ovládat výstupní zařízení.

Celý návod najdete na https://charlieblog.eu/clanek-raspberry-pi-telegram-ovladani

Neznámý návštěvník u vás doma? Vaše kamera vám pošle jeho fotku e-mailem.TiskClickbaitový nadpis? Ale kdeže! Na stránce autora návodu najdete podrobný návod na stavbu jednoduché kamery připojené k RaspberryPi a při detekci pohybu udělá fotku, kterou vám zašle e-mailem.
V návodu se používají programy jako pi-camera a nodemailer. Detekce pohybu funguje na základě PIR senzoru u kterého je výstup připojen na GPIO Raspberry Pi.

Celý návod najdete na https://www.survivingwithandroid.com/2018/06/how-to-build-a-surveillance-system-with-raspberry-pi-3.html

Magnetické držáky DPS - profi, ebay, aliexpress, 3D tiskTiskBastlířům může pomáhat spousta pomocníků, udělátek a mezi ně patří i držáky plošných spojů. V tomto článku se podíváme na ty magnetické, ty profesionální, levné z ebay a aliexpress nebo si je můžete vytisknout na vaší 3D tiskárně.
Článek vznikl na základě fotografie od pnoxi.

Celý článek najdete na https://chiptron.cz/articles.php?article_id=231

Upozornění

Administrátor těchto stránek ani autor článků neručí za správnost a funkčnost zde uvedených materiálů.
Administrátor těchto stránek se zříká jakékoli odpovědnosti za případné ublížení na zdraví či poškození nebo zničení majetku v důsledku elektrického proudu, chybnosti schémat nebo i teoretické výuky. Je zakázané používat zařízení, která jsou v rozporu s právními předpisy ČR či EU.
Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva.
Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ.