Sdílejte násRSS feeds

ESP32 jako modul na DIN lištuTiskESP32 je velmi populární Wi-Fi a Bluetooth čip, kterému bastlíři našli všemožné použití jak v domácnosti tak i wearable zařízeních.
Najdou se však i tací, kteří použití ESP32 posunuli ještě dál.

Cooler Master Pi Case 40 - pořádná krabička s programovatelným tlačítkem pro Raspberry Pi 4 podruhéTiskCooler Master Pi 40 podruhé. Jak funguje programovatelné tlačítko a jaký je rozdíl v teplotách procesoru během používání? To se dozvíte v tomto článku.
https://chiptron.cz/articles.php?article_id=288

ESP-12F v novém. Modul ESP32-C3F s mikrokontrolérem ESP32-C3.TiskMikrokontrolér ESP8266 s podporou Wi-Fi v modulu ESP12F je jeden z nejprodávanějších modulů - díky podpoře, slušnému výkonu i velmi nízké ceně. Espressif nedávno zveřejnil novinku ESP32-C3 s nízkou spotřebnou a open-hardware jádrem RISC-V. Ai-Thinker teď tento mikrokontrolér vložil do rozměrově a pinově stejného modulu jako je ESP-12F - ESP32-C3F.

Novinky od LILYGO, T-Display ePaper a pět důvodů, proč byste jej neměli kupovatTiskLilyGo vydalo nový vývojový kit s ePaper displejem a ESP32. ePaper displeje jsou známé výborným pozorovacím úhlem a velmi nízkou vlastní spotřebou. V této novince se dozvíte něco o této desce a rovnou pěti důvodech, proč byste jej neměli objednávat.
Aktualizace:
Upravená vlastní spotřeba. Takže, vyplatí se jej už koupit?

Call for PCB design tutorialsTiskPCBway spustila velkou akci na podporu bastlířů - sdílení vědomostí za které navíc můžete dostat kupóny v rozpětí 50 až 100 USD.
Stačí sepsat návod - ať už v pohledu návrhu plošňáků, návod o softwaru, prostě cokoliv, co by mohlo pomoci komunitě.

https://www.pcbway.com/activity/call-for-pcb-design-tutorials.html

Nejlevnější vakuová pipeta pro osazování SMD součástekTiskOsazování desky plošného spoje je odpočinková činnost, ale může se stát, že chcete tuto odpočinkovou činnost zrychlit. K tomu vám může pomoci osazování s pájecí pastou a zapájení horkovzduchem nebo v peci. Ale jak osadit součástky? Můžete pomocí pinzety nebo třeba vakuové pipety! ...

USB-C PD trigger programovatelný blikáním monitoruTiskUSB-C PD trigger... programovatelný... blikáním monitoru ?!?!?
Ano, čtete správně! Naprosto miniaturní USB-C PD trigger. A co víc, je i nastavitelný a po resetu si hodnotu pamatuje.
A aby byl miniaturní a zároveň programovatelný, konstruktér vymyslel brilantní řešení tohoto problému. Prostě na desku bliká...

3D tiskařské desatero pro začátečníkyTiskUž tisknu pár týdnů, slangově řečeno, už mám pár desítek hodin tisku za sebou, a člověk se pořád učí.
V tomhle článku krátce shrnu základní chyby, které 3D tiskař může udělat, teda chyby které jsem udělal já.

Celý článek najdete na https://chiptron.cz/articles.php?article_id=287

Mikrokontroléry Mikrochip pro řízení elektromotorůTiskŠiroké portfolio 32bitových mikrokontrolérů PIC® je rozděleno do několika rodin, z nichž každá se vyznačuje sadou specifických funkcí. Nejnovější je rodina PIC32CM „MC“, kde „MC“ znamená motor control“. Jedná se o řízení práce motorů, protože hlavně pro tento účel jsou určeny.

Celý článek najdete na https://chiptron.cz/articles.php?article_id=286

Původní článek vyšel na https://www.tme.eu

Novinky v českých e-shopech #12TiskMěsíc Březen, 7 novinek přinesem. Rpishop mi poslal nové produkty, které naskladnili za měsíc Březen. Vybral jsem 7 z nich.

ESP32-C6 přichází s podporou Wi-Fi 6TiskEspressif Systems oznámilo nový hardware se jménem ESP32-C6. C6 v sobě skrývá novinku ve formě podpory Wi-Fi 6.
Wi-Fi 6 funguje na stejných frekvnečních rozsazích jako jeho předchůdci a to 2.4GHz a 5GHz, ale nabízí vylepšení v podobě vyšší rychlosti (jiná modulace), podpora zabezpečení WPA3 a 8 MIMO streamů. ...

Už nikdy více rozházené přistroje po stole. Vytiskněte si Tiny Electronics Lab nebo EleLab.TiskV tomhle rohu máte páječku, ve druhém zase regulovatelný zdroj, uprostřed projekt a drátěnku na čištění hrotu už nemáte kam dát.
Na thigiverse najdete projekt Tiny Electronics Lab, kam jednoduše vložíte panelový regulovatelný zdroj, najdete tam i místo pro páječku i čistící drátěnku. Své místo tam má i odsavač výparů z pájení nebo lampička.

Další open-source hodinky s ESP32TiskOpen-source a open-hardware hodinky s ESP32, kulatým OLED a za pouhých 23 USD - to jsou hodinky Open Smart Watch od Paul's 3D things [instagram], které ale vyrábí a prodává LilyGo.

Pořádný chladič s programovatelným tlačítkem pro Raspberry Pi 4BTiskCooler Master Pi Case 40 pro Raspberry Pi 4B začal na kickstarter, kde vybral více než třicetinásobek požadované částky. Po tomto úspěchu se dostal i do běžné distribuční sítě a tak jej najdete i na https://rpishop.cz/. RPishop mi jej poslal k recenzi. ...

LOCOSYS na jaře 2021 vypustí RTK-1010 (10,1 x 9,7 x 2,2 mm)!TiskLOCOSYS Technology Inc. je předním výrobcem softwaru a hardwaru globálních polohovacích systémů. LOCOSYS poskytuje velké množství služeb od bezdrátové komunikace globálních navigačních satelitních systémů (GNSS), zabudovaných systémů, avioniky, automobilového průmyslu a uživatelské elektroniky.

TinyCharger - nabíječka Li-ion s USB-C a microUSBTiskStefan Wagner vytvořil nový projekt. Tentokrát je to nabíječka Li-ion akumulátorů se vstupem z microUSB konektoru nebo USB-C.
Ovládacím kontrolérem je ATtiny85 (nebo také 25 či 45) a jako nabíjecí obvod je použit známý TP4056.

DIY odsavač zplodin z pájeníTiskPři pájení vzniká velké množství zplodin, chraňte své zdraví a vyrobte si jejich odsavač. Opět budeme potřebovat 3D tiskárnu, ventilátor a uhlíkový filtr.

Detailní test 27 měničů.TiskJaký je rozdíl mezi lineárním stabilizátorem a měničem? Co znamená BOOST, BUCK a BUCK/BOOST měnič? Jaké jsou další rozdílnosti v měničích? Na všechny tyhle otázky vám opět odpoví video od Jiřího Bekra. ...

openRC F1 car - projekt formule v poměru 1:10TiskProjekt openRC F1 zahrnuje kompletní stavbu malé formule v poměru 1:10, kterou si vytisknete a postavíte z běžně dostupných součástek na aliexpress nebo banggood. Tato malá formule je věrohodnoou kopií reálných formulí a je opravdu rychlá. ...

ESP32-CAM pro strojové učeníTiskESP32-CAM je velmi zajímavý vývojový kit s ESP32 a kamerou. Můžete jej použit jako zabezpečovací zařízení nebo třeba pro vyhodnocení snímaných objektů na základě Tensorflow.js. Tensorflow je knihovna pro strojové učení. ...

Upozornění

Administrátor těchto stránek ani autor článků neručí za správnost a funkčnost zde uvedených materiálů.
Administrátor těchto stránek se zříká jakékoli odpovědnosti za případné ublížení na zdraví či poškození nebo zničení majetku v důsledku elektrického proudu, chybnosti schémat nebo i teoretické výuky. Je zakázané používat zařízení, která jsou v rozporu s právními předpisy ČR či EU.
Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva.
Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ.
6,403,430 návštěv