Sdílejte chiptron.cz na sociálních sítíchRSS feeds

Plošné spoje pod mikroskopem. PCBWay, jaké plošné spoje dělají?TiskNedávno mě oslovil výrobce plošných spojů PCBWay, jestli bych měl zájem si u nich nechat vyrobit plošné spoje. No proč ne, taková nabídka se přece neodmítá. A byl jsem hodně zvědavý na rychlost výroby a hlavně kvalitu - jak potisku a vrtání tak i masky.

Jako i ostatní čínští výrobci, tak i PCBWay nabízí 10 kusů plošných spojů (1L/2L) o maximálních rozměrech 100x100mm za 5 USD. Pokud si kusů objednáte 5, stále to máte za 5 USD.

Jako kurýra můžete využít:
DHL s cenou od 22 USD do 29 USD (350g - 10x 100x100mm), s dodáním od 3 do 7 dnů
FedEx-IP s cenou 20 USD (od 0 do 350g), s dodáním od 8 do 14 dnů
nebo China Post za 9 USD s dodáním od 82 do 97 dnů - tohle extrémně dlouhé dodání je způsobeno nemocí Covid-19. Bežně je doručeno od 30 do 40 dnů, někdy i dříve.
Cena za poštovné platí v den vydání článku.

A když jsme u pandemie nemoci Covid-19. Každá zásilka se desinfinkuje předtím než se odešle. Pracovníci dodržují hygienické standardy a používají ochrané pomůcky - což je samozřejmost, ale zeptat jsem se chtěl.

Barvy nepájivé masky jsou bez příplatku tyto: zelená, červená, žlutá, modrá, bílá a černá.
Připlatíte si za fialovou, matnou černou a matnou zelenou - desky stojí 39 USD místo 5 USD.
Já si pro tuto recenzi vybral hned čtyři nepájivé masky - modrou, červenou, černou a žlutou. Zvláště u té žluté jsem se hodně bál.

Než objednáte:
Mrkněte na jejich možnosti, abyste pak nebyli překvapeni, že byste měli zaplatit více než jste si mysleli.
Minimální šířka cesty/mezery 0.1mm/0.1mm. Minimální prokov je 0.2mm.
Všechny informace najdete na https://www.pcbway.com/capabilities.html

Při exportu gerber dat z vašeho návrhového nástroje zvolte RS-274X.

Jak probíhá objednávka:
Na začátku zadáte velikost desky, vyberete počet kusů, barvu masky a další parametry. Kalkulátor vám vypočítá cenu, zvolíte poštovné a pokračujete dál.
Poté jste vyzvání k nahrání výrobních dat - gerber.
Po odeslání dat se předobjednávka rovnou posílá výrobci ke kontrole. Takže než se začně něco vyrábět, jste předem informování zda deska prošla úspěšně kontrolou nebo nikoliv.
Když deska projde úspěšně kontrolou, zaplatíte za desky a poštu a desky se konečně pošlou do výroby.

V tomto postupu by PCBWay chtělo jedno zlepšení - na základě předem nahraných výrobních dat by se automaticky předvyplnila velikost desky.Výrobu můžete sledovat u každé desky zvlášť

Takže desky byly vyrobeny během 3 dnů a následovalo odeslání skrze DHL - což jak všichni víme bylo taky neskutečně rychlé :-)

A teď už se můžeme podívat na kvalitu provedení. Posouzení nechám na vás, já osobně jsem spokojen. A velmi mile mě překvapila žlutá barvy masky. Vážně se mi líbí :-)

Výrobce plošných spojů: PCBWay.com

Mám navíc plošné spoje pro tyto projekty. Kdo máte zájem, napište mi na chiptron(zavinac)chipned.cz
ATtiny85 USB Tester - https://chiptron.cz/news.php?readmore=1022
TinyLoad - elektronická zátěž s ATtiny85 - https://chiptron.cz/news.php?readmore=1027
Upozornění

Administrátor těchto stránek ani autor článků neručí za správnost a funkčnost zde uvedených materiálů.
Administrátor těchto stránek se zříká jakékoli odpovědnosti za případné ublížení na zdraví či poškození nebo zničení majetku v důsledku elektrického proudu, chybnosti schémat nebo i teoretické výuky. Je zakázané používat zařízení, která jsou v rozporu s právními předpisy ČR či EU.
Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva.
Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ.
8,177,322 návštěv