Sdílejte chiptron.cz na sociálních sítíchRSS feeds

Jak měřit množství srážek - vyrobte si vlastní srážkoměrTisk

Měření srážek patří mezi zajímavý projekt, kterým můžete rozšířit možnosti vaší meteostanice. Srážkoměr si buď můžete koupit nebo si jej třeba i vytisknout na 3D tiskárně.K měření srážek se používá srážkoměr. Jedná se o velmi jednoduchý princip, kdy se srážky nahromadí na jedné staně nádoby a při překročení určité váhy vody se překlopí, vygeneruje impulz a srážky se pak zachycují do druhé části nádržky. Po zaplnění se opět překlopí a vygeneruje impulz. Na základě znalosti váhy vody a počtu impulzů můžete jednoduše přepočítat množství vody během bouřky.Toto zařízení si můžete buď vytiknout na vaší 3D tiskárně
Projekt zde: https://www.thingiverse.com/thing:3779456

Nebo zakoupit třeba na ebay za několik dolarů
https://www.ebay.com/itm/Spare-part-for-weather-station-to-measure-the-rain-volume-rain-meter-rain-gauge/121687334703

Pokud vám není jasný princip, mrkněte ještě na tohle video

Upozornění

Administrátor těchto stránek ani autor článků neručí za správnost a funkčnost zde uvedených materiálů.
Administrátor těchto stránek se zříká jakékoli odpovědnosti za případné ublížení na zdraví či poškození nebo zničení majetku v důsledku elektrického proudu, chybnosti schémat nebo i teoretické výuky. Je zakázané používat zařízení, která jsou v rozporu s právními předpisy ČR či EU.
Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva.
Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ.
10,196,380 návštěv