Sdílejte násRSS feeds

SSH přihlášení k Raspberry Pi s dvoufázovou autentifikací - videonávod, jak na toTiskSIlné zabezpečení vašeho serveru by mělo být stejně tak samozřejmé, jak je silné zabezpečení vašeho bankovního účtu. U bankovního účtu se běžně používá dvoufázová autentifikace, proč jí tedy nepoužít i u vašeho serveru.

Pokud máte doma Raspberry Pi a přihlašujete se skrze SSH, pak je tento videonávod, který trvá necelých 10 minut, přesně pro vás.
K přihlášení se používá aplikace Google Autentificator. Díky této aplikaci se budete k Raspberry Pi přihlašovat nejen jménem a heslem, ale také unikátním číslem.

Pokud se vám nelíbí video, sepsaný článek naleznete na https://www.raspberrypi.org/blog/setting-up-two-factor-authentication-on-your-raspberry-pi/

Upozornění

Administrátor těchto stránek ani autor článků neručí za správnost a funkčnost zde uvedených materiálů.
Administrátor těchto stránek se zříká jakékoli odpovědnosti za případné ublížení na zdraví či poškození nebo zničení majetku v důsledku elektrického proudu, chybnosti schémat nebo i teoretické výuky. Je zakázané používat zařízení, která jsou v rozporu s právními předpisy ČR či EU.
Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva.
Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ.
6,403,263 návštěv