Sdílejte chiptron.cz na sociálních sítíchRSS feeds

Přeprogramujte Wi-Fi spínače Sonoff kvůli rychlosti i bezpečnosti alternativním firmwarem TasmotaTiskProdukty značky ITead známé jako Wi-Fi zásuvky Sonoff jsou neskutečně populární, mají však své nevýhody - jste závislý na cloudu firmy, na jejich aplikaci a aplikace nepatří mezi stabilní (občasnou nedostupnost zařízení a nutnost aplikaci ukončit a znovu spustit) a ani rychlé (spouštění aplikace je velmi pomalé).

Zároveň jako uživatelé, musíte důvěřovat výrobci, že v zařízení není nějaký backdoor, který by mohl být zneužit cizí mocností. I kvůli těmto důvodům vznikl alternativní firmware s názvem Tasmota. V tomto českém návodu najdete postup, jak firmware přeprogramovat právě alternativním firmwarem Tasmota.

Wi-Fi spínač Sonoff zmíněný článku je založen na Wi-Fi modulech ESP8266. V článku se dozvíte, jak otevřít krabičku, správně zapojenit headeru, nainstalovat ovladače a nainstalovat firmware.

https://blog.vyoralek.cz/iot/sonoff-produkty-nahrani-firmware-tasmota/

Upozornění

Administrátor těchto stránek ani autor článků neručí za správnost a funkčnost zde uvedených materiálů.
Administrátor těchto stránek se zříká jakékoli odpovědnosti za případné ublížení na zdraví či poškození nebo zničení majetku v důsledku elektrického proudu, chybnosti schémat nebo i teoretické výuky. Je zakázané používat zařízení, která jsou v rozporu s právními předpisy ČR či EU.
Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva.
Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ.
9,405,359 návštěv