Sdílejte chiptron.cz na sociálních sítíchRSS feeds

Výstrahy ČHMÚ ve vaší DIY meteostaniciTiskPetr Brouzda naprogramoval jednoduchou webovou aplikaci, kterou rozjedete na téměř jakémkoliv stroji - třeba i Raspberry Pi. Stačí nainstalovat Apache httpd a PHP. Poté jednoduchým dotazem https://vas-server/ChmiWarnings/chmi/vystrahy/5103, kde 5103 je unikátní ID číslo vašeho okresu dle ČHMÚ.

Dotaz může mít několik podob:
parametr kratke: bude-li mít hodnotu 1, zmizí sekce "category" a text "instructions". Bude-li mít 2, zmizí i "detailed text".
parametr odhackuj: dostanete text bez háčků a čárek.

Díky této jednoduché aplikaci tak získáte aktuální výstrahy platné ve vašem okresu.
Aplikaci, popis a další informace najdete na
https://github.com/petrbrouzda/ChmiWarnings

Upozornění

Administrátor těchto stránek ani autor článků neručí za správnost a funkčnost zde uvedených materiálů.
Administrátor těchto stránek se zříká jakékoli odpovědnosti za případné ublížení na zdraví či poškození nebo zničení majetku v důsledku elektrického proudu, chybnosti schémat nebo i teoretické výuky. Je zakázané používat zařízení, která jsou v rozporu s právními předpisy ČR či EU.
Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva.
Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ.
8,543,653 návštěv