Sdílejte chiptron.cz na sociálních sítíchRSS feeds

Vzdělávací programy RPishop.cz pro školyTiskČeský distributor RPishop.cz kromě prodeje stovek vývojových kitů také pořádá vzdělávací programy pro děti ve školách. Momentálně jsou dostupné dva typy kurzů:
Edison - seznámení s robotikou
a mBot2 - robotika pro pokročilé. Detaily o kurzech najdete v tom článku.

Edison - seznámení s robotikou
Vzdělávací program s Edisonem je vhodný pro úplné začátečníky, ale také pro nadšence, kteří si chtějí prohlubovat znalosti v oblasti robotiky. Výhodou robota Edison je to, že ho lze programovat pomocí čárových kódů, zjednodušeného blokového programování a pomocí programovacích jazyků Scratch a Python.

Společně s lektorem si účastníci programu vyzkouší jak robota poprvé zapnout, ovládat a vyzkouší vymyslet a naprogramovat první jednoduché úkoly formou zábavných aktivit a soutěží.

mBot2 - robotika pro pokročilé
Tento vzdělávací program je určen spíše pro starší účastníky, kteří se již s robotikou a programováním setkali. Tento robot je novější brácha od společnosti Makeblock z řady mBot a tudíž nabízí více možností, jak jej lze ovládat a jak připojovat různé senzory. Jeho velkou výhodou je bezdrátová komunikace nejen s ovládacím zařízením, ale umožňuje komunikaci více robotů stejného typu u sebe.

Zkušený lektor provede účastníky všemi možnostmi ovládání a programování těchto robotů. Zábavnou formou ruzných aktivit a soutěží si účastníci osvěží znalosti nejen blokového programování.

Pokud jste školní zařízení a máte o kurzy zájem, napište na skola(zavinac)rpishop.cz

Upozornění

Administrátor těchto stránek ani autor článků neručí za správnost a funkčnost zde uvedených materiálů.
Administrátor těchto stránek se zříká jakékoli odpovědnosti za případné ublížení na zdraví či poškození nebo zničení majetku v důsledku elektrického proudu, chybnosti schémat nebo i teoretické výuky. Je zakázané používat zařízení, která jsou v rozporu s právními předpisy ČR či EU.
Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva.
Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ.
9,928,382 návštěv