Sdílejte chiptron.cz na sociálních sítíchRSS feeds

Malé letadélko ovladané ESP8266 (modul ESP12) přes telefon. Všechno OpenSource.TiskPojďme si postavit malé RC letadélko, které můžeme ovládat přes telefon. O řízení se stará čip ESP8266 a celý projekt je OpenSource.Přesně takový projekt vymyslel a zrealizoval Ravi Butani. Nenavrhl jenom plošný spoj, ale také firmware (kód) pro ESP8266 a také aplikaci pro ovládání letadélka.
Jak jsem zmínil, o řízení se stará ESP8266 v modulu ESP12 spolu s čipem N76E003 (1T-8051 based series MCU, offers 18 KB Flash ROM, configurable Data Flash and 1 KB SRAM). ten řídí dvojci tranzistorů, které se starají o levý a pravý motor RC letadla. Na desce je ještě osazen 6-osý IMU - akcelerometr a gyroskop.Celý projekt byl zveřejněn na hackaday.com
a zdrojová data jsou na github.
(firmware pro ESP8266, N76E003, aplikace pro telefon, výrobní podklady).Upozornění

Administrátor těchto stránek ani autor článků neručí za správnost a funkčnost zde uvedených materiálů.
Administrátor těchto stránek se zříká jakékoli odpovědnosti za případné ublížení na zdraví či poškození nebo zničení majetku v důsledku elektrického proudu, chybnosti schémat nebo i teoretické výuky. Je zakázané používat zařízení, která jsou v rozporu s právními předpisy ČR či EU.
Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva.
Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ.
9,664,278 návštěv