Sdílejte chiptron.cz na sociálních sítíchRSS feeds

Chyba" This if clause does not guard" v Arduino IDE. Kde je problém a jaké je řešení?TiskPo nějaké době jsem se pustil do kódu, kde jsem použil knihovnu AsyncTelegram (ano, už je novější verze AsyncTelegram2). Z nějakého důvodu (aktualizace kompilátoru, knihovny?) mi Arduino IDE v2.1.1 začalo hlásit chybu
"this if clause does not guard"

Kde je problém? V kódu se kombinuje odsazení TAB a mezery.
Tedy hlavně je to problém u podmínek IF následovaným jediným řádkem kódu, který by se měl vykonat v případě splnění podmínky, a u kterých se nemusí používat složené závorky.
Řešení? Použijte { a } nebo používejte pro odsazení JENOM tab nebo JENOM mezery.

Upozornění

Administrátor těchto stránek ani autor článků neručí za správnost a funkčnost zde uvedených materiálů.
Administrátor těchto stránek se zříká jakékoli odpovědnosti za případné ublížení na zdraví či poškození nebo zničení majetku v důsledku elektrického proudu, chybnosti schémat nebo i teoretické výuky. Je zakázané používat zařízení, která jsou v rozporu s právními předpisy ČR či EU.
Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva.
Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ.
10,196,204 návštěv