Sdílejte chiptron.cz na sociálních sítíchRSS feeds

6. Robosoutěž startuje. 6 nejlepších změří síly 12. 12.Tisk

Velký souboj robotů, ale též příležitost prokázat své konstruktérské a programátorské dovednosti. Populární soutěž pro tříčlenné týmy je tu i s novou úlohou.

Těch se ostatně od roku 2009 vystřídalo hned několik, vzpomeňme bludiště, sumo, balancování s míčkem, mobilní most a také loňské sbírání míčků. Letos na soutěžící kupříkladu čeká legendární Pac-Man.

Celé klání odstartuje prvním předkolem 14. listopadu, druhým pak 21. listopadu a následně ještě třetím předkolem 28. 11. Úkolem každého středoškolského soutěžního týmu bude sestavit robota ze stavebnice LEGO MINDSTORMS tak, aby splnil zadanou soutěžní úlohu pokud možno co nejlépe. Nejlepší dva týmy z každého předkola, bude jich tedy šest, pak své síly poměří ve finále 12. prosince 2014. Co je však podstatné, přihlašování bylo spuštěno již před týdnem a čas na to budete mít až do 19. října.http://www.hw.cz/akce-a-udalosti/6-robosoutez-startuje-6-nejlepsich-zmeri-sily-12-12.html

Upozornění

Administrátor těchto stránek ani autor článků neručí za správnost a funkčnost zde uvedených materiálů.
Administrátor těchto stránek se zříká jakékoli odpovědnosti za případné ublížení na zdraví či poškození nebo zničení majetku v důsledku elektrického proudu, chybnosti schémat nebo i teoretické výuky. Je zakázané používat zařízení, která jsou v rozporu s právními předpisy ČR či EU.
Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva.
Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ.
9,403,876 návštěv