AVR, ATMega, ATTiny, PIC, Arduino... To jsou velmi často vyhledávaná slova z vyhledávačů (google i seznam) a mě tak napadá otázka "Proč?". Ano, byla tu sláva mikrokontrolérů od firmy Atmel, hlavně rodiny AVR (ATMega a ATTiny) a také PIC (16F a další) od firmy Microchip. Ano, ve své době byly velmi populární, bastl domácí programátory velmi rozšířené a návodů jak blikat LED bylo nepočítaně. Ale ať chceme nebo ne, doba jde dále a mě zajímá proč jsou tyto mikrokontroléry stále tak rozšířené a oblíbené. Ano, návodů je pořád velké množství (i v češtině/slovenštině) a domácích bastl programátorů taky.
Proto bych chtěl tento článek pojmout jako úvod do programování moderních mikrokontrolérů jako je například STM32. Ano, mohl jsem vybrat jinou firmu jako TI či Renesas, ale dostupnost a nabídka ST mikrokontrolérů a vývojových kitů značně převyšuje konkurenci. Proto STM32.
Administrátor těchto stránek ani autor článků neručí za správnost a funkčnost zde uvedených materiálů.
Administrátor těchto stránek se zříká jakékoli odpovědnosti za případné ublížení na zdraví či poškození nebo zničení majetku v důsledku elektrického proudu, chybnosti schémat nebo i teoretické výuky. Je zakázané používat zařízení, která jsou v rozporu s právními předpisy ČR či EU.
Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva.
Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ.