Sdílejte chiptron.cz na sociálních sítíchRSS feeds

Řídící jednotka pájecí stanice - ATMega8TiskCena pájecích stanic je velmi nízko a tak si dost často můžete říct, že se výroba nevyplatí.
Možná máte pravdu, možná ne. Jestliže si chcete postavit vlastní pájecí stanici, nejvíc práce dá návrh a programování digitálního řízení mikropájky.
Tento projekt vám může stavbu velmi výrazně urychlit.
O celé řízení se stará mikrokontrolér ATMega8. Regulace výkonu je prováděna skrze PWM z mikrokontroléru, který ovládá optočlen, který pak spíná samotný MOSFET tranzistor.
Teplotu nastavíte enkodérem a údaje jsou zobrazeny na klasický 16x2 display.

Na stránce naleznete schéma, plošný spoj i firmware mikrokontroléru.
http://eprojects.xyz/2015/06/22/diy-soldering-station-part-i/
http://eprojects.xyz/2015/06/30/diy-soldering-station-part-ii/

Upozornění

Administrátor těchto stránek ani autor článků neručí za správnost a funkčnost zde uvedených materiálů.
Administrátor těchto stránek se zříká jakékoli odpovědnosti za případné ublížení na zdraví či poškození nebo zničení majetku v důsledku elektrického proudu, chybnosti schémat nebo i teoretické výuky. Je zakázané používat zařízení, která jsou v rozporu s právními předpisy ČR či EU.
Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva.
Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ.
9,934,431 návštěv