Sdílejte chiptron.cz na sociálních sítíchRSS feeds

OBDCAN Shield ArduinoTisk

Shieldů pro Arduino je doslova mraky, ale najdou se takové, které obvyklé opravdu nejsou. Jedním z nich je právě OBDCAN Shield. Jak z názvu vypovídá, jedná se o shield, kterým je možné připojit mezi auto s CAN OBD-II a Arduinem.
Základem je LPC11C24, což je ARM 32bit Cortex-M0 s 32kB FLASH paměti, 8kB SRAM paměti a interním CAN rozhraním. Maximální frekvence je 50MHz.
Komunikace mezi OBDCAN shieldem a Arduinem je řešena pomocí UART. Shield obsahuje standartní DB-9 konektor, joystick, 3 LEDky (komunikace přes CAN, komunikace se shieldem, napájení 3.3V).
Na stránce naleznete zapojení shieldu, OBDCAN knihovnu a kód pro čtení z CAN sběrnice.

http://www.obddiag.net/obdcan.html

<#EN> The Arduino OBDCAN Shield is an OBD to UART interpreter hiding all the complexity of OBD protocol and exposing it as a simple request/reply interface with the help of OBDCAN library. The shield reference schematic is shown here. Using this shield is ideal for OBD data logger or scanner application. The shield is communicating with Arduino board using serial Com1 port on pins 0 and 1. Arduino Mega and Due boards have additional Com ports, it is possible to connect shield to those ports using additional connector/jumpers on the board.

http://www.obddiag.net/obdcan.html

Upozornění

Administrátor těchto stránek ani autor článků neručí za správnost a funkčnost zde uvedených materiálů.
Administrátor těchto stránek se zříká jakékoli odpovědnosti za případné ublížení na zdraví či poškození nebo zničení majetku v důsledku elektrického proudu, chybnosti schémat nebo i teoretické výuky. Je zakázané používat zařízení, která jsou v rozporu s právními předpisy ČR či EU.
Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva.
Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ.
10,361,711 návštěv