Vybráno pro vás
 
OBDCAN Shield Arduino
Shieldů pro Arduino je doslova mraky, ale najdou se takové, které obvyklé opravdu nejsou. Jedním z nich je právě OBDCAN Shield. Jak z názvu vypovídá, jedná se o shield, kterým je možné připojit mezi auto s CAN OBD-II a Arduinem.
Základem je LPC11C24, což je ARM 32bit Cortex-M0 s 32kB FLASH paměti, 8kB SRAM paměti a interním CAN rozhraním. Maximální frekvence je 50MHz.
Komunikace mezi OBDCAN shieldem a Arduinem je řešena pomocí UART. Shield obsahuje standartní DB-9 konektor, joystick, 3 LEDky (komunikace přes CAN, komunikace se shieldem, napájení 3.3V).
Na stránce naleznete zapojení shieldu, OBDCAN knihovnu a kód pro čtení z CAN sběrnice.

http://www.obddiag.net/obdcan.html


 
Upozornění
Administrátor těchto stránek ani autor článků neručí za správnost a funkčnost zde uvedených materiálů.
Administrátor těchto stránek se zříká jakékoli odpovědnosti za případné ublížení na zdraví či poškození nebo zničení majetku v důsledku elektrického proudu, chybnosti schémat nebo i teoretické výuky. Je zakázané používat zařízení, která jsou v rozporu s právními předpisy ČR či EU.
Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva.
Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ.