Shoutbox

Pro přidání zprávy se musíte přihlásit.

23-01-2019 12:33
Pokus o Teslovu cievku na PCB https://www.youtu.
..2SEBqSLDsI
Zatial ziadne vrazdiace iskry. Inak ako vzdy, nemam sajnu ako to fuguje Úsměv

14-01-2019 15:53
To Petus: diky. Po zaregistrovani obdrzite e-mailovou adresu nick@chipned.cz, v menu Prihlaseni je pristupna moznost predavat soukrome zpravy (zapnout upozorneni).

11-01-2019 10:28
mohu psát

10-01-2019 21:41
Tak to udelame jinak. Kdo tu chce mit ucet, napise mi na chiptron@chipned.c
z svou prezdivku. Ja mu vygeneruju heslo, ktere si zmeni a psat sem budou moci jen registrovani.

FULDA
10-01-2019 10:20
Asi je na čase se přesunout. Kosťa byl bezva, měl jméno a tvář. Dalo seurčit, jakým mluvý jazykem a neoznačoval se množným číslem.

EdizonTN
09-01-2019 23:20
Jeeeej, kecadlo! Úsměv

Sdílejte násRSS feeds

Indiegogo kampaň pro BigClownTiskBigClown, ryze český projekt, odstartoval kampaň na populární crowdfundingové stránce Indiegogo.
O této velmi mladé platformě jsem už psal zde a zde, kde jsem vysvětloval celou platformu BigClown a jak s ní začít.BigClown není pouze o softwaru nebo hardwaru, je to o propojenosti napříč celým spektrem vývoje zařízení.

Platforma nabízí vlastní moduly a čidla, které můžete libovolně kombinovat. V softwarovém balíku najdete kompletní zdrojový kód a knihovny a pro rychlejší vývoj spoustu příkladů, jak použít jednotlivé moduly a čidla.
Osobně kladně hodnotím zdrojový kód, který je napsán v čistém jazyku C, splňující standard ISO C99, konzistentní API a podpora Doxygen celý proces vývoje usnadňuje. Z hardwarové části platformy zase výběr kvalitních součástek s ohledem na co možná nejnižší spotřebu.Zařízení poskládané z BigClown hardwaru může a nemusí mít bezdrátové připojení do okolního světa. Core modul je dostupný ve dvou variantách - s bezdrátovým modulem nebo bez něj.
Vyberete-li s bezdrátovým modulem, pak komunikujete na frekvenci 868 MHz a jako druhá strana slouží tzv. Dongle, který data posílá přes USB do vašeho počítače nebo jednodeskového počítače typu Raspberry Pi.
Verze bez bezdrátového modulu je levnější a nechcete-li používat spojení na frekvenci 868 MHz, ale zapojit zařízení do celorepublikové IoT sítě SigFox, pak využijete modul se SigFox modulem.

V kampani je možné zakoupit několik setů obsahující nejrůznější hardware.Nejlevnější kus hardwaru dostanete za 69 USD.
Balíček obsahuje USB dongle pro příjem a vysílání dat, Core modulem (s bezdrátovém modulem) a modulem s čidlem teploty a vlhkosti.Za 299 USD už dostanete plný kufřík nejzajímavějších modulů a čidel s kterými si budete hrát opravdu, ale opravdu dlouho.

Celý seznam kitů a samotnou kampaň najdete na https://www.indiegogo.com/projects/bigclown-the-iot-kit-for-makers-for-you-diy/

Obrázkový přehled modulů:
Zatím nikdo nekomentoval. Buďte první kdo vloží svůj komentář.

Přidat komentář

Pro přidání komentáře musíte být přihlášený.

Upozornění

Administrátor těchto stránek ani autor článků neručí za správnost a funkčnost zde uvedených materiálů.
Administrátor těchto stránek se zříká jakékoli odpovědnosti za případné ublížení na zdraví či poškození nebo zničení majetku v důsledku elektrického proudu, chybnosti schémat nebo i teoretické výuky. Je zakázané používat zařízení, která jsou v rozporu s právními předpisy ČR či EU.
Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva.
Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ.