Sdílejte chiptron.cz na sociálních sítíchRSS feeds

Eagleye 530s jednodeskový počítač s 1GB RAM, Gigabit ethernet, WiFi 802.11a/b/g/n a 4GB FLASHTiskSamsung uvedl další zařízení do své rodiny Samsung ARTIK™ IoT platform, tentokrát jednodeskový počítač s procesorem ARTIK 530s.
Samsung ARTIK™ je platforma, která cílí především na zájemce o Internet věcí (Internet of Things, IoT).
Do této platformy se řadí moduly, cloud, zabezpečení a celkový ekosystém. Nyní i jednodeskový počítač Eagleye 530s.

Do této platformy patří i GrovePi+, deska připojitelná k RaspberryPi, ke které můžete připojit bezpočet dalších senzorů, akčních členů nebo komunikačních modulů.

Podobnou platformu nabízí i DFRobot a jejich platform Gravity, která je určena pro Arduino Uno aj. [video]Zpátky k jednodeskovému počítači Eagleye 530s. Jak bylo zmíněno, jednodeskový počítač obsahuje procesor Samsung ARTIK 530s (Quad core ARM Cortex A9@1.2GHz).
K dispozici je 1 GB RAM SoM, 4GB FLASH eMMC v4.5, Gigabitové rozhraní s konektorem RJ45, WiFi IEEE802.11a/b/g/n Dual Band SISO(2.4G/5G), 2x USB 2.0, 1x micro USB OTG a slot pro microSD kartu.
Eagleye 530s dále obsahuje Bluetooth BLE 4.2 802.15.4 (ZigBee/Thread), MIPI rozhraní určené pro připojení kamery, HDMI výstup a 40-ti pinový hřebínek.

Eagleye 530s můžete napájet přes micro USB OTG nebo souosý konektor (5V). OS dostupný pro Eagleye 530s bude Ubuntu.

Velikost desky je 87mm x 58.5mm x 20mm a váha 50g.

Jednodeskový počítač můžete předobjednat na seeedstudio za 79 USD + pošta. Prodej by měl být zahájem během dubna tohoto roku.

Datasheet jednodeskového počítače naleznete zde.
Samsung ARTIK™ IoT platforma

Upozornění

Administrátor těchto stránek ani autor článků neručí za správnost a funkčnost zde uvedených materiálů.
Administrátor těchto stránek se zříká jakékoli odpovědnosti za případné ublížení na zdraví či poškození nebo zničení majetku v důsledku elektrického proudu, chybnosti schémat nebo i teoretické výuky. Je zakázané používat zařízení, která jsou v rozporu s právními předpisy ČR či EU.
Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva.
Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ.
10,351,391 návštěv