Sdílejte chiptron.cz na sociálních sítíchRSS feeds

ATtiny GPS LongLat LoggerTisk

Tento projekt využívá jako GPS přijímač Ublox-NEO6MV2 GPS modul ve spojení s mikroprocesorem od firmy Atmel - ATtiny 2313A. Komunikace probíhá skrze UART. Článek vysvětluje komunikaci s GPS modulem i způsob zpracování dat z něj. Data jsou ukládána do externí EEPROM. Zařízení je napájeno Li-ion baterií. Ke stažení je kompletní kód.

http://www.insidegadgets.com/2013/10/11/playing-around-with-gps-attiny-gps-longlat-logger/


<#EN>This project uses GPS reciever Ublox-NEO6MV2 GPS module with ATtiny2313A. The microcontroller communicates with GPS module through the UART. The article explains the communication with GPS module and data processing. The data from GPS are saved to extern EEPROM. The device is supplied from Li-Ion baterry. You can download complete code.

http://www.insidegadgets.com/2013/10/11/playing-around-with-gps-attiny-gps-longlat-logger/

Upozornění

Administrátor těchto stránek ani autor článků neručí za správnost a funkčnost zde uvedených materiálů.
Administrátor těchto stránek se zříká jakékoli odpovědnosti za případné ublížení na zdraví či poškození nebo zničení majetku v důsledku elektrického proudu, chybnosti schémat nebo i teoretické výuky. Je zakázané používat zařízení, která jsou v rozporu s právními předpisy ČR či EU.
Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva.
Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ.
9,680,206 návštěv