Sdílejte chiptron.cz na sociálních sítíchRSS feeds

SD card locker s ATtiny85 / Real SD card locker based on Attiny85Tisk

Mysleli jste si, že SD kartu opravdu zamknete proti zápisu přepínačem na kartě? Omyl! Zda půjde SD karta pouze číst nebo číst i psát nerozhoduje přepínač ns kartě, ale operační systém, který může a nemusí akceptovat přepínač v poloze lock/open. Pokud chcete kartu opravdu zamknout proti čtení, pak se podívejte na tento projekt.
Opravdové zamknutí provedete změnou bitu TMP_WRITE_PROTECT (popřípadě PERM_WRITE_PROTECT) v CSD registru karty.
Původní projekt zveřejnil Karl Lunt, který použil mikroprocesor ATmega328. Nephiel však použil ATtiny85, která dokáže zamknout a odemknout SD kartu jedním tlačítkem. Na stránce naleznete kompletní kód.

https://github.com/Nephiel/sdlocker-tiny
projekt sdílel web: http://www.embedds.com/real-sd-card-locker-based-on-attiny85/


<#EN>Did you think, that the SD card will lock when you switch switcher in the card? It is fallacy. The operating system arbitrates if the SD card will be locked for writing or will be opened for reading and writing. If you really want to lock it for writing, you have to change bit in the TMP_WRITE_PROTECT (or PERM_WRITE_PROTECT) in the CSD register. Karl Lunt shared the original project, but he used ATmega328. Nephiel used ATtiny85. This device can lock or open SD card by only one switch.

https://github.com/Nephiel/sdlocker-tiny
the project shared: http://www.embedds.com/real-sd-card-locker-based-on-attiny85/

Upozornění

Administrátor těchto stránek ani autor článků neručí za správnost a funkčnost zde uvedených materiálů.
Administrátor těchto stránek se zříká jakékoli odpovědnosti za případné ublížení na zdraví či poškození nebo zničení majetku v důsledku elektrického proudu, chybnosti schémat nebo i teoretické výuky. Je zakázané používat zařízení, která jsou v rozporu s právními předpisy ČR či EU.
Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva.
Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ.
8,912,583 návštěv