Sdílejte chiptron.cz na sociálních sítíchRSS feeds

Log2Ram - logování na RAM (nejen) pro RaspberryPiTisk

Pokud vám váš jednodeskový počítač přestal fungovat, s velkou pravděpodobností to je kvůli zničené SD kartě a tím pádem i ztraceným datům, protože jste pravidelně nezálohovali.

Ochránit mikroSD kartu lze různými způsoby - vypnete služby, které stále mají potřebu ukládat na micro SD kartu svá data. Takže je můžete vypnout, ale pak se nedozvíte, co s dotyčným systémem a programy děje, nebo budete ukládat logy do RAM odkud je jednou za čas uložíte na microSD kartu a tím rapidně snížíte její využití.

A právě pro poslední jmenovaný postup je zde návod i s programem, který je volně ke stažení - Log2Ram.
V původním příspěvku využili tento program pro IoT Gateway s RaspberryPi.

Návod je přehledný a srozumitelný a pokud jej využijete, vaše RaspberryPi s mikroSD kartou vám jistě bude ještě nějaký čas dělat jenom radost :-)

https://mcuoneclipse.com/2019/04/01/log2ram-extending-sd-card-lifetime-for-raspberry-pi-lorawan-gateway/

Na článek upozornilo Robodoupě.

Upozornění

Administrátor těchto stránek ani autor článků neručí za správnost a funkčnost zde uvedených materiálů.
Administrátor těchto stránek se zříká jakékoli odpovědnosti za případné ublížení na zdraví či poškození nebo zničení majetku v důsledku elektrického proudu, chybnosti schémat nebo i teoretické výuky. Je zakázané používat zařízení, která jsou v rozporu s právními předpisy ČR či EU.
Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva.
Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ.
8,920,062 návštěv