Sdílejte chiptron.cz na sociálních sítíchRSS feeds

Raspberry Pi Foundation představuje vlastní program na nahrávání OS na microSD kartuTiskRaspberry Pi Foundation představilo vlastní software (podporovaný ve Windows, Linux, MacOS) určený pro nahrávání systému na microSD kartu.
Raspberry Pi Imager, jak se program jmenuje, podporuje všechny dosud vyrobené jednodeskové počítače Raspberry Pi.

V jednoduchém menu vyberete operační systém, který se má nainstalovat. Systém se automaticky stáhne ze serveru. Kromě instalace operačního systému také můžete v programu zformátovat kartu nebo opravit bootloader pomocí EEPROM boot recovery.Nainstalovat si samozřejmě můžete i jiný operační systém - to provedete pomocí volby "Use custom" ve výběru operačního systému, kde poté najdete *.img ve vašem počítači.

Raspberry Pi Imager můžete stáhnout na tomto odkazu - https://www.raspberrypi.org/downloads/

Upozornění

Administrátor těchto stránek ani autor článků neručí za správnost a funkčnost zde uvedených materiálů.
Administrátor těchto stránek se zříká jakékoli odpovědnosti za případné ublížení na zdraví či poškození nebo zničení majetku v důsledku elektrického proudu, chybnosti schémat nebo i teoretické výuky. Je zakázané používat zařízení, která jsou v rozporu s právními předpisy ČR či EU.
Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva.
Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ.
8,543,865 návštěv