Sdílejte chiptron.cz na sociálních sítíchRSS feeds

NanoPi R2S - jednodeskový počítač se dvěmi gigabit ethernet portyTiskObliba jednodeskových počítačů neutichá, ale naopak stále roste - na to reagují výrobci vymyšlením nejrůznějších kombinací hardwaru, který by si našel u bastlířů své místo.
Přicházející novinkou je dnes jednodeskový počítač NanoPi R2S z dílny FriendlyARM, který vyniká dvěmi gigabitovými ethernet porty.NanoPi R2S s cenovkou od 25 USD je založen na výkonném procesoru Rockchip RK3328 a obsahuje 1GB DDR4 RAM.
K dispozici je microSD slot pro microSD kartu o velikosti až 128 GB a na desce dále najdete 2x USB host 2.0 a jedno microUSB určené pro napájení.
Oba gigabitové porty jsou připojeny k procesoru skrze USB3.0.
Už nyní je deska podporována dvěmi operačními systémy - FriendlyWRT 19.07 a Ubuntu Core 18.04.

Velikost desky je 60x60mm a váha s krabičkou činí 76g.

Jednodeskový počítač můžete koupit na https://www.friendlyarm.com/index.php?route=product/product&path=69&product_id=282 za 25 USD + pošta.


Upozornění

Administrátor těchto stránek ani autor článků neručí za správnost a funkčnost zde uvedených materiálů.
Administrátor těchto stránek se zříká jakékoli odpovědnosti za případné ublížení na zdraví či poškození nebo zničení majetku v důsledku elektrického proudu, chybnosti schémat nebo i teoretické výuky. Je zakázané používat zařízení, která jsou v rozporu s právními předpisy ČR či EU.
Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva.
Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ.
10,351,506 návštěv