Sdílejte chiptron.cz na sociálních sítíchRSS feeds

BASTLÍŘSKÝ KALENDÁŘ Z VAŠICH FOTEK. Připojte se ke komunitě bastlířů, kteří se podílí na vydání bastlířského kalendáře. Nahrajte vaše fotografie na http://calendar.bytegarden.eu/ a vyhrajte jeden z voucherů na nákup u pajenicko.cz a laskakit.cz v hodnotě 500 Kč. Děkujeme za podporu Maker Faire.

FireBeetle Board-ESP32 Projects – Noste zapalovač vždy s sebouTisk

Níže uvedený článek je článek přeložený ze stránek dfrobot.com.

Pro kuřáka je vždy velmi kruté ztratit zapalovač. Dřív jsem si pomyslel, jak úžasné by bylo, mít zapalovač, který by bylo možné nosit. Tak se tomu teď stane.Z obrázku lze poznat, že je celkem veliký, ale i tak se mi líbí! Stylový zapalovač je atraktivní a je odlišný od klasických zapalovačů. Ke vznícení totiž dojde pomocí obloukového výboje a plamínek je ovládaný dotykovým tlačítkem. Dotykové tlačítko používá funkci dotyku od samotného GPIO FireBeetle Board-ESP32.

A co víc, jsou to i hodinky!

Potřebné součástky
1x Vysokonapěťová posilovací cívka na oblouk zapalovače
1x NPN trioda
1x Rezistor 51 
1x Rezistor 1 k
1x 1N4007 dioda
1x silná trioda
1x ESP32 WiFi a bluetooth modul
1x FireBeetle Covers-Proto Board
1x FireBeetle Covers-24x8 LED matice
1x 3,7 V lithiová baterie

Zapojení součástek
Schéma je zobrazeno níže:Pájejte součástky k FireBeetle Covers-Proto desce podle schématu a připojte drátem kontrolní pin pro zapalovač do D3 FireBeetlu Cover-Proto. Také to můžete připojit přímo na pin D3 do desky Fire Beetlu ESP32, protože série desek FireBeetle má skvělou kompatibilitu! Připojte Ucc na Ucc (Covers-Proto deska), GND na GND (FireBeetle Covers-Proto deska).

P.S. Omlouvám se, pokud je obrázek se zapojením nesrozumitelný.

1. Připojení dotykových periferií
FireBeetle Board-ESP32 má sám o sobě dotykové funkce a já jsem si vybral pro zapojení T3 (A4) a T5 (MCLK/IO12). (Jestli jste zmateni z označení pinů, uživatelský manuál FireBeetle Board-ESP32 vám může pomoci.)

2. Připojování LED světel na desku FireBeetle Board-ESP32 a pájení součástek, jak je zobrazeno níže.K zapojování. Spojil jsem piny a dal mezi ně lithiovou baterku. Pouzdro je vytisknuté na Overlord 3D tiskárně (pro zdrojovou dokumentaci klikněte sem ).
Nejprve by se měly dát dráty, citlivé na dotek, skrz spodní konstrukční díry, jak je vidět níže.Za druhé, šrouby a podložky se ohřejí horkovzdušnou pistolí, aby se lépe připevnily k pouzdru (toto je dotykové tlačítko).Pozor:
Nedotýkejte se rukou podložky. Připevněte podložku na pouzdro a zajistěte propojení podložek a drátů.Pozor: Dráty vysokonapěťové cívky by měly jít skrz pouzdro.Za třetí, zpevněte celé pouzdro tavným lepidlem. Spojení náramku se zapalovačem lze vyřešit pomocí suchého zipu, jak je vidět níže.

Za čtvrté, stáhněte si program pro zapalovač. Klikněte sem pro stáhnutí zdrojového kódu.
Konečně hotovo!

Originální článek je zde.

Upozornění

Administrátor těchto stránek ani autor článků neručí za správnost a funkčnost zde uvedených materiálů.
Administrátor těchto stránek se zříká jakékoli odpovědnosti za případné ublížení na zdraví či poškození nebo zničení majetku v důsledku elektrického proudu, chybnosti schémat nebo i teoretické výuky. Je zakázané používat zařízení, která jsou v rozporu s právními předpisy ČR či EU.
Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva.
Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ.
8,342,713 návštěv