Sdílejte násRSS feeds

Jak vytvořit chytré, barevné světlo postavené na FireBeetle ESP32 IOT mikrokontroléruTisk

Níže uvedený článek je článek přeložený ze stránek dfrobot.com.

Jak je slyšet v písničce „The Color of the Night“, my si můžeme také hovět v psychedelických světlech noci. Barevná světla odpovídají smutku nebo naopak radosti. Líbí se mi tyto barevná světla, ale nesnáším jejich manuální přepínání. Naštěstí se mi povedlo dát dohromady chytré barevné světlo, které moje požadavky na přepínání uspokojuje.

Tento ESP32 projekt je založen na FireBeetle ESP32 IOT Mikrokontrolér (podporuje Wi-Fi a Bluetooth).

Potřebný hardware
1x RGB LED (5050)
1x NPN trioda
1x FireBeetle ESP32 IOT Mikrokontrolér
1x FireBeetle Pouzdro-Proto deska
1x Rotační enkodér EC11J
1x BME280

Zapojení

Schéma a obrázek je zobrazeno níže.Nejprve připojte signály D2, D3, D4 na piny D2, D3, D4 na FireBeetle ESP32 desku. Dále připojte Ucc na Ucc desky. Poté, připojte signál A z rotačního enkodéru EC11J na D7 a B na D6. Tlačítko by mělo být připojené na D5. Nakonec připojte BME280 na piny s I2C desky FireBeetle ESP32.
Připojte a upevněte RGB světla s Dupond, jak je zobrazeno níže.Propojte desku FireBeetle ESP32, rotační enkodér EC11J a FireBeetle prototypové desky podle obrázku, zobrazeného níže.
Nezapomeňte na upevnění připojených elektrických obvodů tavnou pistolí.Celý zdrojový kód pro ESP32 si můžete stáhnout zde.

Pro mobilního klienta jsem vybral Blynk.

Teplota: V3

Vlhkost: V4

Tlak: V5

Červená barva: V0

Zelená barva: V1

Modrá barva: V2

Tlačítko: V6

 

Konečně hotovo! 
Zatím nikdo nekomentoval. Buďte první kdo vloží svůj komentář.

Přidat komentář

Pro přidání komentáře musíte být přihlášený.

Upozornění

Administrátor těchto stránek ani autor článků neručí za správnost a funkčnost zde uvedených materiálů.
Administrátor těchto stránek se zříká jakékoli odpovědnosti za případné ublížení na zdraví či poškození nebo zničení majetku v důsledku elektrického proudu, chybnosti schémat nebo i teoretické výuky. Je zakázané používat zařízení, která jsou v rozporu s právními předpisy ČR či EU.
Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva.
Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ.