Sdílejte chiptron.cz na sociálních sítíchRSS feeds

Články: Programátory, převodníky (USB<->UART)

USB-UART převodník s FT230XS a externím 3.3V napájením
Můžete si koupit nepřeberné množství typů USB-UART převodníků například s FT232, CH340 or CP2102. Některé z USB-UART převodníků mají výhody jiné zase nevýhody. Některé čipy neobsahují ovladače uvnitř kernel (linux) nebo ve windows. Jiné zase mají problém s vyššími přenosovými rychlostmi. Chtěl jsem si navrhnout vlastní převodník a tak jsem si vybral jiný čip pro konverzi mezi USB a UART. DPS je navržena tak, aby jí mohli vytvořit i začátečníci, protože je navržena jako jednostranná DPS s několika propojkami. Vybral jsem si čip od FTDI chip. FT230XS

Převodník USB-UART s FT232RL (Converter USB to UART)
Jak postoupil čas i znalost programování přišel na řadu UART a komunikace s počítačem. Schéma jsem se inspiroval z datasheetu. Výroba DPS je pomocí nažehlovací metody touto metodou.

BiProg upravená/ořezaná verze USB 2.1
Tento programátor je velmi známý a spousta bastlířů si jej i postavilo.I přes mojí spokojenost jsem se rohodl, že programátor ořežu "dohola" a zanechám tam pouze ISP programování a potřebnou havěť.

Upozornění

Administrátor těchto stránek ani autor článků neručí za správnost a funkčnost zde uvedených materiálů.
Administrátor těchto stránek se zříká jakékoli odpovědnosti za případné ublížení na zdraví či poškození nebo zničení majetku v důsledku elektrického proudu, chybnosti schémat nebo i teoretické výuky. Je zakázané používat zařízení, která jsou v rozporu s právními předpisy ČR či EU.
Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva.
Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ.
10,351,635 návštěv