Sdílejte chiptron.cz na sociálních sítíchRSS feeds

Unikátní mapa Česka s adresovatelnými RGB LED ještě jednou, tentokrát s podporou ESPhome a OTA.TiskMartin Kiklhorn je velmi aktivní bastlíř jak v české komunitě bastlířů na twitteru, tak i na fóru homeassistant-cz.cz. I jemu se zalíbila unikátní mapa Česka (psal jsem o ní zde), kde každý okres má svou adresovatelnou RGB mapu. Na této mapě můžete zobrazovat například teplotu z amatérských meteostanic posílající data do tmep.cz

Od napsání první novinky o RGB mapě Česka se staly tři velmi zajímavé události - nový vzorový program pro tuto mapu, který obsahuje WiFi manažer. ESP32 tak vytvoří access point a čeká na přístup například z počítače nebo telefonu. Na stránce obsluhované ESP32 pak zadáte návev a heslo vaší Wi-Fi sítě.

Druhá je další modifikace kódu s podporou OTA programování (over the air) a jiný zobrazením aktuálních teplot od Jirky.
Kód na githubu https://github.com/rpsh1919/LED-mapa/blob/main/LED-mspa.srcTa třetí událost je právě podpora této unikátní mapy Česka v ESPhome, což vytvořil právě Martin Kiklhorn.Rozepsal se o ní na webu homeassistant-cz.cz, tam totiž najdete jak detailnější popis, tak i yaml pro ESPHome.
https://www.homeassistant-cz.cz/viewtopic.php?p=7011#p7011

Upozornění

Administrátor těchto stránek ani autor článků neručí za správnost a funkčnost zde uvedených materiálů.
Administrátor těchto stránek se zříká jakékoli odpovědnosti za případné ublížení na zdraví či poškození nebo zničení majetku v důsledku elektrického proudu, chybnosti schémat nebo i teoretické výuky. Je zakázané používat zařízení, která jsou v rozporu s právními předpisy ČR či EU.
Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva.
Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ.
9,405,088 návštěv