Sdílejte chiptron.cz na sociálních sítíchRSS feeds

PMOD HAT pro Raspberry PiTiskPokud se vám zalíbili PMOD moduly od Digilent, budete rádi i za nový výrobek nazvaný Pmod HAT Adapter: Pmod Expansion for Raspberry Pi. Jak název napovídá, jedná se o HAT (shield, adaptér nebo rozšiřující deska) pro Raspberry Pi všech typů (A+, B+, 2 B, 3 B, Zero W, Zero).

Rozšiřující desku s konektory PMOD připojíte jednoduše na 40-zi pinový header Raspberry Pi, který desku i napájí. PMOD HAT můžete napájet i pomocí souosého konektoru s napájecích napětím 5V.Díky kompatibilitě 40-ti pinového Rapsberry Pi konektoru napříč jednodeskovými počítači (Banana Pi, Orange Pi, Nano Pi, ...) můžete tento rozšiřující modul použít i u další jednodeskových počítačů.

Deska podporuje sběrnice SPI, I2C, UART a GPIO. Na desce najdete tři PMOD konektory.

K dispozici i je python knihovna pro tuto rozšiřující desku.

Velikost rozšiřujícího modulu je 65 x 56,5 mm.

Cena desky je 15 USD na e-shopu digilent, k zakoupení je i na RS-Online za 14 GBP.

Novinku původně sdílel Linux Gizmos

Upozornění

Administrátor těchto stránek ani autor článků neručí za správnost a funkčnost zde uvedených materiálů.
Administrátor těchto stránek se zříká jakékoli odpovědnosti za případné ublížení na zdraví či poškození nebo zničení majetku v důsledku elektrického proudu, chybnosti schémat nebo i teoretické výuky. Je zakázané používat zařízení, která jsou v rozporu s právními předpisy ČR či EU.
Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva.
Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ.
10,460,428 návštěv