Sdílejte chiptron.cz na sociálních sítích



RSS feeds

Hiearchie článků

Články: OctopusLab

ESP32 Micropython memory
Připojení externí paměti RAM a SD karty k ESP32, jejich použití v Micropythonu a odzkoušení funkčnosti v emulátoru Linuxového shellu.

ESP32 OctopusLAB shell 2
OctopusLAB (komunitní projekt české společnosti Octopus engine s.r.o.) již několik let vyvíjí hardware a software moduly pro rapid prototyping i výuku. Jedním z nejnovějších a překvapivě použitelných z nástrojů je uPyShell - emulátor linuxové příkazové řádky, který je součástí našeho balení micropython-octopus, který je open-source na našem githubu.

ESP32 OctopusLAB shell 1
V Octopus LAB (sledujte nás na FB) jsme se poslední dobou hodně soustředili na ESP32 ve spojení s Micropythonem. Hledáme limity a možnosti maximálního zjednodušení práce s tímto stále více populárním mikrokontrolérem. Využíváme výborných vlastností Micropythonu (objektové, modulární, file-system…) a v tuto chvíli už trochu na doraz zápolíme s rychlostí i s velikostí paměti RAM i s omezeními dostupných standardních knihoven.

OctopusLab - workshop micropython - 3. díl
- Změny v Micropythonu si vynucují změnu octopus() - Opakování a podrobnější doplnění - LED – nejjednodušší knihovna pro testování - web_server() - Webový editor IDE (integrated development environment) - Některé další vychytávky - Drobné projekty – examples

OctopusLab - workshop micropython - 2. díl
V prvním díle jsme se seznámili s úplnými základy. Například: Vše v Micropythonu je objekt. Deklarace třídy znamená definování metod (funkcí) a properties (vlastností) a následně vytvoření instance objektu a jeho použití. Vyzkoušeli jsme si efektivní práci z konzole (příkazové řádky terminálu) – pomocí TAB (kontextová nabídka metod) a šipek nahoru/dolů (krátká historie příkazů).

OctopusLab - workshop micropython - 1. díl
Toto je první díl ze tří – úvodního kurzu Micropython na ESP32. Nejedná se ani o výuku programování, ani o úzké zaměření na elektroniku. Naší snahou je jednoduchou formou přiblížit aktuální možnosti elegantních a dostupných zařízení. Pokud si po přečtení článku i něco sami vyzkoušíte, určitě vám to přinese víc.

Úvod do octopusLab HW modulů
Během několika posledních let jsme měli možnost setkat se s učiteli, vedoucími elektrokroužků i s mladými zájemci o elektroniku a moderní technologie. Cenově dostupné platformy Arduino nebo Raspberry Pi umožnily mnohým začínajícím vyzkoušet si jednoduché i složitější projekty. Registujeme pár společných znaků „skupinové výuky“:

Upozornění

Administrátor těchto stránek ani autor článků neručí za správnost a funkčnost zde uvedených materiálů.
Administrátor těchto stránek se zříká jakékoli odpovědnosti za případné ublížení na zdraví či poškození nebo zničení majetku v důsledku elektrického proudu, chybnosti schémat nebo i teoretické výuky. Je zakázané používat zařízení, která jsou v rozporu s právními předpisy ČR či EU.
Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva.
Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ.
10,662,258 návštěv