Sdílejte chiptron.cz na sociálních sítíchRSS feeds

Hiearchie článků

Články: BEZmikrokontrolérů

SIM908 - AT příkazy
Pokud již máte vývojový kit SIM908 z našich či jiných stránek, pak tento článek by vám měl nastínit a uvést potřebné AT příkazy pro úspěšnou komunikaci s tímto GSM/GPRS/GPS modulem. Ještě jedno opakování. K modulu musíte mít zapojen mikrokontrolér skrze UART. Tzn. Tx mikrokontroléru (nebo z počítače - např. přes převodník USB - UART) na Rx modulu a naopak. Dostatečný napájecí zdroj (3.2 - 4.6V) a dostatečně dimenzované přívodní napájecí vodiče - proudové špičky až 2A. Relativně dost AT příkazů se shoduje i se SIM900 a podobnými typy.

SIM908 - development board
Pro vytvoření mé diplomové práce bylo nutné vytvořit nějaký vývojový kit s modulem SIM908. Tento modul obsahuje GPS a GSM. Datové přenosy jsou možné skrze GPRS. Deska je navržena jako jednostranná, aby si jí mohli vytvořit bastlíři, kteří nemají možnost si oboustrannou desku vytvořit. Na desce jsou vyvedeny všechny nejdůležitější vývody a vývody, které by se mohli při nějakém bastlení hodit.

Výstražné světlo s NE555 a 4017
Toto výstražné světlo mělo být použito k hlásiči požáru,který jsem si chtěl postavit.

Popis:IO NE 555 "dává" impulsy do IO 4017 ("Johnsův" čítač).Při prvním impulsu se aktivuje výstup Q0,který je připojen k tranzistoru T1 a je ve spínacím režimu. Při druhém impulsu se aktivuje výstup Q1,který není připojen,aby se vytvořil efekt dvojitého bliknutí.

Upozornění

Administrátor těchto stránek ani autor článků neručí za správnost a funkčnost zde uvedených materiálů.
Administrátor těchto stránek se zříká jakékoli odpovědnosti za případné ublížení na zdraví či poškození nebo zničení majetku v důsledku elektrického proudu, chybnosti schémat nebo i teoretické výuky. Je zakázané používat zařízení, která jsou v rozporu s právními předpisy ČR či EU.
Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva.
Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ.
9,424,108 návštěv