Sdílejte chiptron.cz na sociálních sítíchRSS feeds

Oficiální vydání stable verze Arduino IDE 2.0. Co přináší?TiskO Arduino IDE 2.0 se mluví déle než dva roky. Nejrpve se jmenovalo Arduino Pro IDE, poté Arduino 2.0. U tohoto názvu Arduino.cc už zůstalo a začaly se vydávat beta verze, za nějaký čas RC verze (release candidate) a teď tu máme oficiální STABLE verzi.
A v čem si oproti starší verzi 1.8.xx polepšíte?

Automatické formátování kódu. Pokud píšete kód jako čuně, tohle by pro lidi koukající se na váš kód mohlo být hodně přínosné. Arduino IDE 2.0 automaticky formátuje kód. Stačí stisknout Ctrl + T
Před:

Po:


Ladění kódu přímo v Arduino IDE 2.0. Při volbě správné vývojové desky (např. MKR FOX, WAN, Nano 33 IoT a další) si můžete váš kód ladit přímo v Arduino IDE 2.0.

Automatické dokončování kódu. Tahle funkce se opravdu hodí. Arduino IDE 2.0 automaticky dokončí zbylou část názvu funkce, takže vám to ušetří opravdu hromadu času při psaní digitalWrite(2, HIGH); :-)A samozřejmě nemůžu zapomenout na nový vzhled Arduino IDE, rychlou kompilaci kódu a další vychytávky.
Těch vylepšení je samozřejmě více a najdete je na https://docs.arduino.cc/software/ide-v2.

Arduino IDE 2.0 je ke stažení na https://www.arduino.cc/en/software
Github: https://github.com/arduino/arduino-ide


Upozornění

Administrátor těchto stránek ani autor článků neručí za správnost a funkčnost zde uvedených materiálů.
Administrátor těchto stránek se zříká jakékoli odpovědnosti za případné ublížení na zdraví či poškození nebo zničení majetku v důsledku elektrického proudu, chybnosti schémat nebo i teoretické výuky. Je zakázané používat zařízení, která jsou v rozporu s právními předpisy ČR či EU.
Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva.
Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ.
8,906,574 návštěv