Sdílejte násRSS feeds

10 IoT softwarových platforem o kterých byste měli vědětTiskJste-li IoT vývojář nebo se o IoT zajímáte, pak se koukněte na bezpočet IoT softwarových platforem s kterými můžete vyvíjet.

http://www.gadgetronicx.com/10-best-iot-software-platforms/

Výroba DPS bez nažehlení nebo osvitkyTiskVyrobit si plošný spoj můžete nejrůznějšími způsoby. Některé jsou jednodušší jiné složitější, ale přesnější. Co si ale takhle vytisknout předlohu na fotopapír a přitisknout jí na plošný spoj?
Ano, i takhle jednoduché to může být.
Vytisknete předlohu na laserové tiskárně, plošný spoj oříznete, začistíte a důkladně očistíte, smícháte 3/11 acetonu a 8/11 ethylalkoholu (líh).
Na plošný spoj nanesete několik kapek...

Atmel ultra-low power platform pro IoT a wearable zařízeníTiskAtmel představila na CES 2016 novou ultra-low power platformu pro IoT a wearable zařízení.
Platforma obsahuje ultra-low power mikrokontrolér z rodiny SAM L21, který je založen na ARM® Cortex® -M0+ běžící až na 48MHz s až 256KB embedded Flash a 40KB SRAM. Spotřeba je <35µA/MHz.
Mezi další důležité komponenty patří Atmel® BTLC1000 ...

Wyzbee™ - IoT platformTiskChcete vytvořit vlastní IoT síť zařízení ve vašem domě? Možná chcete použít ESP8266 nebo ESP32 nebo prostě něco podobného.
Raději si přečtěte tuto novinku.
The Wyzbee™ je nová IoT platforma s Redpine’s Wireless Secure MCU (WiSeMCU™) s multi-protocol wireless modulem poskytujícím Wi-Fi, Bluetooth 4.1, a ZigBee připojení, six-axis inerciální sensor sensor, infračervený přijímač, debug port, tlačítky, LEDky, USB porty, a WyzBee™ THING™ rozšiřující konektor.

několik vlastností MCU:
ARM Cortex-M4F procesor, běžící na frekvenci až 160 MHz
1MB on-chip flash program paměť s flash akcelerátorem a 32KB pracovní flash pamětí
128 KB SRAM
...

IQRF Wireless Challenge II: soutěž o nejlepší bezdrátovou aplikaciTiskIQRF Alliance vyhlašuje druhý ročník soutěže IQRF Wireless Challenge o nejlepší aplikace využívající bezdrátovou technologii IQRF a nabízí odměny v hodnotě přes 100 000 Kč.

Soutěž je otevřena od 1. 11. 2015 do 30. 4. 2016. Soutěžní projekty mohou vytvářet jednotlivci i celé týmy. Soutěžící mají jako podporu možnost koupit IQRF vývojové nástroje se slevou až 65 %. Finálové klání nejlepších projektů bude probíhat formou interaktivního veletrhu v dubnu 2016.

http://www.iqrf.org/contest/

Porovnání SBC podobných Raspberry Pi ZeroTisk

Porovnání SBC podobných Raspberry Pi Zero:
Raspberry Pi Zero, CHIP computer, Orange Pi One & Lite, NanoPi 2, Odroid-C0

Orange Pi One a Lite - alternativa k #Pizero a CHIP computerTiskSBC jsou stále menší a levnější. Prvním z nich byl CHIP computer, velmi populární SBC s WiFi připojením. Potom RASPBERRY PI FOUNDATION vydalo Raspberry Pi Zero - Pizero. Všichni očekávají až bude pizero na skladech (ve větších množstvích) a právě v tento moment přichází Orange Pi Lite a One. Velký rival Pizero a CHIP computer.

Můžete si vybrat mezi dvěma verzemi Orange Pi - A (Lite) a B (One).
Obě verze obsahují:
...

Řídící jednotka pájecí stanice - ATMega8TiskCena pájecích stanic je velmi nízko a tak si dost často můžete říct, že se výroba nevyplatí.
Možná máte pravdu, možná ne. Jestliže si chcete postavit vlastní pájecí stanici, nejvíc práce dá návrh a programování digitálního řízení mikropájky.
Tento projekt vám může stavbu velmi výrazně urychlit.
O celé řízení se stará mikrokontrolér ATMega8. Regulace výkonu je prováděna skrze PWM z mikrokontroléru...

JaguarBoard: Intel Atom x86, Windows 10, 1GB DDR3L, 16 GB eMMCTiskSe SBC (single board computer) se před nedávnem roztrhl pytel a popularita SBC stále pokračuje.
Kromě ARM procesorů se do popředí dostávají i procesory firmy Intel - x86.
Dalším projektem na kickstarteru je JaguarBoard. SBC založeno na procesoru Intel s architekturou x86.
Podporovanými operační systémy jsou Windows 8.1/10, Ubuntu, Fedora, Debian či Android.
...

LattePanda - Windows 10, Arduino microcontroller, Quad core, 2/4GB RAM, 32/64GB eMMC, BlueTooth 4.0, WiFi, USB3.0TiskLattePanda - jméno projektu SBC (single board computer) na kickstarteru.
Jaké jsou vlastnosti LattePanda?
Plná podpora Windows 10.
LattePanda obsahuje Intel Cherry Trail Quad-core at 1.8GHz, 2 - 4 GB DDR3L RAM, 32 - 64 GB eMMC. Jedno USB 2.0, jedno USB 3.0. Na desce dále naleznete WiFi a BlueTooth 4.0.
LattePanda obsahuje také Arduino kompatibilní mikrokontrolér ATMega32U4 a Arduino konektor.

USB-UART převodník s FT230XS a externím 3.3V napájenímTisk

Můžete si koupit nepřeberné množství typů USB-UART převodníků například s FT232, CH340 or CP2102. Některé z USB-UART převodníků mají výhody jiné zase nevýhody. Některé čipy neobsahují ovladače uvnitř kernel (linux) nebo ve windows. Jiné zase mají problém s vyššími přenosovými rychlostmi.Chtěl jsem si navrhnout vlastní převodník a tak jsem si vybral jiný čip pro konverzi mezi USB a UART.DPS je navržena tak, aby jí mohli vytvořit i začátečníci, protože je navržena jako jednostranná DPS s několika propojkami.Vybral jsem si čip od FTDI chip. FT230XSČlánek naleznete zde:http://chiptron.cz/articles.php?article_id=79

50 nejzajímavějších desek za rok 2015 - Atmel, Arduino, SAMTiskV odkazu níže naleznete 50 nejzajímavějších desek za rok 2015 z pohledu firmy Atmel.
Mezi vybrané nemůže chybět Arduino Zero, Arduino Wi-Fi Shield 101, Adafruit METRO 328, Tessel 2, Arduino GEMMA nebo také méně známé jako jsou Adafruit Bluefruit LE Micro, pico-Platinchen, Piccolino nebo Neutrino.
Dále ...

Roseapple Pi - Quad-core Cortex A9, 2 GB DDR3 DRAM, USB 3.0TiskExistence Roseapple Pi není žádnou novinkou, ale pokud někdo o tomto single-board computer neslyšel, tak tady přinášíme krátké info:
Quad-cores ARM Cortex-A9 (28nm)
2GB DDR3 DRAM
PowerVR SGX544 GPU
microSD slot up to 64GB
Support 4GB ~ 64GB eMMC storage (option)
USB 3.0 type A...

ARM - Cortex-M5?Tisk

Ako ďalej s mikrokontrolérmi, ARM? Ďalší pokrok je v znamení bezpečnosti pod príhodnou zámienkou IoT.

Čítať viac...

PINE64 - single board computer s 64 bit quad-core CPUTiskBylo nebylo... Tak začíná příběh designerů a vývojářů PINE64. Konkurent Raspberry Pi, Banana Pi nebo Orange Pi je tady!
Proč? Protože:
Můžete připojit modul s Bluetooth 4.0 and 802.11BGN.
PINE64 obsahuje 64bit quad-core ARM A53 až na 1.2GHz,Dual Core Mali 400-MP2 GPU, až 1Gbit ethernet, 512 MB nebo 1GB DDR3 RAM...

Arduino Tian - arduino.orgTiskNová verze Arduino desek je zde - Arduino Tian. Pokud vám ATMega328 už nestačí asi je načase to změnit.
32-bit Cortex M0 - SAMD21, s 560MHz a AR9342 IEEE802.11n 2x2 2.4/5 GHz Wi-Fi modul.
Tian je také vyráběn s 4GB eMMC pamětí.
Více informací...

Wio Link and RedBear Duo - kickstarter.comTisk

IoT (Internet Of Things), toto slovo je populární v celém světě. Proč? Protože můžete ovládat vaše zařízení odkudkoli skrze internet.
Pokud jste vývojářem a chcete si vyrobit vlastní chytré zařízení, možná budete potřebovat modul pro bezdrátové připojení.
Na kickstarter.com se objevily hned dva zajímavé projekty, které vám právě v tomhle mohou pomoci...

PROGRAMINO - IDE pro ArduinoTisk


chiptron.cz, jako první, má oficiální vydání nového vývojového studia (IDE) pro Arduino.
Prohlédněte si jak vypadá a co vás čeká.
Design studia je velice povedený, moderní vzhled v kombinaci s množstvím nastavení je velice dobrým předpokladem pro úspěch tohoto studia pro arduino.
Jak můžete vidět na obrázku, studio je rozděleno na několik částí. V levém horním rohu to je "Project Explorer", v dolním pak "Object Explorer". Uprostřed...

Raspberry Pi Zero #pizero za 5$TiskJak jsme vás informovali na google+, facebook i twitter, Raspberry Pi má novou verzi - Zero (pizero).
Deska o rozměrech 65 x 30 mm obsahuje BCM2835 (1GHz ARM11), 512MB LPDDR2 SDRAM, micro-SD card slot, mini-HDMI socket a 40-pin ...

Upozornění

Administrátor těchto stránek ani autor článků neručí za správnost a funkčnost zde uvedených materiálů.
Administrátor těchto stránek se zříká jakékoli odpovědnosti za případné ublížení na zdraví či poškození nebo zničení majetku v důsledku elektrického proudu, chybnosti schémat nebo i teoretické výuky. Je zakázané používat zařízení, která jsou v rozporu s právními předpisy ČR či EU.
Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva.
Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ.
5,509,438 návštěv