Sdílejte chiptron.cz na sociálních sítíchRSS feeds

Hiearchie článků

Články: Komerce

Elektronika opravdu pro každého – pájení pro začátečníky a jak pájet elektroniku?
V první části článku jsme již probrali rozdíly mezi analogovou a digitální elektronikou, představili jsme také seznam zařízení a materiálů, které stojí za to koupit při plánování svých prvních projektů. Pokud jsme tedy již připraveni k práci, pak je namístě přejít k činům. Začněme pájením.

Způsoby chlazení elektronických zařízení
Efektivní chlazení elektronických zařízení vyžaduje nejen výběr správného řešení, ale také jeho sladění z hlediska účinnosti a technických parametrů. Výrobci nabízejí řešení přizpůsobená specifickým potřebám a velmi přísným požadavkům. V tomto článku se seznámíme s řešeními dostupnými na trhu a poukážeme na jejich nejsilnější stránky.

Kondenzátory MLCC – konstrukce a princip činnosti?
Podívejte se, jak fungují kondenzátory MLCC a jaké jsou jejich výhody.

Tiskové struny pro 3D tisk – typy, vlastnosti a použití v prototypování. 3D tisk v elektronice a průmyslu.
Tiskové struny pro 3D tisk jsou termoplastické materiály používané k tisku trojrozměrných objektů nanášením roztaveného materiálu 3D tiskárnou. Jsou k dispozici v různých typech a barvách z materiálů, jako je ABS (akrylonitrilbutadienstyren), PLA (polylaktid), PET (polyethylentereftalát), nylon a mnoho dalších.

Modulové ovladače krokových motorů od firmy Pololu
DRV8434S firmy TI je ovladač krokového motoru s rozlišením až 1/256 kroku. Provozní proud na fázi motoru činí 1,2 A a maximální okamžitá intenzita může dosáhnout až 2 A – tyto parametry jsou dosaženy bez nucené cirkulace vzduchu, není nutný žádný chladič. Ovladač má integrovaný systém detekce znehybnění osy a používá algoritmus řízení zvlnění, který umožňuje přísnou regulaci úrovně proudu a zvýšení účinnosti motoru.

Vývojová platforma Curiosity Nano od společnosti Microchip
V posledních letech jsou stále populárnější integrované platformy vybavené mikrokontroléry (nejznámější značkou je zde pravděpodobně Arduino). Díky všeobecné dostupnosti a široké podpoře od výrobců a komunity uživatelů se jedná o snadno naučitelné, všestranné vývojové nástroje. V profesionálních podmínkách, např. v procesu prototypování mobilních zařízení, je však nevýhodou těchto produktů omezený počet podporovaných systémů.

Napájecí zdroje pro LED osvětlení od Mean Well
Napájení LED osvětlení vyžaduje zajištění konstantní intenzity proudu, který proudí konektorem diody nebo soustavou diod. Tato podmínka musí být splněna bez ohledu na hodnotu prahového napětí svítící diody, které se bude měnit s teplotou konektoru. Pouze v nekomplikovaných signalizačních systémech může být LED napájeno prostřednictvím rezistoru omezujícího proud, ale použití takového řešení u osvětlení může výrazně omezit jeho životnost.

Vodotěsné konektory a pouzdra (IPx8, IPx9)
Každé elektronické zařízení vyžaduje určitou ochranu. Úroveň této ochrany závisí na použití daného zařízení a na místě, kde bude použito. Například zařízení spotřební elektroniky, která máme doma, nemusí být tak chráněna před prachem a vodou jako externí monitorovací kamery.

Arduino – komunikace pomocí sítě Ethernet
Přečtěte si, jak používat platformu Arduino ve svých sítích IoT a IIoT.

PCB – jak se připravit na práci s deskou plošných spojů?
Zjistěte, jak začít pracovat s PCB deskami ve vaší provozovně nebo dílně.

Mikrokontroléry Mikrochip pro řízení elektromotorů
Široké portfolio 32bitových mikrokontrolérů PIC® je rozděleno do několika rodin, z nichž každá se vyznačuje sadou specifických funkcí. Nejnovější je rodina PIC32CM „MC“, kde „MC“ znamená motor control“. Jedná se o řízení práce motorů, protože hlavně pro tento účel jsou určeny.

Arduino Pro – nekonvenční a snadná cesta k úspěchu aplikace IoT. Nová řešení Arduino pro aplikace IoT a Průmysl 4.0.
Platforma Arduino získala ve světě obrovskou popularitu. Zpočátku byla spojována především s amatérskými a zájmovými aplikacemi, ale postupem času si také získala uznání profesionálů. Nejdůležitější předností řešení, které Arduino, je to, jak snadné je ujít cestu od nápadu k aplikaci.

Hallovo čidlo – jak zkontrolovat jeho fungování?
U většiny oblíbených aplikací se Hallova čidla používají jako bezkontaktní spínače. V této funkci jsou obvykle používané systémy v pouzdrech se 3 nožičkami, které obsahují kompletní obvody pro kondicionování signálu s dvoustavovým výstupem. Takže není to jen senzor, ale i Hallův přepínač. Takový systém lze snadno zkontrolovat, pokud známe jeho typ. Máme-li co do činění s neidentifikovaným prvkem, musíme mít alespoň minimální znalosti o tom, jak funguje Hallovo čidlo, abychom mohli zkontrolovat jeho fungování. V článku vám poskytujeme souhrn nezbytných informací.

Arduino, čili mikrokontroléry pro každého
Každý elektro nadšenec přinejmenším slyšel o Arduino, které získalo obrovskou popularitu díky svým jedinečným vlastnostem. Společnost, kterou založili a vytvořili nadšenci, určuje dnes standardy konektorů a distribuce signálů velkým korporacím – výrobcům mikrokontrolérů nebo vyhodnocovacích desek. Co je Arduino a proč se stalo neformálním standardem ve vzdělávání a prototypování?

Spolehlivé a rychlé zapojení bez šroubku
Technologii pružinové svorky převzali a zvládli prakticky všichni výrobci svorkovnic. Výjimkou není ani náš tradiční partner v této oblasti, firma Euroclamp. Vedle dominantní nabídky klasických šroubových svorkovnic do plošného spoje tu najdeme i základní sortiment bezšroubových svorkovnic a konektorů.

Technologický průlom v optických PM senzorech
Senzor aerosolových častíc (PM) Sensirion SPS30 používá inovativní technologii, která udržuje prach mimo citlivé části a zabraňuje jeho akumulaci. Tato technologie spolu s vysoce kvalitními a dlouhodobě stabilními komponenty umožňuje přesné měření po dobu více než 8 let nepřetržitého provozu 24 hodin denně bez čištění a/ nebo údržby.

Proč používat odolné tablety AAEON
Jsou spolehlivé, odolné, můžete je používat i v rukavicích. Jsou navrženy pro práci ve venkovním prostředí např. při servisu a údržbě průmyslových zařízení, ve stavebnictví, dopravě, logistice a skladování. Vyzkoušejte si jeden z nabízených typů zdarma a přesvědčte se sami.

UCS - krabička, která se přizpůsobí Vašim potřebám
Phoenix Contact přináší na trh unikátní sérii krabiček pro elektroniku. Systém UCS nabízí modulární design, bohaté příslušenství a jednoduchou montáž DPS jakéhokoliv tvaru.

Malá, ale výkonná interní anténa
Mimo automobilů se většina věcí zmenšuje, platí to i pro antény. 2JE18 je anténa s rozměry pouhých 40 x 7 x 3 mm. Je určena pro povrchovou montáž přímo na DPS, díky vynikajícím parametrům pro použití v IoT zařízeních.

Připojte svůj senzor spolehlivě
Pomocí kabelu s jedním zalitým senzorovým konektorem značky Lumberg Automation a s volným koncem pro aktuátory a senzory si ušetříte polovinu Vaší práce.

Upozornění

Administrátor těchto stránek ani autor článků neručí za správnost a funkčnost zde uvedených materiálů.
Administrátor těchto stránek se zříká jakékoli odpovědnosti za případné ublížení na zdraví či poškození nebo zničení majetku v důsledku elektrického proudu, chybnosti schémat nebo i teoretické výuky. Je zakázané používat zařízení, která jsou v rozporu s právními předpisy ČR či EU.
Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva.
Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ.
10,196,456 návštěv