Sdílejte chiptron.cz na sociálních sítíchRSS feeds

Hiearchie článků

Články: Vše ostatní / others

OLED display 0.96" - SPI a I2C
Koupil jsem si tento hezký 0.96" OLED, který dokáže komunikovat pomocí tří nebo čtyř-drátového SPI nebo I2C sběrnici. Z výroby je display zapojen pro čtyř drátovou SPI komunikaci. Pro I2C komunikaci musíme přepájet několik odporů a znát I2C adresu zařízení.

Nástroje, udělátka a pomocníčci
Ať už bastlíte chvíli nebo nějaký čas, vždy vám začne při bastlení scházet něco, co byste opravdu potřebovali, ale nikdo to neprodává. Buď to nikoho nenapadlo vyrábět nebo by to udělátko bylo asi jenom pro vás. Tento článek by měl ukázat, co všechno se mi za ta léta bastlení hodilo nebo se hodilo to někomu jinému.

The Model Craft Collection - Pick&Place Tool
Neměl jsem v úmyslu před zakoupením této pomůcky dělat nějakou recenzi, ale když jsem horko těžko hledal nějakého českého prodejce, zjistil jsem, že ani neexistuje nějaká recenze tohoto užitečného nástroje. Musím uznat, že najít českého/slovenského prodejce je vážně složité. Osvědčený ebay nabízí pouze objednání z UK 280 Kč výrobek + cca 330 Kč poštovné. Ale po chvíli googlení jsem našel českého dodavatele - http://kitman.eprodavac.cz/ za 270 Kč + doprava (v době vydání recenze).

Electronica 2014 Mnichov
Krátký článek s fotografiemi z veletrhu Electronica 2014 v Mnichově. Kdo co nabízel a kdo co ukázal. Raspberry Pi B+ a A+, BitScope, Osciloskopy, simulátory elektronických zapojení, Spektrální analyzátory, MultiSim, LaunchPad MSP430, STM Nucleo, BeeProg, Oculus Rift, Atmel AVR

Nákup na farnell.com přes rothsware.cz
Chcete si nakoupit na http://farnell.com? Zkuste objednávku zadat přes oficiální distributora http://rothsware.cz/ . Naprostá spokojenost.

Code Composer™ Studio v6 - recenze/review
Krátká recenze na nově vydanou verzi vývojové studia od Texas Instrument - Code Composer™ Studio (dále jen CCS) v6 oproti starší verzi 5. <#EN>This is short review about the new version of Code Composer™ Studio (next only CCS) - version 6 opposite version 5.

19 vývojových kitů do 1000Kč přímo od výrobců / 19 development boards to 30£ from manufacturer
Seznam zajímavých vývojových kitů (development board) přímo do firem jako jsou Atmel, NXP, ST Microelectronics, Texas Instruments, Microchip a Freescale do 1000Kč (podle farnell.com). Je zde zmíněna výbava kitů a u některých produktů i periferie samotného mikrokontroléru. Naleznete zde vývojové kity jako ATMEGA1284P-XPLD, MSP-EXP430G2, EK-TM4C123GXL, STM32F429I-DISCO, LFEBS12UBLAB, FRDM-KL46Z, FUBARINO MINI CHIPKIT, LPCXPRESSO a spoustu dalších. Jsou tu vývojové kity pro 8bit, 16bit i 32bit mikrokontroléry. Pokud kliknete na obrázek, budete přesměrování na eshop, kde ho můžete zakoupit. <#EN>This is list of development boards from company as Atmel, NXP, ST Microelectronics, Texas Instruments, Microchip and Freescale to 30£ (by farnell.com). In this article is written overview a products and periphery of some microcontrollers. You can find development boards as ATMEGA1284P-XPLD, MSP-EXP430G2, EK-TM4C123GXL, STM32F429I-DISCO, LFEBS12UBLAB, FRDM-KL46Z, FUBARINO MINI CHIPKIT, LPCXPRESSO and more others. There are the development boards for 8bit, 16bit and 32bit microcontrollers. If you click on picture, you will be redirected on eshop, where you can buy it.

Upozornění

Administrátor těchto stránek ani autor článků neručí za správnost a funkčnost zde uvedených materiálů.
Administrátor těchto stránek se zříká jakékoli odpovědnosti za případné ublížení na zdraví či poškození nebo zničení majetku v důsledku elektrického proudu, chybnosti schémat nebo i teoretické výuky. Je zakázané používat zařízení, která jsou v rozporu s právními předpisy ČR či EU.
Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva.
Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ.
8,177,176 návštěv