Shoutbox

Pro přidání zprávy se musíte přihlásit.

27-06-2019 12:54
ESP32 v IDF se dá programovat v PlatformIO Úsměv

28-04-2019 22:48
Hm, nenašel jsem...

26-04-2019 18:00
Nevíte někdo v čem programovat ESP32 - IDF pod Win bez příkazové řádky?

16-04-2019 11:17
Ahoj vespolek, bavím se čtením signálu pro modelářské servo pomocí Microchip PIC s použitím CCP (capture every edge). ... a-ha, text je omezen na malou délku ...

09-04-2019 01:36
Prosim zahlasujte za moje projekty v Hackaday prize 2019 https://hackaday..
..cker/13133
Diky moc Mrknutí

23-02-2019 16:38
Už jsem ho našel Úsměv Ten zelený zákal je sviňa.

Sdílejte násRSS feeds

CHIP - 9$ single-board computerTisk

Asi si říkáte, co je to za hloupost. Já taky...
Ale na kickstarter.com se objevil jednodeskový minipočítač s názvem CHIP (jako Raspberry Pi a podobné) za pouhých 9$. A výkonu má nazbyt. 1GHz A13 ALLWINNER, 512MB RAM a 4GB NAND flash. Na tuto cenu to není žádné ořezávátko.

A co více, k připojení k internetu využívá WiFi modul 802.11b/g/n, Bluetooth 4.0. K dospozici má i USB a výstup na audio.
Na tomto zařízení běží OS debian. Pokud chcete ...

<#EN>
It's not funny. Really, single-bord computer costs $9.
The website kickstarter.com shares project of single-board computer - CHIP (as Raspberry Pi) which costs $9. Doesn't have poor performance.
1GHz A13 ALLWINNER, 512MB RAM and 4GB NAND flash. And more one USB, WiFi 802.11b/g/n and Bluetooth 4.0.

Do you want ...

Raspberry Pi + Arduino + Bluetooth 4.0 + WiFi + Accelerometer + Magnetometer + Digital Gyroscope = UDOO NEOTisk


UDOO NEO je low-cost jednodeskový počítač (podobný jako Raspberry Pi nebo Banana Pi) založený na FreescaleTM i.MX 6SoloX. Jedná se o ARM® Cortex®-A9 a Cortex-M4 s kompatibilními konektory Arduino.
Na kickstater.com slaví opravdu veliký úspěch. Mělo být vybráno $15000 a do dnešního dne se vybralo skoro $109 000 a zbývá 34 dní do konce. A čím se odlišuje?
Arduino kompatibilní vývody, 3-axis akcelerometr, 3-axis gyroskop, 3-axis magnetometr, připojení k internetu pomocí WiFi802.11b/g/n, Bluetooth 4.0 Low Energy. A dále:

512MB nebo 1GB DDR3 RAM (v Plus verzi)
...

<#EN>

UDOO NEO is an open hardware low-cost computer equipped with a FreescaleTM i.MX 6SoloX applications processor for Android and Linux.
The processor embeds an ARM® Cortex®-A9 and Cortex-M4 microcontroller which makes the board compatible with the Arduino environment allowing high performance at a low price.
Arduino compatible pinouts, 3-axis accelerometer, 3-axis digital gyroskope, 3-axis magnetometer, WiFi802.11b/g/n, Bluetooth 4.0 Low Energy.

512MB or 1GB DDR3 RAM (Plus version)
...

Raspberry Pi 2, Windows 10 IoTTisk

Po zveřejnění modelu Raspberry Pi 2 bylo uvedeno, že Windows 10 bude podporovat i tuto platformu. Nyní se tak stalo. Byl zveřejněn build Windows 10 IoT podporující Raspberry Pi 2 (a MinnowBoard Max a Intel Galileo). A co více, Microsoft vydal opravdu hezkou řádku vzorových ukázek použití Windows 10 IoT s nejrůznějšími obvody. Blikání? Žádný problém. A co takhle akcelerometr. SPI a display. Nebo si můžete napsat nějakou konzolovou app.

Další vzorové příklady naleznete ...

<#EN>After publication of Raspberry Pi 2 Microsoft wrote that its Windows 10 will be support this platform. Now, coming Windows 10 IoT which supports Raspberry Pi 2 (and MinnowBoard Max and Intel Galileo). And more, Microsoft posted a lot of sample programs with Windows 10 IoT with other IC. Blnking? No problem. And accelerometer. SPI and display. Or you can write own concole app.

Other samples find on this ...

Onion Omega - Tiny dev board with Linux & WiFiTiskS opravdu velkým kladným ohlasem na serveru kickstarter.com se setkal projekt Onion Omega. Během několika dnů bylo vybráno téměř 200 000$, kdy výrobci stačilo pouhých 15 000$. A výběr příspěvků bude ještě necelých 14 dní.
A co ten Onion Omega vlastně je?
Je to opravdu velmi malý a kompaktní single-board computer s bezdrátovým připojením WiFi. Ale trochu jeho parametrů:
Dimensions: 28.2mm x 42mm (1.1" x 1.7")
CPU: Atheros AR9331 400MHZ MIPS 24K
RAM: 64MB DDR2 400MHz
Flash: 16MB
WiFi: 802.11b/g/n 150Mbps
Ethernet: 100Mbps
GPIO: 18
USB: USB 2.0, Supports additional USB Hub
Power: 3.3V
Antenna: PCB Antenna w/ uFL Connector
Power Consumption: 0.6W

Asi vás překvapila velikost RAM popřípadě FLASH, ale žádný strach. Na Onion Omega běží ořezaný Linux. Který ani na tomto stroji neztrácí dech.
Onion je Arduino kompatibilní a poběží vám na něm ...

<#EN>


Onion Omega is very popular project at the kickstarter.com. 3200 backers helped almost $ 200,000 and this is not end.
What is Onion omega?
It's tiny developmend board with Linux and WiFi.
Dimensions: 28.2mm x 42mm (1.1" x 1.7")
CPU: Atheros AR9331 400MHZ MIPS 24K
RAM: 64MB DDR2 400MHz
Flash: 16MB
WiFi: 802.11b/g/n 150Mbps
Ethernet: 100Mbps
GPIO: 18
USB: USB 2.0, Supports additional USB Hub
Power: 3.3V
Antenna: PCB Antenna w/ uFL Connector
Power Consumption: 0.6W

The amount of memory isn't big, but Linux which is running on Onion Omega isn't slower. Onion is Arduino-compatible and you can ...

VISUINO - grafické programování Arduina / graphical programming of ArduinoTiskFirmy se snaží přilákat co nejvíce lidí k programování popřípadě programování zjednodušit. Výsledkem toho může být i tento návrhový software čistě založený na grafickém "klikátku". Vyberete si funkční blok, který bude reprezentovat nějakou funkci a ten propojíte s jiným blokem. Výsledkem je funkční kód, který jenom nahrajete do Arduino.
Program není momentálně ke stažení, ale tento krok se očekává v řádech týdnů.
Program bude podporovat OS Windows a následně i Mac a Linux.
Jsou podporovány Arduino verze od Due, Leonardo přes Mega, Nano či Mini až po Yum, Pro, nebo LilyPad.
Na následujícím ...

<#EN>


"The components found in the Visuino software represent their hardware components and you will easily be able to create and design your programs using drag and drop. No equipment or hardware is needed to run the software in design mode. Once you have completed the design, you can connect Arduino board upload and run it.

For those people who are not strong on writing code ..."


Základní zabezpečení linux serveru / How to secure linux serverTisk


Rád bych hned na začátek uvedl, že nejsem profesionál v oboru bezpečnosti, ale rád bych zde zveřejnil článek pojednávající o základním zabezpečením linux serveru. Článek vychází z nastudované literatury a tak nějak i ze zkušeností.

Příchodem Raspberry Pi, Cubieboard nebo Banana Pi se rozmohla možnost mít doma i vlastní server. Ano, zní (a je) to naprosto super, mít vlastní stránky u sebe na serveru a pokud máte veřejnou IP adresu, nic vám nebrání se dostat na vaše stránky i z jiné, než lokální sítě. S tímto počinem ale přicházejí i rizika a nejsou vůbec malá. Ve světě internetu existují stovky, tisíce, milióny robotů zkoušející se dostat na nejrůznější servery a stejně tak i lidé, kteří to chtějí zkusit sami.
Další částí možných útočníků jsou sousedi, kteří to mohou zkusit také - student střední nebo i základní školy chce "hacknout" všechno :-)

Vycházejme z modelové situace, aby to vysvětlování bylo alespoň trochu účelné (mnoho informací lze však převést i na jiné situace).
Máme doma server s Raspberry Pi (Banana Pi, BeagleBone, Cubieboard aj.) a nainstalovaným OS Raspbian (Cubian, Debian, Ubuntu, arcOS aj). Zabezpečení samotných stránek je jedna věc, druhá je přístup do serveru.

http://chiptron.cz/articles.php?article_id=68

<#EN>

I would like to tell you that I'm not prefessional in security, but i would like to show you article about basic security of linux server. Sources for this article is my own experinces and literature search.

With distribution of single-board computers as Rasberry Pi, Banana Pi, Cubieboard was created possibility to have own server at the home. Yes, it's amazing and if you have public IP address, you can connect from anywhere. You have to think for possible dangerous and these dangerous aren't negligible. In the world of internet exists a lot of robots which want to give access to your server.
Other atackers can be neighbors. Yes, student of primary school or high school want be hacker - they want hack everything :-)

We have a model situation (It will be easier to explain).
We have server with Raspberry Pi (Banana Pi, BeagleBone, Cubieboard etc.) with OS Raspbian (Cubian, Debian, Ubuntu, arcOS etc.). The security of websites is one security problem, the second security problem is access to the server.

http://chiptron.cz/articles.php?article_id=68

Samba - Raspberry Pi, Cubieboard, Banana Pi, Linux, Windows, Raspbian, CubianTisk

Chtěl jsem si na cubieboard vytvořit jednu partition, kterou si budu sdílet skrze sambu (samozřejmě lze také sdílet externí hard disk nebo flash disk). Skrze samba můžete sdílet i pouze jednu složku. V následujícím návodu vám popíši jak.
Tento návod můžete použít i pro další systémy jako raspbian, cubian, debian, ubuntu nebo jiných distribucích linuxu, které rozběhnete na Raspberry Pi, Cubieboard, Banana Pi nebo jiném zařízení.

Pokud chcete sdílet jenom jednu složku, máte jednodušší práci. Pokud chcete sdílet prostor na USB flash disku, hard disku nebo SD kartě, pak je práce o trochu složitější. Já chtěl přímo na SD kartě. Proto jsem vyndal SD kartu a v počítači zapnul GParted a vytvořil si FAT32 partition. Proto následují návod bude pro tento konkrétní případ. S menšími změnami ho můžete použít i na jiné použití.

http://chiptron.cz/articles.php?article_id=67

<#EN>
I wanted to share storage on my cubieboard through samba. You can use this tutorial for other storage media. For example SD card, HDD, Flash disk or something else. You can share only one file too. This tutorial can be used for other operating systems as raspbian, cubian, debian, ubuntu or other distribution of linux. These systems running in the Raspberry Pi, Cubieboard, Banana Pi or other devices.

If you want to share only one file, the process is easier. I wanted to share partition of SD card. I needed GParted for partition of SD card. Shared partition is FAT32 system.

http://chiptron.cz/articles.php?article_id=67

Dropbox pro Raspberry Pi, CubieBoard, Banana Pi a dalšíTisk

Chcete mít Dropbox na Raspberry Pi, CubieBoard, Banana Pi a dalších jednodeskových počítačích?
Pak zkuste Dropbox Uploader. Jednoduchý shell script pro nahrávání, stahování souborů a složek, vytváření složek a mnoho dalšího.
Zde je jednoduchý návod:

http://chiptron.cz/articles.php?article_id=66

<#EN> Dropbox client for Raspberry Pi, CubieBoard or Banana Pi.

http://chiptron.cz/articles.php?article_id=66

Banana Pi M2 a M1+Tisk


I oblíbený Banana Pi reaguje na zveřejnění Raspberry Pi 2 verzí M2.
Vylepšeními jsou změna procesoru za ARM® Cortex™-A7 quad-core 1GHz (původně Dual-Core), změna grafického čipu PowerVR SGX544MP2 místo ARM Mali400MP2, přidání dalších dvou USB2.0 (celkem 4), přidání sluchátkového výstupu a nakonec přidání WiFI on-board modulu. Tím všechna vylepšení končí.
1GB DDR3 RAM zůstává stejně jako 10/100/1000 Ethernet, HDMI a LVDS video výstupy jsou zachovány. Co ale verze M2 ztratila je SATA, SATA byl nahrazen ...

<#EN>

Favorite Banana Pi reacts to showing Raspberry Pi 2 with his M2.
The features are change of the processor for ARM® Cortex™-A7 quad-core 1GHz (originally Dual-Core), change of the GPU for PowerVR SGX544MP2 (originally ARM Mali400MP2), adding another two USB2.0 (total 4), adding earphone and adding WiFi on-board module. That's all.
1GB DDR3, 10/100/1000 Ethernet, HDMI and LVDS video output are same as version M1. Version M2 lost SATA connection because SATA was replaced ...

miniSpartan3 - Xilinx Spartan 3ATisk


Chcete-li se naučit "programovat" FGPA, pak můžete začít s tímto vývojovým kitem miniSpartan3.
Jak název napovídá, deska je založena FPGA Xilinx Spartan 3A XC3A50 nebo XC3A200.
XC3A50 obsahuje 50 000 logických elementů, XC3A200 obsahuje 200 000 logických elementů.
FPGA obsahuje ...

<#EN>

If you want learn with FPGA, you can begin with development board miniSpartan3.
This board is based on FPGA Xilinx Spartan 3A XC3A50 or XC3A200.
XC3A50 contains 50 000 logic gates, XC3A200 contains 200 000 logic gates.
FPGA contains ...

STM32F446Tisk


Po nedávném představení mkrokontroléru STM32L476, který máme jako první osazen i ve vývojové desce Nucleo, přichází nový typ. Tentokrát z řady F.
Mikrokontrolér je založen na ARM Cortex M4 a dosahuje výkonu až 225DMIPS při frekvenci 180MHz. Mikrokontrolér může být taktován až 180MHz, je vyroben 90nm technlogií a spotřeba je cca 200/uA/MHz. Ve STOP modu typicky 50uA.
Mikrokontrolér obsahuje 3 half-duplex I2S, 2x serial audio ...

<#EN>

The company ST showed a new microcontroller STM32L476, which we have soldered in Nucleo development board . Now, ST shows STM32F446.
The microcontroller is based on ARM Cortex M4 to achieve leading performance of 225 DMIPS at 180MHz.
At 180 MHz, the STM32F446 delivers 225 DMIPS/608 CoreMark performance executing from Flash memory, with 0-wait states thanks to ST’s ART Accelerator. The DSP instructions and the floating point unit enlarge the range of addressable applications.
ST’s 90 nm process, ART Accelerator and the dynamic power scaling enables the current consumption in run mode and executing from Flash memory to be as low as 200 µA/MHz at 180 MHz. In Stop mode, the power consumption is 50 µA typical.
2 dedicated audio PLL, SPDIF input, 3 half duplex...

Arietta G25 - konkurence Intel Edison / Arietta G25 - rival of Intel EdisonTisk


Pokud je vám Raspberry Pi velké a má zbytečně mnoho funkcí, zkuste Arietta G25. Konkurent single-board počítače Intel Edison. Velikost desky je 25x53mm a i takto malém rozměru se nalézá hodně výkonu.
Malé porovnání parametrů s Intel Edison:


Intel EdisonArietta G25
Typ procesoruIntel Atom 500MHz (Silvermont) a 32bitový Quark (100 MHz)Atmel AT91SAM9G25 SoC (ARM9 @ 400Mhz)
RAM1 GB LPDDR3DDR2 128MB nebo 256MB
Podporovaná FLASH4GBaž 64GB
KomunikaceWiFi Broadcom 43340 802.11 a/b/g/n, BlueTooth 4.0WiFi 802.11b/g/n


Mezi další vlastnosti Arietta G25 patří ...

<#EN>

If you think that the Raspberry Pi is big and has a lot of unnecessarily function, try the Arietta G25. Rival of Intel Edison. The dimesion of board is little, but it has a more powerful.
Short comparation of parameters with Intel Edison:


Intel EdisonArietta G25
Type of processorIntel Atom 500MHz (Silvermont) and 32bit Quark (100 MHz)Atmel AT91SAM9G25 SoC (ARM9 @ 400Mhz)
RAM1 GB LPDDR3DDR2 128MB or 256MB
FLASH4GBaž 64GB
CommunicationWiFi Broadcom 43340 802.11 a/b/g/n, BlueTooth 4.0WiFi 802.11b/g/n


Next features of Arietta G25 are: ...

Nucleo STM32L476 - vysoký výkon a nízká spotřebaTisk

Nucleo-STM32L476
Výrobci procesorů se ženou za nízkým odběrem nebo za naopak vysokým výkonem. Nyní, ST Microelectronics zveřejnil nový typ procesoru - STM32L476 kombinující velmi vysoký výkon, ale s ohledem na velmi nízký odběr. Tyto procesory jsou vybaveny nejrůznějšími periferiemi.
Stránka chiptron.cz, jako první, má tento procesor ve vývojovém kitu Nucleo.
V následující novince naleznete fotografie a podobrobný popis jak procesoru STM32L476, tak i vývojového kitu.

Code Composer Studio (Energia) - TI Cloud ToolsTisk


Texas Instruments zveřejnil nový produkt. Nejedná se o nový mikrokontrolér, ale o TI Cloud. Ten je rozdělen na "Resource Explorer" v kterém naleznete knihovny, example kódy a dokumentaci.

Druhá část je nazvána "Code Composer Studio Cloud". Jedná se o jednoduché vývojové prostředí, v kterém je možné vytvořit projekty pro dané mikrokontroléry od firmy TI (MSP430, Delfino, Concerto, Stellaris nebo Tiva). Po vytvoření projektu a programu můžete provést build projektu a dokonce nahrát program do mikrokontroléru, které máte připojené ve vašem USB portu. K tomu stačí stáhnout doplněk do prohlížeče (jsou podporované Chrome, Firefox a Safari) a program pro komunikaci s mikrokontrélerem (podporovány jsou operační systémy Windows, Linux a iOS).
Je možné psát program jako v CCS nebo i jako gcc sketch Energia.
Podporovány jsou následující LaunchPad: ...

<#EN>
Texas Instruments posted a new product. It isn't a new microcontroller, but TI Cloud. It's divided into two parts.
Resource Explorer - you can find libraries, example codes and documentations.

The second part is "Code Composer Studio Cloud". It is easy Web Integrated Development Environment. You can program microcontrollers by TI, e.g. MSP430, Delfino, Concerto, Stellaris or Tiva. After creating project (you can use GCC sketch Energia) you can build code and download to the microcontrollers which connected through your USB. You have to download extension to the web browser (Chrome, Firefox a Safari are supported) and download program for communication between computer and microcontroller (Windows, Linux a iOS are supported).
These LanchPads are supported: ...

9 projektů s Raspberry Pi / 9 projects with Raspberry PiTisk

9 velmi zajímavých projektů s Raspberry Pi sdílela stránka http://www.pcpro.co.uk. Naleznete zde Raspberry Pi jako GameBoy, Media centrum k vaší TV, bezdrátové ovládaní zvuku, Minecraft server nebo Raspberry Pi jako ...
<#EN>
9 very interneting project with Raspberry Pi hared the website http://www.pcpro.co.uk. You can find Raspberry pi as GameBoy, Media centre for your TV, wireless control for stereo, Minecraft server or Raspberry Pi as ...

Raspberry Pi 2 Model B and Windows 10Tisk- Broadcom BCM2836 900MHz ARM Cortex-A7 Quad-core processor s VideoCore IV dual-core GPUGPU poskytující Open GL ES 2.0, hardware-akceleraci OpenVG, a 1080p30 H.264 dekódování (6x vyšší výkon).
- 1GB LPDDR2 SDRAM
To jsou vlastnosti nového Raspberry Pi 2 verze B oproti verzi Raspberry Pi 1 B a B+.
A co více! Organizace zaštiťující Raspberry Pi uvedla, že posledních 6 měsíců úzce spolupracovala s firmou Microsoft...

<#EN>

- Broadcom BCM2836 900MHz ARM Cortex-A7 Quad-core processor with VideoCore IV dual-core GPUGPU provides Open GL ES 2.0, hardware-accelerated OpenVG, and 1080p30 H.264 high-profile decode (6x performance).
- 1GB LPDDR2 SDRAM
There are a new features of new version of Raspberry Pi 2 version B compared version Raspberry Pi 1 B and B+.
And more! Raspberry Pi Foundation said that last six months worked closely with Microsoft ...

FLIR kamera s GameDuino 2 a Nucleo STM32F4 / FLIR camera with Gameduino 2 and Nucleo STM32F4TiskNa webu http://www.theresistornetwork.com byl sdílen projekt termokamery FLIR Lepton s rozlišení 80x60pi. Hlavním procesorem je STM32F4 na Nucleo boardu, na kterém běží veškeré výpočty a data jsou posílána do Gameduino 2, který obsahuje grafický čip pro zobrazení obrazu z kamery na display. Rozhraní kamery ...

<#EN>
The website http://www.theresistornetwork.com shared a project thermocamera FLIR Lepton with resolution 80x60pi. The main processor is STM32F4 on the Nucleo board. In the STM32F4 runs program and data are sending to the Gameduino 2, which contains graphical chip for display images from the camera to the display. The interface ...

ESP8266 zobrazení počasí / Weather DisplayTiskProjekt založený na úpravě tohoto projektu. ESP8266 doplněný OLED display. Skrze WiFi jsou staženy data o počasí, která jsou následně zobrazena na display...

Výkonnější verze RaspberryPi - Odroid-C1/ More powerful than RaspberryPi - Odroid-C1Tisk


Výkonnější alternativa Raspberry Pi. Firma Hardkernel představila Odroid-C1. 4 jádrový ARM procesor, 1GB DDR3, 1Gb ethernet rozhraní, 40 GPIO, 4x USB 2.0, HDMI port. To celé za 35$.

<#EN>

More powerful than Raspberry Pi. The Hardkernel company shows Odroid-C1. Quad core ARM processor, 1GB DDR3, 1Gb ethernet interface, 40 GPIOs, 4x USB 2.0, HDMI port. It costs 35$.

Seznamte se - 1$ vývojová deska pro STM8S - STMicro / Meet STMicro STM8S - 1$ development boardTisk


Programujete STM8S mikrokontroléry a nechce se vám stále vyrábět nějaké prototyové desky, protože discovery development boards jsou moc velké a nepraktické? Nemáte možnost vyrobit si vlastní DPS? Co takhle 1$ vývojový kit opravdu jenom s tím nejpotřebnějším?
Jedná se o podobný kit jako je Arduino Mini Pro jenom s tím rozdílem, že mikrokontrolér neobsahuje bootloader a tedy USB slouží pouze k napájení.
Všechny vývody jsou vyvedeny na headery. Deska obsahuje ...

<#EN>Do you program STM8S microcontrollers and you can't make PCB for prototype and discovery boards are to much big and expensive? What do you say on low-cost development board with with only needed components for working of microcontrollers.
The board is similar as Arduino Mini Pro, but the microcontroller doesn't contain bootloader for programming from USB. USB is used for only power supply.
All GPIO's are connected to headers. The board contains ...

Upozornění

Administrátor těchto stránek ani autor článků neručí za správnost a funkčnost zde uvedených materiálů.
Administrátor těchto stránek se zříká jakékoli odpovědnosti za případné ublížení na zdraví či poškození nebo zničení majetku v důsledku elektrického proudu, chybnosti schémat nebo i teoretické výuky. Je zakázané používat zařízení, která jsou v rozporu s právními předpisy ČR či EU.
Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva.
Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ.